Skocz do zawartości

Oleje z Internetu.


Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie ceny oleji na allegro to jest jakas tragedia. Np. Castrol Power1 10w40 w bankach 4l ceny od okolo 120zl do nawet 150. I to na dodatek jeszcze w starej butelce (nie zlotej). Na szczescie kolega po cenie hurtowej sprowadzil od przedstawiciela castrola za 90zl i w tym byla jeszcze marza 5%

 

generalnie handel polega na tym ze sprzedajesz jako posrednik i na tym zarabiasz a ze pojawiaja sie jakies łosie ktore tego nie kumaja i zanizaja bez sensu cene myslac ze zwojuja cały handel psujac innym rynek to tylko swiadczy o tempocie naszego narodu.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie handel

Generalnie obecny handel stanął na głowie. Polityka cenowa firm od maciupkich po kolosy przyprawia o gęsią skórę. Różnica pomiędzy detalem a hurtem jest na tak śmiesznym poziome że można ją w pewnych branżach pominąć. Każdy patrzy żeby tylko sprzedać nie licząc się z innymi. Podstawowa zasada to brak zasad. Sytuacja z początku roku... ogromna firma narzędziowa robi ofertę na 2012. Daje cennik dla swoich klientów strategicznych... potem standardowe zbijanie cen do jak najniższego pułapu. Ludzie robią jak największe zatowarowania żeby uzyskać dobre rabaty na początek nowego roku... Firma kolos sprzedaje w ten sposób około 60% asortymentu a wiecie co ku*wa robi z resztą? Walą debile ceny na swoim sklepie internetowym wyższe o 3 oczka... no ja pie**ole!!! I weź tu handluj... dzicz.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem telefon z firmy Lucart z informacją, że dostanę rabat na dowolny olej z ich sklepu, bo rok temu robiłem u nich zakupy. Dostanę ofertę na maila, to dam znać. Wiem tylko, że na 4L Motula 5100 zrobili mi 106zł.

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem telefon z firmy Lucart z informacją, że dostanę rabat na dowolny olej z ich sklepu, bo rok temu robiłem u nich zakupy. Dostanę ofertę na maila, to dam znać. Wiem tylko, że na 4L Motula 5100 zrobili mi 106zł.

 

www.motolizak.com

 

Do 15 marca mają zniżkę 10% na wszystko, a jak się coś kupi to ma się już 10% na stałe.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walą debile ceny na swoim sklepie internetowym wyższe o 3 oczka... no ja pie**ole!!! I weź tu handluj... dzicz.

 

dla tego tez pie**ole serdeczni takie firmy i nei współpracuje z takimi. podobnie robiło kiedyś IC i jak im firmy zaczęły odchodzic to sie opamiętali.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszości odbiegają i to znacznie

 

 

na plus bo 5100 to zdecydowanie przestarzały produkt

 

 

wysokie parametry trzyma też http://www.orlenoil....kle,33,309.html

jaso ma2 i api SL.

wskaznik lepkości 162 - niezle - identycznie jak 300v

 

natomiast 300v nie przeszedł testu na ochronę skrzyni biegów FZG, ASTM D-5182

 

generalnie jest to olej ktory niczym szczególnym się nie wyróżnia. sa lepsze są gorsze tak wiec płacenie za niego 100zł wiecej niż za inny uważam za mocno niecelowe

 

Jeżdżę teraz na tym Orlenie 10w50 wcześniej jeździłem na Shellu VSX i muszę powiedzieć, że zarówno sprzęgło jak i skrzynia pracują lepiej na Orlenie. Silnik pracuje też ciszej i zużycie oleju zmalało, ale może dlatego że wcześniej miałem 10w40 . Spróbowałem Orlena z czystej ciekawości czy może być co dobrego z tego kraju i póki co wygląda na to, że znalazłem sobie nowy olej. Dodatkową zaletą jest brak zmartwień czy to podróba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W tradycyjnych sklepach kupienie podrobionego oleju jest tak samo prawdopodobne jak przez allegro. Kupując przez allegro trzeba tylko zwrócić uwagę na sprzedawcę, to jest ile ma towaru, jakie ma opinie i czy ma sklep stacjonarny (co jest liczone na plus).

Sam leję najtańszy (ale sprawdzony) syntetyk 10W40 jaki znajdę z wyjątkiem Orlenu. A czy ten najtańszy znajdę w Internecie czy w zwykłym sklepie nie robi dla mnie różnicy. Warto zwrócić uwagę na firmę Vavoline i Elf mają oleje w bardzo korzystnych cenach.

 

Tradycyjne (stacjonarne) sklepy motocyklowe od kliku lat obniżyły ceny sprzedawanych produktów tak aby móc konkurować z handlem w internecie. I z tego co widzę dzięki temu posunięciu mają większy obrót.

 

Co do syntetyka Orlenu to nie jestem jeszcze przekonany. Gdyby ten olej wlewano do silników motocykli biorących udział w wyścigach moto GP, rajdach enduro itd to wtedy bym się zdecydował. A tak, gdy nie przeprowadzono jakichkolwiek testów tego oleju to dla mnie jest zbyt duże ryzyko, żebym go kupował.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tradycyjnych sklepach kupienie podrobionego oleju jest tak samo prawdopodobne jak przez allegro. Kupując przez allegro trzeba tylko zwrócić uwagę na sprzedawcę, to jest ile ma towaru, jakie ma opinie i czy ma sklep stacjonarny (co jest liczone na plus).

Sam leję najtańszy (ale sprawdzony) syntetyk 10W40 jaki znajdę z wyjątkiem Orlenu. A czy ten najtańszy znajdę w Internecie czy w zwykłym sklepie nie robi dla mnie różnicy. Warto zwrócić uwagę na firmę Vavoline i Elf mają oleje w bardzo korzystnych cenach.

 

Tradycyjne (stacjonarne) sklepy motocyklowe od kliku lat obniżyły ceny sprzedawanych produktów tak aby móc konkurować z handlem w internecie. I z tego co widzę dzięki temu posunięciu mają większy obrót.

 

Co do syntetyka Orlenu to nie jestem jeszcze przekonany. Gdyby ten olej wlewano do silników motocykli biorących udział w wyścigach moto GP, rajdach enduro itd to wtedy bym się zdecydował. A tak, gdy nie przeprowadzono jakichkolwiek testów tego oleju to dla mnie jest zbyt duże ryzyko, żebym go kupował.

 

z całym szacunkiem kolego dla Ciebie i twojej maszyny ale poziom zaawansowania konstrukcji silnika YBR jest zbliżony do fiata 126p czyli wlal byś kujawski z pierwszego tłoczenia i dalej jeździł by tak samo jak wczesniej ;)

 

wysokie parametry maja druzgocące znaczenie ale w maszynach nowych konstrukcji z małymi luzami montażowymi i dużą moca a nie w sprzętach typy gs500 itd.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

zakupiłem motula 300v z nową etykietą i mam wątpliwość co do oryginalności po barwie oleju pod światłem dziennym jest jakiś ciemny a w ciemnym pomieszczeniu zielony. Dzwoniłem do motula to im za nowy olej i nie mogą stwierdzić czy jest oryginalny. Waszym zdaniem podróba czy oryginał?

http://imageshack.us...0130411443.jpg/

http://imageshack.us...0130411444.jpg/

http://imageshack.us...20130411446.jpg

Edytowane przez barszcz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...