Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

W wiekszości zbiera dobre opinie,areodynamika nawet przy predkosciach 1,5-2,0 nie robi na nim wrażenia - jaka w tym prawda to się okaże.

Mam nadzieję że nikogo nie uraże :notworthy: ... ale nigdy nie byłem za Kawą! Nabyłem niedawno VFR 750 zieloną i szukałem czegoś najbardziej pod nią,lecz co do tego koloru to słaby wybór :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem sobie w tym sezonie Nolana N85 w wersji classic, namierzyłem sztukę w dobrej cenie w kolorze wściekłej pomarańczy. Niestety, nie była dostępna na magazynie i powiem szczerze nie chciało mi się czekać 1 miesiąca aż go sklep ściągnie z Włoch- kupiłem czarny mat za bodaj coś w okolicach 700-800 zł. Wrażenia? Nie wieje po oczach, nie paruje, chyba, że przy "ekstremalniejszych" warunkach, nie telepie przy dużych prędkościach (do 250 km/h można jechać spokojnie), nie huczy, nie buczy, a i bajerzaste okularki się przydają i nie przeszkadzają. Jedyny mankament to duża waga i rozmiar, na początku mnie bolał kark przy większym złożeniu, ale to raczej wynikało z nałożenia się zmiany kasku na cięższy oraz ze świeżo przebytej kontuzji kręgosłupa szyjnego. Mogę śmiało polecić N85'tkę.

Edytowane przez VinAlucard

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieje po oczach, nie paruje, chyba, że przy "ekstremalniejszych" warunkach, nie telepie przy dużych prędkościach (do 250 km/h można jechać spokojnie), nie huczy, nie buczy, a i bajerzaste okularki się przydają i nie przeszkadzają. Jedyny mankament to duża waga i rozmiar, na początku mnie bolał kark przy większym złożeniu,

 

Boli Cię kark, bo wizjer w tym kasku jest za niski na sportowy motocykl i trzeba nienaturalnie trzymać głowę. Poza tym boli Cię właśnie dlatego, że jest skopana aerodynamika, przecież głową miota jak szatan. Miałem identyczny, po przesiadce na Shoei komfort jazdy wrósł o 300%. Poza tym spróbuj obrócić głowę przy 150 km/h ;)

Natomiast faktycznie pin-lock sprawdza się dobrze i fajna jest opcja rozszczelnienia wizjera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik polecam Nolana n85. Super kask w mega cenie... kupilem go za 699zł tutaj http://4bikes.pl/nolan-n85-classic-ncom-p-5750.html polecali mi jeszcze http://4bikes.pl/kask-shark-s900-comfort-dual-black-p-12609.html ale jednak nolan wypada znacznie lepiej jesli chodzi o stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie kupię już Sharka :P Chyba, że "wyższe" modele ale na pewno żadnego z niższej półki...

 

Pierwszy kask jaki kupiłem to był właśnie Shark, bodajże S650... Porażka totalna... Producent deklarował masę 1400 g. przy czym w rzeczywistości miał 1600 g! Kask głośny, ciężki, kiepsko wyważony - masakra. Kolega kupił Sharka z blendą, nie pamiętam oznaczenia modelu. Na początku był zachwycony, dopóki w nim trochę nie pojeździł :P

 

Po sezonie w Sharku kupiłem Suomy Vandala ;) Bardzo dobry kask, lekki, dobrze wykonany, może trochę głośny ale to jak każdy kask sportowy :P Do dzisiaj go mam ;)

 

A obecnie od bodajże 2 lat śmigam w Shoei XR1000. Malowanie Rogue, najbardziej mi odpowiadało :) Kupiłem go jak kask powystawowy za niewielką kaskę jak wchodził XR1100 :P Czasami można wyrwać renomowany kask w dobrej monecie :) Jakość Shoei na najwyższym poziomie, super wykonanie, dopasowanie, niska masa... Jak najbardziej jestem zadowolony, podobnie jak z Suomy.

 

Jak już kupowac kask to warto dołożyć parę zł i kupić coś sprawdzonego, dobrej, znanej marki a nie bawić się w półśrodki i wymieniać po sezonie bo nie będzie spełniał naszych oczekiwań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kask jaki kupiłem to był właśnie Shark, bodajże S650... Porażka totalna... Producent deklarował masę 1400 g. przy czym w rzeczywistości miał 1600 g! Kask głośny, ciężki, kiepsko wyważony - masakra. Kolega kupił Sharka z blendą, nie pamiętam oznaczenia modelu. Na początku był zachwycony, dopóki w nim trochę nie pojeździł :P
Masa jest zwykle podawana jako uśredniona dla jednego rozmiaru, a gdy kask jest produkowany w 1 rozmiarze skorupy, to dla największego rozmiaru. Im mniejszy, tym cięższy, stąd te rozbieżności.

Co nie zmienia faktu, że S650 jest tandetnie wykonany :). S900 może i jest trochę trwalszy, ale skorupa nielepsza.

N85 przynajmniej nie jest plastikowy - ale żeby nie było że taki superancki:

EPS nie jest wklejony, tylko oparty o uszczelkę (jak zresztą w wielu innych tanich kaskach). Uszczelka się odklei, to całe wypełnienie może wypaść... Nie wspominając o tym, że skrzypi.

Dlatego niezmiennie polecam Scorpiona :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat uzytkuję Nolana N84 target. Bdb kask, mimo ogromnego przebiegu dopiero w tym sezonie uwydatniła się 1 usterka - zaczeła wypadać szybka wewnętrzna. Ale może jakoś to naprawię. Kiedyś był drogi, teraz już tani... reasumując kask zdał próbę czasu.

Może następca N85 bylby równie dobry...

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z doświadczenia moge polecić model shark s900- ma go od dłuższego czasu i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Cenowo też nie można mu niczego zarzucić a przecież teraz są fajne promocje w sklepach internetowych,więc szukaj właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firme Airoh... szczerze duzo czytam forów itp ale rzadko wymienia sie ta firme ... Airoh Dragon Star >>> rewelacja no ale cena juz wysoka i mozna sie zastanowic czy nie warto juz dolozyc do shoei... hmm a srednia półka w ktorej sam jezdze to Airoh Pit One XR ... kask jest cichy, wygodny, jego plusem jest system pin lock ale nie przekonalem sie jeszcze do zakupu za ponad stowke kawalka gumy :P tak wiec mam posiadam inny kask na gorsza pogode ktory posiada antyfog ... tak jak z okularami inne do chodzenia inne do czytania :D aha Airoh ma zajebista blende w porownaniu z innymi kaskami no ale ja osobiscie za blenda nie przepadam no chyba ze naprawde daje po oczach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...