Skocz do zawartości

Kupno dobrego kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Z Sharkami temat wygląda tak, że jest dosyć duża różnica między modelami niższymi a wyższymi.Ja miałem S500.Poza wadami ,które opisałem wyżej najgorzej go nie oceniam.Ale w porównaniu z S900 jest różnica.Do 900 sam się przymierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel był w jakimś sklepie i chciano mu wcisnać Nitro za 400zł :banghead: .

Ja mu wyhaczyłem na wyprzedaży w Intermotors Sharka za 3 stówki :biggrin: Wydaje się bardzo solidny i dobrze wykonany - zobaczymy na wiosnę jak się spisuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli Cię kark, bo wizjer w tym kasku jest za niski na sportowy motocykl i trzeba nienaturalnie trzymać głowę. Poza tym boli Cię właśnie dlatego, że jest skopana aerodynamika, przecież głową miota jak szatan. Miałem identyczny, po przesiadce na Shoei komfort jazdy wrósł o 300%. Poza tym spróbuj obrócić głowę przy 150 km/h ;)

Natomiast faktycznie pin-lock sprawdza się dobrze i fajna jest opcja rozszczelnienia wizjera :)

 

Fakt, faktem wizjer mógłby być lepiej "zrobiony", ale to powiem szczerze udało się przeskoczyć, bo po kilku tygodniach gąbki się wyprofilowały na mojego baniaka i teraz zdecydowanie lepiej się jeździ.

 

A z tą areodynamiką- to nie rozumiem o co chodzi. :P Poważka, normalnie, wygodnie, nie telepie, nie rzuca, ani przy 150 km/h, ani przy 200. :O

 

Tylko cholera mam przyciemnienie jakąś oliwą wysmarowane i strasznie "rozmiziuje" się obraz, na nowy sezon muszę to jakimś specyfikiem przeczyścić, bo jakiś włoch się tłustymi łapskami dorwał.

"Generalnie rzecz biorąc, zdejmuję linkę tylko w niedzielę jak idę do kościoła..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi32 daruj sobie, zwykła zabawka a nie kask. Ogólnie miałem przyjemność jeździć w większości kasków z górnej półki dostępnych na rynku. Po 6 sezonach i sporej ilości kasków na głowie mogę napisać coś na ich temat.

 

Osobiście zatrzymałem się na kasku Shark RSR 2. Wedle mojego doświadczenia jest idealny. (Rozmiar brać o 1 większy, wszystkie Shoeie, Suomy i Araie mam S natomiast RSR2 M leży idealnie, S nie wcisnąłem na głowę)

 

Darował bym sobie wszystkie – Naxy, LS2, tanie AGV, Sharki, HJC i wiele innych wynalazków, Cechują się – zerową aerodynamiką, są głośne, wykonane z kiepskiego ABSu lub innego badziewia, parują wizjery, szyby są kiepskiej jakości, kiepsko leżą na głowie, ogólnie są do niczego, szkoda 1 zł na nie. Gdybym miał kupić kask wybierał bym z -

 

Shark RSR2

 

Shark RSX – Można powiedzieć, że jest to starszy brat RSR 2, idealny pod każdym względem, jednak jest to starszy model i ciężko dostać.

 

Shoei XR 1000 – Obok RSR2 rewelacja. Lekki, cudna aerodynamika, miła wentylacja, nie jest za głośny, z pinlockiem nie paruje. Problem, że jest dosyć starawy, i na sporcie przeszkadza pin lock. Ponadto jeden z najlepszych na rynku.

 

Shoei Raid 2 – w stosunku do XR1000, gorsza wentylacja oraz aerodynamika z braku spojlera. Nadrabia większą ciszą. Wizjer jest ten sam co w XR1000. Leży fajnie.

 

Shoei XR 1100 – poprawiono problem z pinlokiem, cięższy i większy jak XR1000. Ogólnie dobry garnek. Jednak nie wart prawie 2 tys. zł, zdecydowanie lepiej kupić XR1000. Chyba, że znajdziemy nowszy model w okazyjnej cenie to można się zastanowić.

 

Schuberth S1 lub S1 PRO – cichy, wygodny, dziwna rozmiarówka, wielki, dobra widoczność, fajna blenda jak ktoś lubi.

 

Suomy Spec 1R (bardzo głośny kask u mnie to go zdyskwalifikowała bo nie lubię koreczków w uszach, nadrabia cudną aerodynamiką, niską masą ,świetnymi grafikami i dopasowaniem – leży na głowie chyba najlepiej ze wszystkich kasków na rynku (obok RSR 2)

 

Arai Astro R – Leży idealnie, rewelacyjna aerodynamika, nie jest głośny. Rewelacja, tylko troszkę oldskulowy.

 

Ponadto – HJC R-PHA 10, X-Lite X-802, Bell MX 5…

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...