Skocz do zawartości

Rękawice z Gore-Tex do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli marznie Ci dłoń w Apollo, to szukaj koniecznie rękawic z Outlastem (więc Season będą dobre, ale podejdą też Rain Star i parę innych). Season w ogóle latem kosztowały mniej (ok. 450-500 zł), nie wiem skąd 4ride bierze te ceny. Nie ma co liczyć jednak, że w jednej parze pojeździsz też w upałach - próbowałem i przez to zajeździłem jedne rękawice 2 razy szybciej niż zwykle. Na lato którekolwiek perforowane będą OK, zresztą nikt nie mówi że trzeba kupować je w tym samym momencie - latem dobierzesz przewiewne to i zakup będzie mniej bolesny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z jakiegoś powodu ogrzewane manetki odpadają, patent z rękawicami wewnętrznymi wkładanymi w zewnętrzne jest najlepszy.

 

A w temacie - kupiłem sobie niedawno te: http://moto.allegro.pl/rekawice-rukka-gtx-lobster-rozm-10-i2745804108.html i mimo teoretycznie "zimowego" wyglądu nie powalają. Typowe zimowe, ani lepsze ani gorsze od pozostałych. Wkurzające jest w nich natomiast "przeszycie" od środka końcówek palców, jak ręka odrobinę mokra to się tam "filcuje" i ciężko potem normalnie rękę włożyć.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak.. na razie temat lata zostawiam, bo jeszcze sporo miesięcy zostało, może jakaś gotówka wpadnie ;) To zakupie coś typowo "upałowego". Zostańmy przy cieplejszej i zimniejszej jesieni. Najlepiej kupić coś w stylu Helda Season, Rain star itd. na Outlaście + zamontować podgrzewane manetki? Rękawice myślę, że uda mi się wyrwać taniej niż na allegro są, więc kręcę się w takich średnich i lepszych modelach, wolę raz a porządnie. Ma ktoś i użytkuje może Season, może o nich coś ciekawego powiedzieć?

 

I trochę zmieniając temat.. mówicie, że warto w podgrzewane manetki zainwestować - w takim razie troszkę OT - w jakie i dlaczego ;) ? Daytona? Oxford?

Edytowane przez karen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki to przede wszystkim Oxford - korzystam i bardzo sobie chwalę. Rzadko używam 100% grzania, z tego samego powodu, dla którego nie chcę Daytony (i nie ja jeden). Na stronie zbyha było o manetka Saito, osobiście nie mam opinii. Gdzieniegdzie powiadają, żeby nie używać manetek w czasie deszczu pod rękawicami z Gore - ale to zasłyszałem od teoretyków w jednym sklepie, sam używam i działa.

Może się okazać, że z Outlastem to i bez manetek sobie poradzisz, ale to kwestia prywatna (jak szybko marzną Ci dłonie). Na pewno manetki nie zaszkodzą (wręcz przeciwnie), ale możliwe że kiedyś dokupisz grzane nakładki (choć tu problemem jest ich zakładanie), albo osłony dłoni. Z grzanymi manetkami to się fajnie zgra, popatrz też na grzane rękawiczki (chyba marki Klan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahhhaa - kolo co pisał ten tekst o grzanych manetach Daytony chyba nie przeczytał nawet instrukcji obsługi

pozycja "Start" jest na rozruch, pozycja "ON" na podtrzymanie temperatury

nie mam wspomnianego modelu (podejrzewam, że i tak pewnie już jest nieprodukowany) - moje Daytony mają cztero czy pięcio stopniową regulację, lecz już najniższy stopień grzania jest najczęściej wystarczający

Saito to syf jednorazowego użytku, w dodatku większość modeli Saito ma dużo większą średnicę niż fabryczne manety

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okres jesienno/ziomwy zakupiłem rękawiczki Richa Ice Polar Gore Tex za około 100EUR. Firma chyba niezbyt popularna jeszcze w Polsce ale myślę ze warto wziąć ja pod uwagę. Bardzo dobra jakość i materiały, miałem okazje jeździć w nich podczas deszczu i niskich temperatur 0-5 stopni, zdały egzamin w 100%(+grzane manetki).

 

 

http://www.motorlook...r%20goretex.jpg

Edytowane przez Dariusz Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję rękawic, które:

1) nie zrujnują mi budżetu i nie będą wymagały zaciągania kredytu

2) nie spowodują, że stracę z organizmu całą wodę latem

3) nie będę musiała w temperaturach +5stopni po powrocie do domu trzymać rąk godzinę nad gazem, żeby lód z palców się roztopił

 

Jeżdżę teraz w Rukka Apollo tyle, że jakieś 2 rozmiary za duże (chłopaka, pożyczka) i jest mi w nich zimno.....

też mam rukka apollo. Wracałem w nich z Chorwacji w połowie sierpnia w tym roku - w Polsce znalazłem się wieczorem, padał deszcz i przy prędkości ok 120-140 było mi w sam raz. Ja uważam te rękawice, za odpowiednie na polskie deszczowe lato. Na pewno nie traktowałbym ich jako jesiennych, więc nie dziwi mnie, że jest Ci w nich zimno. Ja po sobie zauważyłem, po kilku latach jeżdżenia na moto, że nie ma rzeczy uniwersalnych. Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie licz na rękawice spełniające jednocześnie pkt 2 i 3. Musisz po prostu kupić letnie i wiosenno-jesienne. Jeśli jeżdzisz zimą, to także zimowe. Ja może nieco przeginam ale mam 3 pary letnich + letnie z gore texem (właśnie rukka apollo), 2 pary jesienno-wiosennych i jedne zimowe. Zimowe o dziwo nie są z gore texem lecz z sympatexem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos alpinestarsy jet road albo tech road?

mam alpinestersy jet road. Chyba jedną czy dwie zimy w nich przejeździłem ale nadaja sie tylko do miasta zimą. Jak jechałem kilkanaście km poza miastem to palce grabiały - szczególnie prawy kciuk :) . Obecnie używam ich jako rękawic jesienno wiosennych. Drugie moje jesienno wiosenne to dainese jerico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dziś kupiłem Rukka Apollo za.... 350 zł w Motolizaku :biggrin: . Wyglądają świetnie, będzie fajna rękawica na wiosnę i lato. Niestety mieli tylko jedną parę w rozmiarze 12, leżą jak na mnie szyte chociaż na początku ciężko był łąpkę wcisnąć

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...