Skocz do zawartości

Rękawice z Gore-Tex do 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

a co byście powiedzieli o tych:

 

Held Tonale

http://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-held-tonale-2370-czarne,p,65440#!prettyPhoto

 

z tego co konsultant z moto-akcesorii mi odpowiedział to:

 

moto-akcesoria.pl
podszewka jest wszysta razem ze szwem.
nie jest sklejona z rękawicą

 

tak więc no wydaje mi się ok

 

 

 

ewentualnie:

 

Held X-Trafit 2440

http://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-held-x-trafit-2440,p,67699

 

 

te drugie jak najbardziej na plus, ktoś miał na ręce?

 

 

 

i jeszcze jedno moje pytanie:

 

znalazłem na allegro sprzedawcę:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28102631

 

i jego ceny generalnie biją na głowę reszte aukcji na allegro i nie tylko. Myślicie, że to jakiś fake czy nie?

Edytowane przez Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byście powiedzieli o tych:

 

Held Tonale

http://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-held-tonale-2370-czarne,p,65440#!prettyPhoto

 

z tego co konsultant z moto-akcesorii mi odpowiedział to:

 

moto-akcesoria.pl

podszewka jest wszysta razem ze szwem.

nie jest sklejona z rękawicą

 

tak więc no wydaje mi się ok

Na 99% oni tak samo widzieli te rękawice, jak i my obydwaj - model będzie w Louisie za 3 tygodnie, a to stamtąd je biorą. Poza tym wspominaliśmy wcześniej, że wygodniejszym rozwiązaniem jest membrana połączona z podszewką, a więc lepiej te:

 

 

Held X-Trafit 2440

http://www.moto-akcesoria.pl/rekawice-motocyklowe-held-x-trafit-2440,p,67699

te drugie jak najbardziej na plus, ktoś miał na ręce?

Słowo-klucz: X-trafit. No i drugi plus jest taki, że masz od ręki chociaż jedną parę w sklepie.

 

i jeszcze jedno moje pytanie:

 

znalazłem na allegro sprzedawcę:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28102631

 

i jego ceny generalnie biją na głowę reszte aukcji na allegro i nie tylko. Myślicie, że to jakiś fake czy nie?

Chyba parę lat temu coś u nich kupowałem, choć już nie jestem pewien - ale widać, że to głównie stare modele i resztki magazynowe. Ceny wzięli trochę z dupy bo poniżej hurtowych :), ale to ich sprawa - a klient korzysta, więc OK.

Tak się jednak składa, że śledzę promocje Louisa od kilku lat i 90% z przecen to zwykle produkty, których Niemcy kupować nie chcieli - bo niewygodne, bo brzydkie, bo takie, bo owakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem Apollo i to za bardzo rozsądną cenę i buźka mi się śmieje

 

Miałem Apollo przez jeden sezon. Rozpruły się na szwie. Kupiłem za 350 zł, więc w dobrej monecie. Niestety sprzedawca nie uznał reklamacji (kupione poza siecią autoryzowaną Rukka). Na razie sprawa u rzecznika konsumentów ale jestem dobrej myśli. Ogólnie X-trafit jest naprawdę super. Jechałem w deszczu jakieś trzy godziny i łapy suche. Z oddychalnością też nieźle ale na lato nie polecam, chyba że jako zapas gdy pada.

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, ostatecznie wybór padł na:

 

Held X-Trafit 2440 w moto akcesroriach za 419zł
Na moto nie miałem okazji stestować, ale stestowane pod zlewem i w misce moczenie przed 1min - zdały egzamin. Tak więc póki co przedpremierowa recenzja wypadła na duży plus.
Tak więc: polecam

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem początkującym motocyklistą, motor już kupiłem i teraz kompletuję ciuchy. Może się ktoś wypowiedzieć jak się sprawują rękawice BMW? Przymierzam się do kupna rękawic z goretexem, raczej będę jeździł na trasy nie dalsze niż 100km. Z racji iż pracuję w fabryce BMW w niemczech mam 20 % zniżek na wszystko tej marki. Co możecie powiedzieć o rękawiczkach BMW Handschuh Pro Summer? Mogę je mieć za jakieś 80 Euro, są warte czy lepiej poszukać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak w praktyce wygląda funkcjonalność rękawic gore-tex w bezdeszczową pogodę, porównaniu do pełnej skóry? Czy powyżej 20 stopni nie będzie mi się pot wylewał mankietem?

 

Moje obecne Modeki Cool Black kończą swój żywot i szukam następcy. Przy czym dojrzałem do faktu posiadania 3 par.

1. Na chłód i deszcz w trasie - Vanucci Winter (chyba) z Outlastem i Symaptexem. Grube, więc mniej przydatne w mieście z racji gorszego chwytu.

2. Coś w miarę uniwersalnego na trasy i miasto, w zakresie temperatur 15-25 stopni. Tu właśnie zastanawiam się nad Heldami X-trafit 2440 oraz RST Delta II.

3. Na upały +25 stopni coś typowo letniego i przewiewnego. Jak najmniej skóry, jak najwięcej textyliów. Podczas ostatniej wyprawy na Bałkany wspomniane Modeki, mimo że z dobrą wentylacją, to tak przesiąkły smrodkiem, że nie szło nic zjeść bez uprzedniego szorowania rąk.

 

Obecnie szukam rękawic nr 2. Ktoś coś poradzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 2:

RST Delta to nie odpowiednik dla Held 2440. Te drugie rękawice wystarczą Ci na wspomniane warunki pogodowe, a może nawet wlezą na punkt pierwszy :) - bo przed deszczem chronią nawet nieco lepiej niż Vanucci Winter. Te zaś na zimne, suche dni to poezja.

 

Na upały od X czasu polecam Held Air Stream, choć znajomi używają nawet mniej perforowanych Thrux i Evo-Thrux - w upały dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że RST to nie jest dokładnie odpowiednik Helda. Ale właśnie stoję przed dylematem - skóra czy skóra/tex+gore. W deszczu wiadomo gore będzie rządzić, ale jednak większość czasu jeżdżę w ciepłą, bezdeszczową pogodę i zastanawia mnie czy w takim wypadku skóra nie da mi większego komfortu cieplnego i oddychalności.

 

Ponieważ jesteś "fanem/znawcą" Helda, to może użyje do porównania innych modeli:

Held Sparrow / Touring Five vs Held 2440 :)

Ja one się spiszą przy słońcu i 20-25 stopniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Touring Five, najgorzej Sparrow. Hipora to cerata, nie membrana.

Ale przymierz się do każdej z nich i połaź chwilę po sklepie, bo może inaczej znosisz upał i chłód - tego nie potrafię odgadnąć nie tylko przez internet, ale i na żywo to niemożliwe :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dołożyć i kupić Held Air N Dry , po ułożeniu na rekach ( kilkanaście dni ) rewelacyjne czucie , ochrona i wentylacja spodu rękawicy .Tylko w upały zakładam lekkie rękawice do 30 stopni jeżdżę Heldach .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...