Skocz do zawartości

Opinia o Triumphie


Gość goldenboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość goldenboy

Interesuje mnie opinia o motocyklach Triumph Speed triple, Datonie, Sprint roczniki 98 -00, jakie mają spalnie, itp., wady zalety z punktu widzenia właściciela, czy warto sie szarpnąć i kupić używany :) , czy raczej odpuścić bo będzie wiecej problemów :ehz: niż radości z posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Są to dość rzadkie motocykle w naszym kraju niestety. Sam jeżdżę Thundrbirdem Sportem, ale jest to troche inny silnik i konstrukcja. Przejechałem nim już 18.000 km i nie miałem żadnej poważnej awarii (w tym dziale zamieściłem też taki mini teścik tego motocykla. Speedtriplem jeździł Pan Starszy z forum i był bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o właściwości jezdne z wyjątkiem jakiś super sportów to motocykle te są naprawdę porównywalne do Japonii.W jednym z ostatnich motocykli jest nawet test porównawczy z udziałem TRIUMPHA Sprinta ST (zajął 2-gie miejsce za VFR). Z częściami możesz mieć na razie kłopot, bo nie ma oficjalnego dealera (podobno ma sie tym zająć InterCars w najbliższym czasie. Ale tez większa część osprzętu pochodzi z kraju "kwitnące wiśni" i nie powinieneś mieć problemu z zamiennikami. Jeździ sie super i jeżeli chcesz coś "innego" z podobnymi właściwościami jezdnymi to Triumph jest chyba najlepszym "europejskim" moto. Musisz oczywiście założyć, że tym motocyklem będziesz jeźdił przez dłuższy czas, bo jest to mało popularny moto przy odsprzedaży. (chociaż o Enfieldzie też tak myślałem , a klient kupił prawie "z marszu" i telefony męczyły mnie jeszcze przez kilka miesięcy)

Pozdrawiam

Dyzio

PS Oczywiście nie ma problemu obecnie ze sprzedażą wysyłkową części i dokumentacji technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jazda Tryplem to rozkosz wali piony jak rasowy fighter co do spalania to nie wiem bo takie drobiazgi mi umykają moment obrotowy znacznie mniejszy niż w daytona 955 więc kop od dołu niesamowity v max około 240 więć łep urywa!! polecam, co do pozbycia sie anglika to zdecydowanie lepiej idzie japonia. :oops: Laski lecą na Trypla jakby śmigał nim sam Tom Cruse {czy jakoś tak}

Napewno jeszcze kiedyś bede posiadaczem takiego Anglika .

Jak jesteś zainteresowany to mam namiar na 955 Daytona rok 2002

Pozdrawiam

Zdecydowanie polecam Triumpha Speed Triplee :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie pana starszego, to świetna maszyna. Mam wśród znajomych trzech kolegów śmigających na Triumph'ach i żaden nie nażeka, nie mają większych problemów, a są to Daytona '94, Daytona '00, Speed Triple tez jakiś taki świeży. Widziałem jak to śmigai można być miło zaskoczonym jak trzy cylindry potrafią smażyć asfalt :banghead:

 

I ten gang silnika!! Niepowtarzalny!! Żaden japończyk tego nie potrafi, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestem w ojczyznie tych motocykli postaram sie zdobyc jakies informacje na ten temat.

Teraz moge powiedziec ze te motocykle naprawde pieknie brzmia na ulicach ;) Speed Triple to moj ulubiony model marki szkoda ze uzywki cenia od 4 tys funtow :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a'propos Bonnevilla to jest taki do sprzedania, świeża sztuka, ma chyba ze trzy lata i ok. 3tys mil przebiegu :!: :!:

orginalny, niegdy nie leżał, sprzedaje go mój wójek, zajebisty sprzęt, szkoda aby poszedł w obce ręce, tak więc mogę się coś dowiedzieć więcej na jego temat, jeśli był by ktoś zainteresowany. Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam,mnie interesuje Bonneville .Wiecie coś na jego temat,chodzi mi o jego eksploatację ,osiągi ,spalanie ,itd.

 

Czolem,

Nie jezdze co prawda Bonneville ale moj Speedmaster to praktycznie to samo jezeli chodzi o technike. Przejechalem ponad 20 000 km od zeszlego maja i nie mam zadnych problemow. Co do osiagow - no coz jest to 800 cm3 wiec rakieta to nie jest ale dla mnie wystarczajacy. Spalanie przy spokojnej jezdzie ksztaltuje sie na poziomie 4.5 litra. Nie ma zadnych wyciekow, motocykl pewnie sie prowadzi na winklach.

Polecam zastanowic sie nad wymiana wydechow na ciutke glosniejsze (www.raask.se).

 

Poza tym wymiana filtra powietrza na K&N oraz wymiana dysz gaznikow dobrze mu zrobi bo jest leniwy na niskich obrotach.

 

Skrzynia chodzi bez zarzutu, klamka sprzegla bardzo leciutko pracuje. Brak regulacji klamek. Co do czesci - nie ma najmniejszego problemu z zamawianiem z niemiec.

 

Bratek - przeslij pliz wiecej info do mnie na priva.

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witam

 

Z aktualnego moto jestem zadowolony .. dobre osiągi, spalanie akceptowalne... tanie i dostępne częsci ..

Ale od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Speed tripel .. zreszta mam już liste mod0ów jakie zrobie na trypelku :( aby go jeszcze bardzie pod mój gust przystosować ;)

W maju będą dni otwarte w krakowie w intercarsie i Speed3 ma być dostępny tak jak zresztą było w tym roku ..

 

Po analizie na sucho to jest to moje moto docelowe .. agresywny look .. przeznaczenie na miasto .. rewelacyjne osiągi .. a przede wszystkim coś innego niż japonia (nie żebym kogoś chciał obrazić) .. a w Intercarsie mam zniżki wiec i serwis będzie taki jak dla mojego japońca no i cześci bedą od ręki ... ..

lubię rzeczy orginalne .. a taki właśnie jest z speed3 .. albo sie go pokocha od pierwszego obejrzenia albo nie ..

 

za moto zacznę sie rozglądać w pod koniec przyszłego roku .. bo pierwsze trzeba coś kabonki odłorzyć :icon_razz: i pomodlić sie do Boga mamony o wysyp kasy :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za moto zacznę sie rozglądać w pod koniec przyszłego roku .. bo pierwsze trzeba coś kabonki odłorzyć :biggrin: i pomodlić sie do Boga mamony o wysyp kasy ;)

No to cię zmartwię... To nie wszystko czego potrzebujesz. Potrzebna jest jeszcze anielska cierpliwość. Ja czekam już trzeci tydzień na gwarancyjne naprawy. Brak części i brak nadziei że wkrótce dotrą do serwisu. W zasadzie to od końca sierpnia motocykl nie nadaje się do jazdy (kupiona nówka w lutym tego roku). Weź to pod uwagę. Mnie póki co kończy się cierpliwość i będę się próbował pozbyć Triumph'a (niestety wziąłem kredyt i konieczna będzie dłuższa jazda, ale mam już tego dosyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co jestem zadowolony. Co prawda ma dopiero 2500km przejechane, ale mam go od niecałego miesiąca.

Vlaad mam nadzieję, że przestaną Cię gnębić problemy z STkiem, bo czytałem kilka innych opinii, przebiegi po 50-60 tys, km i ludzie nie narzekali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebna jest jeszcze anielska cierpliwość.

 

 

to mnie trochę zmartwiłeś .. bo miałem nadzieje że będzie to moje moto na dłuższy czas...

w japońca nie chce za bardzo .. bo oklepane .. no i większość to rzędówki

w ducatti też nie chce sie pchać .. bo mi sie po prostu nie podoba .. a żeby go przystosować do jady troche rzeczy trzeba by było pododawać ..

jeszcze muszę oblukać BMW.. ale nie wiąże z tym wielkich nadziei

Buella ma mój kumpel, więc nie bede małpował .. :)

 

Co do serwisu .. hmmm .. na dniach otwartych w kraku popytam i pojeżdżę .. bo jak narazie moją yamaszke fajnie serwisują a są też dystrybutorem Triumpha .. wiec zaczerpne wieści z pierwszej ręki ... narazie podostała koncówka sezonu .. i potrzem pucowanie sprzęta na następny sezon :biggrin:

pozdor

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...