Skocz do zawartości

Kaski Schuberth


Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie witam wszystkich na tym forum. Dziś chcę podzielić się z wszystkimi zamierzającymi wkrótce dokonać zakupu markowego, z wysokiej półki kasku, w tym przypadku produktu SCHUBERTH GmbH Magdeburg. Otóż firma ta wprowadza w Polsce 1 stycznia 2012 roku, (raptem pozostało 29 dni) tzw. MOBILITY PROGRAMM, który w innych krajach już od jakiegoś czasu funkcjonuje. Sprawa bardzo ważna dla tych, którzy chcieliby sprezentować np. bliskiej osobie kask Schubert pod choinkę, a także dla wszystkich, którzy chcąc skorzystać z jakiejś posezonowej obniżki cenowej. Powstrzymajcie się proszę do 1 stycznia, od tego właśnie dnia będzie na terenie RP funkcjonować ten M. Programm. Każdy oficjalnie zakupiony na terenie Polski kask tej firmy, pochodzący od oficjalnego importera warszawskiego, Pana Marcina Szambelana Firma M.M.E. (takie dane uzyskałem dziś w fabryce Schuberth GmbH w Magdeburgu), którego posiadacz "zaliczy" wypadek w tym kasku, a kask ten go wprawdzie uratuje, lecz jak wszyscy wiemy tzw. "garnek" po kontakcie z przeszkodą (asfalt, beton, mur, "puszka" etc.) powinien zostać wymieniony na nowy, ma prawo w ciągu 3 lat od dnia zakupu, nabyć ten sam model (lub analogiczny, gdyby ten wyszedł już z produkcji) za równowartość 1/3 ceny nowego w sklepie (z oficjalnego importu w RP - konieczny dowód zakupu). WAŻNE - kask Schubert musi zostać zakupiony w państwie zamieszkania użytkownika. Inaczej mówiąc, osoba zameldowana w RP, kupując kask Schuberth np. w Niemczech, nie podlega Mobility Programm. Mimo wszystko, nie życzę nikomu korzystania z "dobrodziejstwa" tego programu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy oficjalnie zakupiony na terenie Polski kask tej firmy, pochodzący od oficjalnego importera warszawskiego, Pana Marcina Szambelana Firma M.M.E. (takie dane uzyskałem dziś w fabryce Schuberth GmbH w Magdeburgu),

 

Myślałem że w Warszafce szubrawce kupuje się w MCS albo w Moto-styl. Na stronie schubertch.com wśród dealerów nie ma firmy MME.

http://www.schuberth.com/en/motorcycle/dealers.html?tx_pxhaendlerverwaltung%5Bcountry_id%5D=61&cHash=2d10df3d0f1b44939a0efbcb25f91eef

 

Czy oficjalny importer to coś innego niż autoryzowany dealer?

Edytowane przez Hun996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w Warszafce szubrawce kupuje się w MCS albo w Moto-styl. Na stronie schubertch.com wśród dealerów nie ma firmy MME.

http://www.schuberth.com/en/motorcycle/dealers.html?tx_pxhaendlerverwaltung%5Bcountry_id%5D=61&cHash=2d10df3d0f1b44939a0efbcb25f91eef

 

Czy oficjalny importer to coś innego niż autoryzowany dealer?

 

Oficjalny importer nie jest dealerem, on importuje w tym przypadku kaski i sprawuje pieczę / opiekę merytoryczną niejako w imieniu producenta nad dystrybutorami. Firma Schuberth GmbH oficjalnie wymienia tylko tego jednego importera w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Schuberth to fajne produkty, ale obsługa Klienta przez głównego importera to jakaś porażka.

MME Marcin Szambelan - jest już kilka lat wyłącznym importerem tej marki.

Jakoś do tej pory nie chciało mu się wydać kasy na tłumaczenie i polskojęzyczną instrukcję obsługi - biedak chyba za mało zarabia.

Kupiłem dwa C3Pro - wydałem prawie 5 tys złotych i zero instrukcji w naszym języku - co to ma znaczyć - to obowiązek firmy wprowadzającej produkt na rynek Polski, a szanowny Pan jak widać ma to w d...

Żenada i tyle!

 

Tak na marginesie:

w zeszłym roku zepsuł mi się zestaw SRC do Schuberth'a - czyli interkom - wysłany na początku czerwca wrócił wymieniony na koniec sierpnia - że długo???? nieeeee - to jest podejście do klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili mam 2 szt C3 i 1 szt C3 Pro. Wszystkie z SRC.

Z Marcinem miałem kontakt kilkukrotny z reklamacją 2 SRC i jednego non stop parującego pinloka.

 

I słowa złego nie powiem.

Jeden SRC naprawiony szybko.

Drugi - około 1,5 mca - nie do naprawy. Wymiana na nowy.

A pinlok na miejscu mi zrobili u siebie w biurze i jest ok...

 

BTW. Wtopione anteny w C3 Pro faktycznie w końcu działają jak trzeba :)

Bo w C3 to radio FM było tylko z nazwy. 500 m od nadajnika już się gubiło :)

 

A instrukcję mam po polsku...

W pdfie :)

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie 2 lata C3 i zero problemów. Najwygodniejszy z moich kasków.

Przed zakupem dostałem od dilera testowy na 2 tygodnie do zabawy. Z wypraną wyściółką.

"Beer is proof God loves us and want us to be happy" Benjamin Franklin biggrin.gif.pagespeed.ce.PPA3O6zL_D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth to fajne produkty, ale obsługa Klienta przez głównego importera to jakaś porażka.

MME Marcin Szambelan - jest już kilka lat wyłącznym importerem tej marki.

Jakoś do tej pory nie chciało mu się wydać kasy na tłumaczenie i polskojęzyczną instrukcję obsługi - biedak chyba za mało zarabia.

Kupiłem dwa C3Pro - wydałem prawie 5 tys złotych i zero instrukcji w naszym języku - co to ma znaczyć - to obowiązek firmy wprowadzającej produkt na rynek Polski, a szanowny Pan jak widać ma to w d...

Żenada i tyle!

Nie zgodzę się z Tobą. Wielokrotnie miałam kontakt z Szambelanem i zawsze był pełen profesjonalizm ;)

Edytowane przez KarolaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam kupić model E1 , ma ktoś i może coś o nim napisać, jak się sprawuje w czasie jazdy w terenie ? Mam shoei neotec , ale po zjeździe na szutry i polne drogi za słaba wentylacja. Kask enduro acerbis , na czarnym, zanim dojadę gdzieś w teren porażka, głośny i mało komfortowy .Może E1 jako kask dualowy ma to czego potrzebuje ? I czy można się podpiąć pod antenę SR Q7 ?

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić model E1 , ma ktoś i może coś o nim napisać, jak się sprawuje w czasie jazdy w terenie ? Mam shoei neotec , ale po zjeździe na szutry i polne drogi za słaba wentylacja. Kask enduro acerbis , na czarnym, zanim dojadę gdzieś w teren porażka, głośny i mało komfortowy .Może E1 jako kask dualowy ma to czego potrzebuje ? I czy można się podpiąć pod antenę SR Q7 ?

 

widziałeś?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Trafił mi się w dobrej cenie C4 Pro, ale mam wrażenie, że rozmiar S (54-55cm) jest za mały, a M (56-57cm) za duży (moja głowa jak na złość ma 55,5cm).

Być może to po prostu nie jest kask dla mnie, ale nie daje mi spokoju ta oferta - czy możecie mi napisać jak to u Was jest, jaki kask pasuje na jakie średnice Waszych głów? Schuberth ma niestety dla mnie te rozmiary przesunięte o 1 cm w dół, reszta kasków S gorzej lub lepiej na mnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...