Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie

Pytanie z innej beczki, mam juz nowe moto XJ'600 Diversion 93' ale musze wymienic jej lancuch.... poradzcie cos...

 

Pochwal sie, czekamy na foto.

Napisz co i jak , ile dales?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie, czekamy na foto.

Napisz co i jak , ile dales?

Pzdr.

 

Zdjatka juz wkrotce pojawia sie w mojej stopce :)

Yamaszka sliczna i zadbana, kolor ciemny fiolet (prawie taka jak Twoja-tylko bez oslony na silnik), 93' 22 tys przebiegu... Tak jak juz pisalem musze tylko lancuch wymienic i klocki... gada na dotyk!!!

Takze szykuje mi sie przyjemny sezon

Krzysiek

Edytowane przez KrzysiekZet31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjatka juz wkrotce pojawia sie w mojej stopce :lalag:

Yamaszka sliczna i zadbana, kolor ciemny fiolet (prawie taka jak Twoja-tylko bez oslony na silnik), 93' 22 tys przebiegu... Tak jak juz pisalem musze tylko lancuch wymienic i klocki... gada na dotyk!!!

Takze szykuje mi sie przyjemny sezon

Krzysiek

 

Gratki :D

 

przebieg IMO podejrzany, no chyba ze udokumentowany :clap:

 

Ja rowniez zakupilem Dywersionke, przebieg sporo wiekszy, rok 94. ogolnie motorek zadbany, silnik trzyma kompresje na przyzwoitym poziomie. Stuka na wolnych obrotach (najbardziej przy 1000obr/min), po wcisnieciu klamki sprzegla dzwiek delikatnie lagodzi sie, jednak w pelni nie znika. Gdy obroty zwieksza sie do 1600-1800 stukanie prawie ustaje. Nie jest to czysto metaliczny stukot. Sadze, ze to wina sprzegla (bo i z tamtych okolic dzwiek dochodzi), ale pewien nie jestem.

Myslalem jeszcze, ze to lancuszek rozrzadu rymboli, ale to raczej nie on. Lancuszek byl wymieniony jakies 10 tys. km temu wraz z napinaczem (podobno), mozliwe ze napinacz nie przeskoczyl na kolejny zabek - trzeba bedzie zajrzec pod dekielek przy wolnym czasie.

 

Te 61KM w XJ sadzilem, ze bedzie bardziej chcialo mnie zgubic :clap: jednak dynamika motocykla pozostaje na calkiem niezlym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walacy koszt sprzeglowy to akurat wada konstrukcyjna tego silnika. Nie ma sie czym przejmowac bo naprawa starczy na 2 sezony i znow bedzie stukac.

 

mam nadzieje, ze to wlasnie kosz sprzeglowy. jak pojade do domu musze postawic motorek na centralna i wlaczyc bieg- ciekawe czy wtedy bedzie ten stukot... prawde mowiac, w taki sposob nie sprawdzalem.

 

najfajniejsze jest spalanie - 4l/100km wyszlo mi :]

predkosci 80-100 km/h, przy wyprzedzaniu wiecej.

Junak 500ccm, przy nieporownywalnie gorszej dynamice, potrafil spalic od 5 do 7 literkow, w zaleznosci od ustawienia gaznika :icon_idea:

 

sadze, ze mniej niz 4l to juz tylko motorowery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam małe pytanko: czy istnieje możliwość zamontowania w XJ czujnika poziomu paliwa wraz z kontrolką? jeśli tak to może ktoś z Was robił coś takiego i podpowie co i jak zrobić, co i gdzie kupić :notworthy:

 

pozdrowionka,

artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam małe pytanko: czy istnieje możliwość zamontowania w XJ czujnika poziomu paliwa wraz z kontrolką? jeśli tak to może ktoś z Was robił coś takiego i podpowie co i jak zrobić, co i gdzie kupić :notworthy: pozdrowionka,artur
Przyłączam się dom pytania. Może chociaż jakaś kontrolka rezerwy działająca nieco wcześniej niż konieczność przełączenia na rezerwę.

 

Cholera, czy to tylko ja tak mam że zawsze na rezerwę trzeba przełączyć w najmniej odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się dom pytania. Może chociaż jakaś kontrolka rezerwy działająca nieco wcześniej niż konieczność przełączenia na rezerwę.

 

Cholera, czy to tylko ja tak mam że zawsze na rezerwę trzeba przełączyć w najmniej odpowiednim momencie.

 

chyba nie tylko Ty :icon_mrgreen:

ja mam jeszcze dobrą ale krótką pamięć i nawet jak przełączę na rezerwę to potrafię zapomnieć zatankować - dobrze, że jak do tej pory na terenie Warszawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba nie tylko Ty :notworthy:

ja mam jeszcze dobrą ale krótką pamięć i nawet jak przełączę na rezerwę to potrafię zapomnieć zatankować - dobrze, że jak do tej pory na terenie Warszawy ;)

Rozwiązanie - jakiś microswitch do kranika i kontrolka LED do wsklaźników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz Lime82 ;)

hehe, baldzo fmiefne ;).

 

Mazzi, gratulacje stary! Nareszcie sie udalo ;). To ten o ktorym mysle? W przyszly weekend jade po sprzeta do Krasnika to musimy sie spotkac :D. Jakby co to dawaj na PW.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z "awaryjnym" włączaniem rezerwy :D

 

Teraz w XJ jest jeszcze lepiej bo jest wskaźnik paliwa. - działa o dziwo precyzyjnie.

Na rezerwe przełączam jak wskazówka dochodzi do czerwonego pola.

 

Co do spalania ;

Wczoraj zrobiłem sobie traske po górach.

Pokręciłem sie po górach tu i tam :P

Przy w miarę dynamicznej jeździe spalanie wyszło mi na poziomie 6 L.

Na trasce Bielsko - Katowice prędkść ok. 140 km/h.

Myślę, że to bardzo dobry wynik.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z "awaryjnym" włączaniem rezerwy :bigrazz:

 

Teraz w XJ jest jeszcze lepiej bo jest wskaźnik paliwa. - działa o dziwo precyzyjnie.

Na rezerwe przełączam jak wskazówka dochodzi do czerwonego pola.

 

Co do spalania ;

Wczoraj zrobiłem sobie traske po górach.

Pokręciłem sie po górach tu i tam :crossy:

Przy w miarę dynamicznej jeździe spalanie wyszło mi na poziomie 6 L.

Na trasce Bielsko - Katowice prędkść ok. 140 km/h.

Myślę, że to bardzo dobry wynik.

Pozdrawiam

 

IMO jak na ten model niezle, ciekawie jak po miescie popalujesz, ile wezmie...

 

mnie dalej cieszy te 4l dywersji, no mioood :]

mialem gazniki dac do regulacji, ale poki co dam sobie sianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...