Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli koniecznie chcesz mieć wyżej, to może taniej i prościej (do zmiany) będzie poszukać tzw. riserów, podniesiesz kierownicę o kilka cm i powinieneś odczuć wyraźną różnicę. ale nie daję głowy, że akurat do xj-ty da się kupić...

alternatywą są dowolne kierownice akcesoryjne, bo średnica rury jest standardowa: chociażby w louisie jest tego na pęczki. a jeśli tak Ci niewygodnie, to pomyśl o założeniu kierownicy z enduraka; będzie szersza i wyższa. tylko nie wyrzucaj fabrycznej, przyda się przy sprzedaży ;)

jsz

Dobry pomysł juz zapomniałem o tym ze można zrobić mocowanie kierownicy wyżej,(riserów) kiedyś zrobilem to w starej tt, dostalem w tokarni bloczek aluminium i sobie wystrugalem, zrobie to samo do xj.

A tak wogule to gadalem z kumplami i stwierdzili ze musze się troszke przyzwyczaić i będzie ok, mięsień w karku mi się wyrobi:) i dam rade.

 

Zastanawiem się nad zmianą opony z tyłu orginalnie jest 130/70/18, chcał bym założyc troszke szerszą co myślicie o 140/70 albo 140/60, nię będzie żadnych problemów? wzrośnie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolege i gratuluje dobrego zakupu :) (tj zamiany ;)

 

w sprawie pozycji za kierownica - po pewnym czasie sie przyzwyczaisz, mysle, ze po prostu inna pozycja niz w enduro wydaje sie Tobie niewygodna, ale z czasem zobaczysz :)

 

Co do opony - nie mam duzego doswiadczenia ale ja zostawilbym oryginalny profil tylko zalozyl dobra i sprawdzona - np z serii Pilot Michelina...

Powodzenia i dobrej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zadkładania szerszej opony na tył był juz wałkowany w tym temacie parokrotnie, a i w innych się on przewija.

Generalnie to raczej więcej jest głosów przeciwko niż za.

Mnie tylko zastanawia po co zakładać szerszą oponę, dla wyglądu?

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zadkładania szerszej opony na tył był juz wałkowany w tym temacie parokrotnie, a i w innych się on przewija.

Generalnie to raczej więcej jest głosów przeciwko niż za.

Mnie tylko zastanawia po co zakładać szerszą oponę, dla wyglądu?

 

POZDR.

 

Juz mi przeszlo z tą oponą zakładam orginał i już, a szerszą chciałem bo xj z tyłu wygląda troche jak rower w porównaniu do sprzętów kumpli (2 zzr 600 i gsxr 600). i chcałem wymienić na szerszą tylko dla wyglądu.

założylem z tyłu orgimalną zębatke to jest 48 jak kupilem byla 46 różnica jest znikoma.

Wczoraj założylem automat smarowania tu jest link, wybierz model i jest pokazana instrukcja co i jak

http://www.scottoiler.com/support_installation-guides.asp

super sprawa nie trzeba ciągle zerkać na łańcuch czy jest nasmarowany i kupować drogich sprejów ja do pojemniczka leje zwykly olej samochodowy mineralny, nic nie rozchlapuje i łańcuch jest zawsze nasmarowany, i napewno dłużej pożyje, firma scottoiler oferuje oczywiście swoje oleje, ale jakoś mnie to nie przekonuje że to coś o wiele lepszego, wiecie coś na temat tego oleju czy waro to kupić?

i jeszcze jedno pytanie czy kable wysokiego napięca wykręcają się z cewek? bo z fajki bez problemu ale z cewki nie da rady, w jaki sposub wymienić kable wysokiego napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniłem świece cr8e hgk dałem 100 zł za 4 szt.

jak wykręcałem stare okazało się ze 3 wyglądają dobrze a jedna na trzecim cylindrze byla czarna osmolona, ale iskrzyła, po wkręceniu nowych odpalilem i w sumie nie bylo różnicy przez pierwszych kilkanaście sekund chodzil nie równo na jednym albo na dwa gary dopiero po chwili zaskakuje i chodzi równo, dobrze go rozgrzalem a potem wykręcilem tą trzecią świece i juz byla troszke osmolona i jak by wilgotna. Czy ktoś wie czego to są objawy?

pewnie gażnik coś tam zle podaje nie wiem?, olejem tam pluje? ale oleju nie bieże ani nie kopci jak rano zapalam mam wlany 15w50 repsol minerał.

ogólnie zmienilem świece dlatego że czasem jak jade to przerywa a czasem jest ok, ale widać to nie świece:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak masz zalana albo okopcona swieco to moze przewód WN od swiecy ma gdzies przerwe ;)

 

 

edit- pytanie do posiadaczy jamaszek xj600 z rocznikow 92-00, jaka ilosc oleju miesci sie miedzy przedziałkami w "okienku"?

 

jak mam na "min" czyli dolna kreska to ile trzeba dolać oleju zeby poziom był na górnej kresce?

 

bo przejechalem jakies 500km i jeszcze nie zauwazylem zeby cos ubyło

 

 

i co znaczy model "4bra"? tak mam w dowodzie wpisane jako model, dlaczego niema poprostu "XJ600N"

Edytowane przez Szynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja piła olej tylko jak się pogoniło. albo po mieście - więc wcale nie musisz zauważać ubytków, jeśli jeździsz spokojnie i nie ma w tym nic niepokojącego. wręcz należy się cieszyć ;)

ja w dowodzie miałem model 4brn - nic dziwnego w tym kraju, ktoś kto wypełniał papiery nie miał pojęcia co wklepuje

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po twojej wypowiedzi to wnioskuje ze jeszcze nie skonczyłes gimnazjum, a yamahe xj masz ale na plakacie w swoim pokoju :D

Guzik mnie obchodzi co wnioskujesz. A powiedz mi czy Ty wiesz ile trzeba wlać oleju żeby z min zrobiło się max? Wnioskuję że nie bo nikt sobie nie zawraca głowy takimi bzdetami, tylko wlewa przykładowo setkę oleju i sprawdza czy już wystarczy, a jak nie to wlewa jeszcze. Nie mam nic do Szynki ale ja to bym się wstydził nawet takie pytania na forum zadawać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...