Skocz do zawartości

Kto jeździ Yamahą XJ? ( Yamaha XJ600, XJ900 )


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam u siebie (w XJ 600 S) akesoryjna wysoka szybke turystyczna (taka jak na zdjeciu w avatarze) - i wlasnie sie zastanawiam co jest nie tak - powyzej 100 zaczyna naprawde mocno dmuchac po kasku - klatka jest ok, natomast glowa jakby wogole jechala bez zadnej ochrony. I tutaj pytanie - czy to standard (mam 180 cm) czy moze po prostu poszukac innej szybki? Widzialem na zdjeciach starszych modeli z oryginalna szybka i zauwazylem, ze maja otwory do wyrownywania cisnienia - czy to faktycznie dziala? (mowimy oczywiscie o moto w wersji S a nie Naked)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale tylko do pewnego wzrostu kierowcy. Mam u siebie (w XJ 900 co prawda, ale działa tak samo) szybę z otworem wyrównującym ciśnienie i nie wieje gdy jadę sam, ale z pasażerem i pełnym obciążeniem kuframi (oraz miękko ustawionym tyłem) pęd powietrza rzuca mi delikatnie głową na boki. Lekko się nachylę i problem znika. Czytałem coś kiedyś że podobno wysokie szyby bez wyrównania cisnienia mogą działać nawet gorzej niż niższe - ale to zależy od wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musze poszukac do testow - jezdze sam, wiec to raczej nie kwestia obciazenia. Testowalem mala - mniej wiecej o polowe krotsza - niewiele daje, klatka i glowa sporo dostaje... Ale ciekawe - mi glowa nie lata, tylko po prostu czuje wiekszy ped powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u mnie to jeszcze kwestia kasku, bo przy obciążeniu tyłu powietrze leci nieco niżej. Otwór zmniejszający ciśnienie ma u mnie własny deflektor, więc można jechać szybko patrząc przez ten "wizjer" i wcale nie wieje w oczy, nawet bez kasku :-). Jak w czołgu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam XJ 600N z małą szyba puig i nie narzekam :icon_razz: Może dlatego, że wcześniej miałem Jawę bez żadnej szybki i się przyzwyczaiłem? A Jawą jeździłem na trasie po 120km/h. I obecnym motocyklem też nie mam zamiaru za często przekraczać tej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie (w XJ 600 S) akesoryjna wysoka szybke turystyczna (taka jak na zdjeciu w avatarze) - i wlasnie sie zastanawiam co jest nie tak - powyzej 100 zaczyna naprawde mocno dmuchac po kasku - klatka jest ok, natomast glowa jakby wogole jechala bez zadnej ochrony.

 

Nie ma idelanej ochrony przed wiatrem zawsze bedzie wiac... generalnie wydaje mi sie że duża rolę ogrywa tutaj wzrost. Ja posiadam standardową szybkę i przy wzroście 194cm powyżej 100 km/h czuje jak powietrze kieruje się prosto w moją szczene :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gmole chronią w xj 600 też czache?

 

:icon_eek: typowy gmol do xj-ty. w życiu na golasie nie widziałem gmola, który by chronił owiewkę... takie rzeczy co najwyżej w jakichś turystycznych enduro, a i to raczej w wersji ekstremalnej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Twój jest typowy :icon_question:

 

a to co, kolejny który klepie cokolwiek byle się nie zgodzić z przedmówcą..? :icon_rolleyes:

typowy, bo takie oferowała yamaha jako fabryczne. a ja akurat takiego nie mam :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a to co, kolejny który klepie cokolwiek byle się nie zgodzić z przedmówcą..? :icon_rolleyes:

No i co Twój post wniósł do tematu ? Pokazałem że są tez inne zapewne z racji większych wymiarów bardziej skuteczne niż ten co Ty pokazałeś. A więc moja odpowiedź była jak najbardziej w temacie w przeciwieństwie do Twojego "klepania" :bigrazz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...