Skocz do zawartości

początkujący motocyklista, jak ocenić stan opon?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa prosta, kupiłem pierwszą maszynę, na oponach samochodowych się znam bo kilka lat jeżdzę, jak w motocyklu jest kompletnie łysa to też wiem co robić.

 

Ostatnio rozmawiałem z motocyklistą z dużym stażem, w tej chwili już sędzią motocyklowym i powiedział, że moja tylna na moje zastosowanie czyli początki pierwszego sezonu spokojnie przejeździ.

Pytam bo zaczynam przygotowania zakupowe do sezonu i nie wiem czy tylną wliczać :icon_rolleyes:

Zamieszczam 2 zdjęcia,

 

Opony to Pilot Power.

 

 

th_117188868_1829629880_6_122_449lo.jpg th_171895181_1829629880_3_122_129lo.jpg th_171902934_1829629880_4_122_110lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto kiepsko wygląda. Do połowy sezonu może styknie. Zmierz głębokość.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że opona do jazdy turystycznej do 120-130 km/h, bez głębokich pochyłów na zakrętach, przód wymienię w zimę.

 

Na bokach bieżnk 4mm na środku 1-2 mm, czasem mniej.

 

Nie wiem czy to dużo czy mało :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki są na mniej niż pół sezonu moim zdaniem - jak dla kogoś takiego jak Ty. Po za tym widzę, że motocykl nie kosztował Cię 5 tysięcy i warto dorzucić parę stówek więcej i kupić komplet nowych opon niż pakować kasę na odnowę po ślizgu. Takie moje zdanie, pozdrawiam i szerokości ;)

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto kiepsko wygląda. Do połowy sezonu może styknie. Zmierz głębokość.

 

Nie glebokosc a wysokosc profilu :icon_mrgreen:

 

 

Na bokach bieżnk 4mm na środku 1-2 mm, czasem mniej.

 

Minimum to 1,6 mm. Przyznam sie, ze czasami wracajac z dluzszej trasy do domu zdazalo mi sie miec chwilowo mniej :icon_mrgreen: ale po przyjezdzie zakladalem nowe.

 

P.S. Polecam Ci Metzeler Z 8 - bajka !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba to trzeba :)

 

No trochę ponad 5 tys. dałem :icon_rolleyes:

 

A co do opon to burżujskie Pilot Road 3 to byłby ideał ale realistycznie patrząc Metzelery Z6 lub Pilot Roady 1 wylądują w garażu. Ale za to nówki i nie leżaki.

 

Co do sportowych nie sportowych, to będzie mój 1 sezon więc kolano ziemii nie dotknie, na podlasiu są fatalne drogi i niska a wręcz tragiczna kultura jazdy samochodów a raczej ich kierowców, więc winklowanie po wioskach odpada.

 

Jaka mieszanka by nie była brudnych asfaltów nie pokona.

 

Dłuższa i częsta trasa to będzie droga szybkiego ruchu z przewidywalnymi zakrętami.

 

Jeśli ktoś miałby ochotę poradzić jaka opona na zastosowanie:

-marne drogi z koleinami

-10 tys. na sezon około zrobię więc żeby tyle wytrzymały

-okolicznościowe szybsze przejazdy

-założenie, że deszcz istnieje i kiedyś wypadnie tak wrócić do domu.

 

A jeśli nie to można zamknąć temat i nie śmiecić bo odpowiedź uzyskałem, upewniając się, że zakup nowego kompletu jest uzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby ochotę poradzić jaka opona na zastosowanie:

 

wyszukiwarka po prawej u góry. drogi mamy wszyscy takie same, pogodę też - poczytasz o różnych modelach i użytkowaniu, to sam wybierzesz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z typem, który siedzi w oponach i według niego Pilot Road 3 oprócz zmienionego bieżnika (który ma zapewnić równomierniejsze zużycie- tak twierdzi Michelin) nie różni się od PR2. A PR2 to naprawdę fajna oponka- długowieczna i dpbrze trzymająca na deszczu. Jeździłem na nich trzy sezony (wymiana raz do roku przy dość intensywnym użytkowaniu), i w mojej ocenie to jedna z lepszych opon turystycznych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...