Skocz do zawartości

Sprowadzanie motocykla z krajow Unii Europejskiej - poradnik


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie :

Chcę kupiś w Niemczech 2-letni motocykl ,zrobić opłaty wraz z wykupieniem ubezpieczenia i mam zamiar śmigać nim po Polsce i innych krajach , na blachach niemieckich . 1 rok może dłużej .

Czy istnieje taka możliwość ?

Może ktoś zna koszty ?

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz porobić opłaty w polsce i jeździć na niemieckich blachach, czy chcesz go po prostu przerejestrować na siebie w niemczech?? Bo troszke niejasno zapytałeś.

 

Jeżeli go weźmiesz na siebie tam, to nie ma żadnego problemu, tylko cię niemieckie ubezpieczenie zeżre, bo nie da się zrobić polskiego ubezpieczenia na niemieckie blachy. Ja teraz śmigam bladym z angielskimi blachami, mam go na siebie w anglii zarejestrowanego, i nic w polsce mi nie mogą zrobić, bo możesz powiedzieć że mieszkasz za granicą i przyjechałeś na wakacje do polski. Tylko niestety to ubezpieczenie....... w anglii smigałem na celnym (pzu), ale wycofali od 10 września i jest lipa...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAKUK - Dzięki za info.

Chcę kupić moto i go na siebie zarejestrować ale nie mieszkam w niemczech , czy musze mieć meldunek by to zrobić?

Poprostu chce mieć legalnie załatwioną sprawę żebym mógł śmigać na niemieckich blachach , jeśli masz jakiś pomysł to napisz?

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja mam pytanie... czytalem troche o sprowadzaniu uzywanych i nowek... ale mam konkretne pytanie bo nie doszukalem sie konkretnej odpowiedzi:

 

zalozmy ze chce kupic nowy motocykl prosto z salonu i na nim wrocic do Polski... jade np. do Niemiec, Wloch czy gdziekolwiek gdzie jest salon Ducati... no i place te 50 000 zl za motocykl... jakie jeszcze dokumenty musze posiadac zeby moc na nim bezproblemowo wrocic ?

 

no i teraz jeszcze musze w Polsce placic od tej sumy 22% Vat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak to jest dokładnie z przerejestrowaniem w niemczech. Na pewno nie musisz być zameldowany, potrzebujesz tylko adres, do papierkowej roboty (może być znajomego), ale na papierach musi być oczywiście twoje nazwisko. I możesz bez problemu śmigać po całej europie... tylko tak jak ci mówe, z tego co słyszałem, to ubezpieczenie na moto w niemczech zaczyna się od 400E rocznie, w anglii chcieli ode mnie 1500 funtów rocznie za ubezpieczenie bladego.... to jest jedyny problem, i chyba bardziej opłeci się go zarejestrować w polsce i zapłacić 70zł/rok.....

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bycmoze na dniach zaraz po gwiazdce zakupie mototcykl sprowadzony z niemiec. Mam takie pytanie:

 

Czy ma jakies znaczenie kiedy zostala zawarta niemiecka umowa kupna sprzedazy??? Wiem ze zostaly puste miejsca w umowie na moje dane ale nie dopytalem sie o date na umowie.

 

Kiedy kupuje sie mototcykl w polsce jest miesiac czasu na przerejestrowanie ale tutaj chyba powinno byc inaczej.

 

[ Dopisane: 29-12-2005, 09:46 ]

Prosilbym o odpowiec co do tej daty na umowie. Ma to jakies znaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

ok to ja mam pytanko: chce kupić moto w anglii szerokopojętej i nie sciagać go na lawecie tylko na nim przyjechać- wie ktoś moze jak to załatwić legalnie i czy da sie to zrobic za sensowne pieniądze?

 

po przyjechaniu rejestruję tutaj...

 

prosiłbym o w miarę krok po kroku instrukcję :evil:...

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to ja mam takie pytanko, przeczytalem uwaznie caly temat i wpadlem na taki pomysl-moj ojciec jest czechem, z tego co zrozumialem moge jezdzic moto na czeskich blachach nie majac obywatelstwa czeskiego anie karty stalego pobytu?

moze ktos wie jaki jest stan motocykli w czechach???? bo z tego co wiem to oni maja dosc rygorystyczne przepisy podobnie jak niemcy...

z tego co ja slyszalem to zarejestrowanie moto sprowadzonego z zagranicy kosztuje ok 600zl...

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde 2000 tys za moto i 1000 zostawic urzedasom przy rejestracji, podobno te ksiazki pojazdow maja potaniec od maja, pani w wydziale powiedziala ze to tylko nieoficjalne wiadomosci. Ktos wie cos wiecej nt? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej opłeci się go zarejestrować w polsce i zapłacić 70zł/rok.....  

 

Pozdro.

 

Dokładnie, mam znajomych co mieszkają w UK, kupili tam motocykl i bardziej opłacało się go przetransportować do PL i tam ubezpieczyć i wrócić nim do UK. Nie słyszałem aby ktoś płacił 1500 funtów rocznie cos chyba przesadziłeś. Zresztą ktoś już z forum ubezpieczał moto w UK za 400 funciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...