Skocz do zawartości

Włókno węglowe


pawwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oferuje zestawy włókna węglowego do oklejania lub wykonywania różnych elementów.

Np. oklejanie lusterek, wydechów, wnętrz w samochodach dachów (ala BMW serii m) itp.

 

1. 0,25m2 włókna węglowego splot skośny 2/2 200g/m2 (50x50cm) +profesjonalna żywica epoksydowa z utwardzaczem 100g 50zł komplet. (pokrycie 2 lusterek lub tłumika)

2. 0,5m2 włókna węglowego splot skośny 2/2 200g/m2 (100x100cm) +profesjonalna żywica epoksydowa z utwardzaczem 200g 80zł komplet.

3. 1m2 włókna węglowego splot skośny 2/2 200g/m2 (100x100cm) +profesjonalna żywica epoksydowa z utwardzaczem 300g 135zł komplet.

4. 2m2 włókna węglowego splot skośny 2/2 200g/m2 (100x200cm) +profesjonalna żywica epoksydowa z utwardzaczem 600g 255zł komplet. (pokrycie dachu w samochodzie)

 

Dodatkowo delaminaż- tkanina do odsączenia nadmiaru żywicy 9zł/m2

 

Przy zakupie udzielam dokładnych informacji jak wykonać zaplanowaną pracę.

Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam [email protected], tel. 607639771

Jeśli ktoś chce skomentować również zapraszam.

post-54475-0-27601400-1318019383_thumb.jpg

Oferta stała.

Edytowane przez pawwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania po kolei.

Ceny wcale nie są wysokie, spróbuj kubagsx kupić taniej, życzę powodzenia:)

To jest prawdziwe włókno nie folia, a żywica profesjonalna, która wytrzymuje nawet 110 stopni,

a bez wygrzewania 60stopni. Jasne zwykły epidian możesz taniej kupić ale co z tego jak po 3 miesiącach

zacznie się sypać?? trochę bez sensu.

 

Zdjęcia jakieś dodam później albo jutr.

 

Yubi oklejanie całego moto mija się trochę z celem, prościej by było zrobić wszystkie owiewki z karbonu.

Ale choć trudne to jest też możliwe oklejenie.

Policz sobie 2zł za 1decymetr tak na szybko.

Otrzymany wynik należy pomnożyc przez współczynnik 1.25 (straty włókna)

Oczywiście cena końcowa ma wiele składowych ale dla orientacji wystarczy.

Edytowane przez pawwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywica epoksydowa wytrzymująca 110 stopni? zwykła żywica epoksydowa za 5zł/kg wytrzymuje od około -50 do +260 stopni,

temperatura twardnienia( pracy) łączenia się warstw to 160 stopni wiec komu chcesz wmówić że twoja super profesjonalna żywica wytrzymuje 110 stopni. Temperatura zapłonu żywicy NIE UTWARDZONEJ to 93 stopnie.

Proponuje Ci kupić trochę żywicy skatalizować w wiadrze następnie poczekać aż będzie stawała i zalać wodą łatwo wtedy zaobserwować jaką temperaturę ma żywica.

A ten delaminaż to już tylko wyciąganie kasy bo te same efekty osiąga się ściągając suchym wałkiem i nie zapomnij że trzeba rakować przemoczone włókno żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza

 

Taka ciekawostka, jak nie zaleje się skatalizowanej żywicy po skończeniu laminowania wodą i zostawi się w wiadrze pędzel bądź wałek grozi pożarem, w swojej pracy widziałem już palącą się hale produkcyjną. A dostanie się do oka utwardzacza grozi wyjęciem oka ;) więc jeśli chcecie to robić pierwszy raz w życiu to lepiej założyć okulary ;)

Więc tak :

żywica epoksydowa w cenie 5-7 zł/kg

utwardzacz około 15-20zł/kg

żelkot 11zł/kg

żywica kwasowa 10-12zł/kg

a jeśli chodzi o laminowanie to ostatnio laminowałem całą pakę VW T5 za 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania po kolei.

Ceny wcale nie są wysokie, spróbuj kubagsx kupić taniej, życzę powodzenia:)

 

http://www.havel-composites.com/

http://www.milar.pl/sbp.php5?d=2&s=4&l=pl

 

nie mówiąc już o większych zakupach w:

http://www.fibreglast.com/category/155

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też by mnie interesowało, jak wygląda np. tłumik po oklejeniu?

z tłumikami to inna bajka, to trochę jak z masztami do jachtów.... za takie informacje na forach o carbonie każą płacić grube $, napisz priwa to Ci wyjaśnię w skrócie.

 

To ile cały motór będzie kosztował, w granicach rozsądku.

zależy ile kto bierze... robocizna pochłonie znacznie więcej niż materiał. Zrobienie małego elementu z carbonu (np lusterko) może zająć nawet cały dzień + czas na utwardzenie żywicy

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Under ale bzdury piszesz.

Żywica epoksydowa 5zł za 1kg- pęknę ze śmiechu:)

93stopnie temp. zapłonu- kolejna bzdura, żywicę się wygrzewa nawet w 130stopniach i nic się nie pali.

260stopni to wytrzymują specjalne żywice po 200zł za kg, i jeszcze do tego przeważnie fenolowe, a nie zwykły epoksyd.

Pisząc, że żywica wytrzymuje 110 stopni mam na myśli iż do tej temp. utwardzona żywica zachowuje parametry deklarowane przez producenta!

 

"Proponuje Ci kupić trochę żywicy skatalizować w wiadrze następnie poczekać aż będzie stawała i zalać wodą łatwo wtedy zaobserwować jaką temperaturę ma żywica.

A ten delaminaż to już tylko wyciąganie kasy bo te same efekty osiąga się ściągając suchym wałkiem i nie zapomnij że trzeba rakować przemoczone włókno żeby pozbyć się pęcherzyków powietrza"

Nie będę psuł żywicy, jest za droga, a kupować nie muszę, bo mam. Co robić z kompozytem to ja wiem i uczyć mnie nie musisz.

Delaminażu nie karzę nikomu kupować jest jako opcja dodatkowa!

Nie każe nikomu też mieszać żywicy na kilogramy, bo tak się nie robi chyba, że masz zamiar ją zaraz zużyć, a ilość mieszanej

żywicy zależy również od jej reaktywności.

Radzę ci poczytać karty techniczne żywic, a potem się wypowiadaj.

Laminowałeś pakę T5 węglem? (bo mówimy tu o węglu), bo jeśli tak to przy takich cenach niedługo pójdziesz z torbami.

 

Kubagsx

Ja mam 1m2 węgla w cenie 90zł i to ma być niby drogo??

W twoich linkach

fiberglast 156zł za metr

hawel 139zł za metr

milar 130 za metr

I to jest niby tanio wg. ciebie

Dodam, że ceny dotyczą dokładnie tych samych tkanin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delaminażu nie karzę nikomu kupować jest jako opcja dodatkowa!

Nie każe nikomu też mieszać żywicy na kilogramy, bo tak się nie robi chyba, że masz zamiar ją zaraz zużyć, a ilość mieszanej

żywicy zależy również od jej reaktywności.

rozchodzi się też o to że używając delaminażu zmniejszamy wagę kompozytu, jaki byłby sens laminowania carbonu który ważyłby 4,5 razy więcej niż poprawnie wyprodukowany kompozyt? W końcu carbon stosuje się dla obniżenia wagi

 

Kubagsx

Ja mam 1m2 węgla w cenie 90zł i to ma być niby drogo??

W twoich linkach

fiberglast 156zł za metr

hawel 139zł za metr

milar 130 za metr

I to jest niby tanio wg. ciebie

Dodam, że ceny dotyczą dokładnie tych samych tkanin!

 

ha ale jak kupiłeś więcej to dają 50% rabatu. Śledź stronę fibreglast, w dziale wyprzedaż, są tam czasem zdatne ,,skrawki" tkaniny po 20 zł/metr.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje Ci kupić trochę żywicy skatalizować w wiadrze następnie poczekać aż będzie stawała i zalać wodą łatwo wtedy zaobserwować jaką temperaturę ma żywica.

 

Taka ciekawostka, jak nie zaleje się skatalizowanej żywicy po skończeniu laminowania wodą i zostawi się w wiadrze pędzel bądź wałek grozi pożarem,

 

 

 

 

"Proponuje Ci kupić trochę żywicy skatalizować w wiadrze następnie poczekać aż będzie stawała i zalać wodą łatwo wtedy zaobserwować jaką temperaturę ma żywica.

 

 

Co wy tak z tym wiadrem ?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak z tym wiadrem ?..

 

Bo profesjonaliści mieszają żywicę w wiadrach a nie w 0,5L kubeczkach. Wiadro musi być z elastycznego tworzywa, najlepiej nasmarować separatorem lub chociaż woskiem, wtedy jest z wiadra wielokrotny użytek.

 

 

Kolega Under wie co pisze, widać że robił w tej branży. Przede wszystkim nie przemoczyć laminatu, po drugie dobrze wykulać wałkiem. Też się w tym babrałem kilka lat temu w pewnej firmie. Szkodliwa robota i h*jowo płacona. Pożar hali też widziałem, na szczęście mały. Paliło się wiaderko ze zlewkami do którego ktoś wlał kilkaset ml utwardzacza. Wiaderko stało obok pojemników z żywicą, żelkotami i innymi materiałami, razem kilka tys litrów łatwopalnego kurestwa. :icon_eek: W piątek dzwonili własnie z tej firmy czy chciałbym podjąć u nich pracę. Miałem dziś iść na pogadanki, ale mam wyj**ane na nich.

 

 

 

Yuby - obklejenie całego moto to niecodzienna sprawa. Włókno i żywica służą do produkcji całych owiewek, tak samo jak włókno szklane. Można z tego zorbić komplet owiewek do motocykla, wtedy byś miał "full carbon" owiewki. Obkleić też się da ale to będzie dodatkowa warstwa tworzywa położona na obecne owiewki. Czyli więcej masy trochę. Ale problem zaczyna się na elementach gdzie one się łączą. Bo jak dodasz do 2 kawałków owiewki po 1mm warstwę to na łączeniu np.czachy z bokiem, owiewki się nie zejdą razem. Trzeba będzie szlifować krawędzie i pasować jest co chwilkę tak aby to jakoś wyglądało i się trzymało. A potem powierzchnia owiewek nie będzie taka gładka i elegancka jak z okleina carbonową lecz będzie szorstka tak jak faktura tego włókna węglowego. Chyba że się położy na to wiele warstw bezbarwnego lakieru, a to już lipa bo przy takiej grubości lakier może pękać.

 

 

Szczerze mówiąc to chętnie bym się podjął takiej zabawy w "obklejenie" ale musiałbym najpierw poćwiczyć na jakimś marnym sprzęcie co by opracować technikę przygotowania, klejenia i obróbki.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...