Skocz do zawartości

yamaha wyczynowe sprzęglo


Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie jestem na kupnie yamaha yzf 450 tylko ze byłem oglądać taką dizblice i niema manetki od sprzęgła czy jest to możliwe że ma wyczynowe sprzęgło i nie trzeba wysprzęglać ręcznie gość twierdzi że dał za to 1400zł że kupił cały zestaw tarcze i kosz sprzęgłowy inny jeśli wiecie coś na ten temat to bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pogrzebałem i zgaduję, że chodzi o taki wynalazek http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YAMAHA-YFZ450R-YFZ450-YFZ-450-R-X-REKLUSE-AUTO-CLUTCH-/370509615888

 

Słyszałem, że do DRZ400 jest coś takiego, widać do innych też się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sporcie skrzynia biegów lubi kiedy zmienia się biegi bez sprzęgła. Sprzęgło używa się tylko do startu, redukcji ew. nagłego hamowania tylnym kołem lub przy wyjściu z zakrętów dla zwiększenia obrotów - oczywiście używanie sprzęgła to nic złego ale po co tracić czas na jazdę z rozłączonym napędem? Skrzyni nic się nie stanie (ofc. kończy swój marny żywot wcześniej niż traktowanie ze sprzęgłem ale nie jest to jakaś przepaść czasowa). Mowa tutaj o seryjnych sprzęgłach z klamkami.

 

Zamontowanie wyczynowego sprzęgła to zajebista sprawa w crossie ;) Kosztowna ale osobiście nie montowałbym czegoś takiego bo fabryczne działają podobnie (po prostu trzeba zapomnieć o klamce sprzęgła zaraz po ruszeniu).

 

Koleś montując to nie popełnił błędu; dodatkowo wyczynowe sprzęgło jest przenieść bardzo duży moment obrotowy.

 

Pozdrawiam ;)

 

@EDIT

Dodam jeszcze, że wyczynowe sprzęgła mogą znacznie zwiększyć czułość silników. Moim zdaniem koleś na tej Yamaszce startował w jakiś wyścigach/zawodach, dlaczego? Ponieważ, z wyczynowym sprzęgłem nie tracił czasu na jazdę z rozłączonym napędem - o czym wspomniałem wyżej. Stosowanie takiego sprzęgła do normalnej jazdy w terenie mija się z celem - na 99% ta Yamaha jeździła po torze.

Edytowane przez rexar

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jesteście w błędzie, bo automatyczne sprzęgła ludzie właśnie montują przy jeździe enduro, na torze tak jak już wspomniano sprzęgła używa się w małej ilości przypadków.

 

m_fiołek ma racje , jazda bardzo przypomina tą na skucie z tym że jeszcze machasz biegami

 

Dziwi mnie zdemontowanie całkowicie dźwigni i to mnie bardziej skłania do opinii że moto pochodzi bardziej od amatora terenowych wycieczek niż od zawodnika, bo ten drugi jednak od czasu do czasu potrzebuje strzelić ze sprzągła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem jak to działa, ale jak można np. na końcu podjazdu "pomóc silnikowi" sprzęgłem gdy na wysokim biegu jest mała prędkość jak nie ma się dzwigni? Fakt, ze jezdzę motorkiem ze 2x słabszym niz taki yz, ale sprzęgła uzywam na prawie kazdym podjezdzie, własciwie to sprzęgłem reguluję prędkość tak często jak gazem trzymając ciągle obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zachować sterowanie klamką

 

moto rusza po minimalnym dodaniu gazu, jeździ się tak samo , jak spadną obroty to się rozłącza i nie ma bata żeby moto zdechło

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto rusza po minimalnym dodaniu gazu, jeździ się tak samo , jak spadną obroty to się rozłącza i nie ma bata żeby moto zdechło

 

no dobra a co sie stanie jeśli wbije 3 czy 4 bieg stojąc w miejscu i spróbuje z niego ruszyć z miejsca ?? zjaram to sprzęgło czy jak ?? z czystej ciekawości pytam...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no dobra a co sie stanie jeśli wbije 3 czy 4 bieg stojąc w miejscu i spróbuje z niego ruszyć z miejsca ?? zjaram to sprzęgło czy jak ?? z czystej ciekawości pytam...

Będzie tak jak przy próbie zduszenia motocykla- sprzęgło nie "załączy się"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a co sie stanie jeśli wbije 3 czy 4 bieg stojąc w miejscu i spróbuje z niego ruszyć z miejsca ?? zjaram to sprzęgło czy jak ?? z czystej ciekawości pytam...

 

 

ruszy z 4ki

w drzecie przy pyrkaniu przez wioski wystarczy 4ka do ruszania i 5tka do jazdy

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam automatyczne sprzęgło Rekluse w swoim Husabregu. Tak jak pisze kolega wyżej - można nawet z czwórki ruszyć. Nie można za to "strzelić z klamki" bo de facto dźwignia sprzęgła nie działa. Można co prawda ustawić - ja tak wyregulowałem - że minimalnie sprzęgło bierze, co pozwala zrobić małą przegazówkę, aby lepiej złapać np luz. Choć to w sumie niepotrzebne, bo przecież moto staje w miejscu i nie gaśnie na każdym wbitym biegu...

Fajna rzecz, jeśli ktoś lubi wygodną jazdę bez nadwyrężania mięśni rąk na ciągłe używanie sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...