Skocz do zawartości

KTM jaki wybrac ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem nowy na forum

I jestem zainteresowany zakupem motoru cross / enduro

Mam 19 lat ,182 cm wzrostu .

Mieszkam w okolicach Pustyni Błędowskiej i zastanawialem sie nad zakupem

motoru ktorym moglbym jezdzic zarowno po piachu ( Pustynia Błedowska) jak i po lasach , czasem tez po blocie .

Zastanawialem sie nad zakupem KTMa 520 EXC albo 450 .

Chcialbym sie dowiedziec co sadzicie o tym motorze ?

Jakie macie doswiadczenia zwiazane z nim ?

Czy warto kupic ten sprzet ?

Jak sprawuje sie w terenie ? .

A moze sami macie jakies propozycje innych maszyn ktore bylyby odpowiednie na moje tereny ?

 

Dzieki Bardzo z gory za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ktorego z KTMa EXC polecacie jak na popczatek ?

Wazne dla mnie jest aby sprawowal sie dobrze na terenach ktorych mieszkam ( piach , lasy , dosc strome podjazdy ) ..

Zeby nie "mulilo" go bardzo przy wiekszej ilosci piachu lub blota .

Z motorami mam juz troszke doswiadczenia wiec nie bedzie tak zle :)

A moze zaproponujecie jakies inne modele ?

Albo przedstawicie wlasne doswiadczenia z tym rodzajem motorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bezpieczniej bedzie jak zaczniesz np. od WR250F

Wiem co mowie sam w terenie kilkanascie lat jezdze i uwierz mi nie liczy sie moc konia a jezdziec w siodle

Jakbyś chciał sprzęt dobry na 100% mam takową na sprzedaż 120mil od nowości przejechane na pierwszych oponach<dziewica> 2006rok

Edytowane przez C z e j e n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bezpieczniej bedzie jak zaczniesz np. od WR250F

Wiem co mowie sam w terenie kilkanascie lat jezdze i uwierz mi nie liczy sie moc konia a jezdziec w siodle

Co racja to racja :icon_biggrin: Ze wszystkim się zgadzam, tyle że w piachu będzie trochę zamulało 250 4T, choć właśnie taki motocykl polecał bym na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Czyli z tego co widze to polecalibyscie mi na poczatek raczej

Yamahe WR 250F ??

Dlatego tak pytam poniewaz sam nie bardzo jestem zorientowany w tym calym sprzecie a jest go troche na rynku , dlatego pytm bardziej doswiadczonych o rade .

Chodzi o to zeby motor dostarczal przez jakis czas frajdy i byl w miare zwrotny , mocny na warunki jakie mam w swojej okolicy :)

Zebym nie zakopywal sie w byle piachu czy blocie :) i nie mial problemow z podjazdami .

Nie wiem wlasnie czy wybierac z Yamah wr czy Z KTMow ? i jak to wplynie na jazde ?

Jesli macie jeszcze jakies sugestie to bardzo chetnie wyslucham :)

Edytowane przez extremee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) Czyli z tego co widze to polecalibyscie mi na poczatek raczej

Yamahe WR 250F ??

Dlatego tak pytam poniewaz sam nie bardzo jestem zorientowany w tym calym sprzecie a jest go troche na rynku , dlatego pytm bardziej doswiadczonych o rade .

Chodzi o to zeby motor dostarczal przez jakis czas frajdy i byl w miare zwrotny , mocny na warunki jakie mam w swojej okolicy :)

Zebym nie zakopywal sie w byle piachu czy blocie :) i nie mial problemow z podjazdami .

Nie wiem wlasnie czy wybierac z Yamah wr czy Z KTMow ? i jak to wplynie na jazde ?

Jesli macie jeszcze jakies sugestie to bardzo chetnie wyslucham :)

Widzę że chopaki tu nie mają pojęcia jak wygląda teren pustyni błędowskiej.

To jest najprawdziwsza piaszczysta pustynia. Ja jeżdżąc na swoim i kumpel na EXC 300 bawiliśmy się świetnie. Natomiast Każdy słabszy sprzęt się po prostu męczył. Tam jest sam mega grząski piach i płaskie lasy z niewielkimi podjazdami.

Myślał bym na pewno o 4t i to w większej pojemności. EXC 450 520 i 525, Wr 450. Chyba że nie musi być enduro to któregokolwiek crossa yzf, crf, rmz itp tylko sobie jeszcze poczytaj jakie są różnice w utrzymaniu crossówki a enduro.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ktoś ma podobne preferencje terenowe jak ja :D

 

jak ktm to może lc4.......rzadszy serwis od exc, żywotniejszy piec......

 

2T zabije cie spalaniem w tym piachu, będziesz jeździł z bańka na plecach.......nie mówiąc że ciężko ruszyć z miejsca a i piłowany non stop silnik też żywotnościa nie będzie powalał....

 

potrzebujesz dużo mocy i mocnego dołu mniej jak 400 4T ci tego nie zapewni.....xr650r , sxc 625 ewentualnie lc4 640 ......

 

plusem klasy 600 hard enduro jest też zajebiste prowadzenie na długich prostych w piachu czego o super lekkich i super zwrotnych 250 powiedzieć nie można a w takim terenie to się przydaje....

 

250 4T w piachu to porażka wycie do księżyca, słaby dół...

 

waga średnio przeszkadza jak kilka razy podniesiesz takiego 625 czy xr włos ci z głowy nie spadnie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...