Skocz do zawartości

Kawasaki zx6r 2000r. stukanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie zapytanie: Co się dzieje z Kawasaki że panewki tak szybko się kończą? W żadnym innym motocyklu się nie słyszy o takich awariach tylko w kawach. Miałem kiedyś Suzuki GSX-R 750 z 1987 roku, jak rozebrałem silnik to na panewkach nawet grama konsystencji nie zostało, a wał był w wręcz fabrycznym stanie. Wymieniłem same panewy i śmigałem nim jeszcze ponad dwa lata i nic mu się nie działo. A w Kawasaki jak nie panewki to głowice, i pieron wie jeszcze co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie: Co się dzieje z Kawasaki że panewki tak szybko się kończą? W żadnym innym motocyklu się nie słyszy o takich awariach tylko w kawach. Miałem kiedyś Suzuki GSX-R 750 z 1987 roku, jak rozebrałem silnik to na panewkach nawet grama konsystencji nie zostało, a wał był w wręcz fabrycznym stanie. Wymieniłem same panewy i śmigałem nim jeszcze ponad dwa lata i nic mu się nie działo. A w Kawasaki jak nie panewki to głowice, i pieron wie jeszcze co.

 

Bo to Kawałsraki :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toOczeQ nie wiem co wnosi Twoja odpowiedz w tym temacie ale co Ty dzieciaku mozesz wiedziec o firmie Kawasaki jezdzac komarkiem?

 

brutus333 - to zalezy od bardzo wielu czynnikow. Z tego co wiem np Kawasaki ninja 750 ma wytrzymaly silnik i bardzo podatny na tuning i na popisy stunterskie. Co z tego jak 90% jej posiadaczy nie dba o serwisowanie ani o nic w tych motocyklach i na zimnym silniku pogania po miescie do czerwonego pola wroci i na drugi dzien to samo. Pozniej taki Kowalski kupuje jako laleczke taka zx6r z wlanym doktorem i przez pierwsze 100km cisza w silniku cyka jak nowencja :) a pozniej taki temat na forum.

 

Dla zainteresowanych Kawasaki zx10r najbardziej brutalnie oddaje moc z wszystkich japonskich litrów.

 

Znam wielu uzytkownikow motocykli marki Kawasaki z malymi jak i duzymi przebiegami i wszystko z nimi jak najbardziej okej wazne zeby dbac o podstawy. Pozniej sie rodza mity o panwekach itd choć Kawasaki zx-11 mialo wade fabryczna w pierwszych wersjach padała 3 panewka lecz producent w ramach gwarancji naprawiał to.

 

 

PS. W motocyklach nie naprawiamy panewek ! Nowy wał lub używany lub droższa opcja nowy piec. Tyle.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w kawasaki kontrolka od oleju wskazuje brak cisnienia czy ilosc oleju? wiem ze w Hondach cisnienie i łatwo mozna sprawdzic to zaciskajac przedni hebel i na odpalonym silniku probowac ruszyc albo zdusis motor i jak sie zaswieci to szrot :)

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z tego wynika ze ktos grzebał przy czujniku oleju że przy padnietej panewie nie świeci kontrolka oil

pozdr

A czemu niby mialaby sie swiecic? Cisnienia nie bylo w chwili zatarcia panewki, gdy wlasciciel sprawdzal v-max, i wtedy pewnie sie zapalila. Ale to nie znaczy ze bedzie sie palila ciagle.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran, jeśli planujesz jeszcze tym moto pojeździć to napraw silnik, będziesz wiedział co w trawie piszczy. Jednak jeśli jest to tymczasowa zabawka to zwyczajnie wymień piec i w zimę go sobie poprawisz.

 

Ale z tego co opisałeś to faktycznie tłok nawalał ale o głowicę lub sworzniem o korbowód. Grubsza sprawa a poprawne zrobienie tego będzie wymagało szmalu i fachowca. Ewentualnie mnóstwa szczęścia przy zakupach przez Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Dobralem sie do konca i panewki na pierwszej korbie to juz nie ma. A nawet nie idzie odkrecic pierwszego korbowodu bez rozkrecania calego silnika bo nie ma do niego dojscia od dolu. A teraz pytanie z ktorych rocznikow silniki pasuja do zx6r z 2000r? Bo juz raczej taka jest decyzja. Nie chce mi sie dalej z tym pieprzyc i rozbierac go na czesci 1-sze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dalej rozwijał tematu dla czego Kawasaki, bo znowu mnie zablokują za SPAM :buttrock: . Dopiszę się tylko do słów przedmówców, Szukaj innego silnika, albo wymień wał na nowy. Jest jeszcze trzecie wyjście, ale go nie polecam z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Dobralem sie do konca i panewki na pierwszej korbie to juz nie ma. A nawet nie idzie odkrecic pierwszego korbowodu bez rozkrecania calego silnika bo nie ma do niego dojscia od dolu. A teraz pytanie z ktorych rocznikow silniki pasuja do zx6r z 2000r? Bo juz raczej taka jest decyzja. Nie chce mi sie dalej z tym pieprzyc i rozbierac go na czesci 1-sze.

od rocznika 98 w gore do momentu montazu wtrysku choc i wtryskowe nawet 636 tez pasuja i smigaja na gaznikach...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czy wał od 636 z 2002 roku wraz z panewkami bedzie pasowal do silnika 599 z 2000r? I czy w ogóle lepiej jest kupic wal z panewkami i wlozyc czy drugi silnik. Tak przynajmniej wiedzial bym na czym stoje a jak kupie silnik to nie wiadomo czy za chwile znowu nie bedzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czy wał od 636 z 2002 roku wraz z panewkami bedzie pasowal do silnika 599 z 2000r? I czy w ogóle lepiej jest kupic wal z panewkami i wlozyc czy drugi silnik. Tak przynajmniej wiedzial bym na czym stoje a jak kupie silnik to nie wiadomo czy za chwile znowu nie bedzie to samo.

 

A czy masz pojęcie o co pytasz?

Tutaj masz zamienniki:

ZX600-J1 Ninja ZX-6R (2000) ZX600-J2 Ninja ZX-6R (2001) ZX600-J3 Ninja ZX-6R (2002) ZX600-J4 ZZR600 (2005) ZX600J6F ZZR600 (2006) ZX600J7F ZZR600 (2007) ZX600J8F ZZR600 (2008)

Kompletny wał kosztuje tylko 650$ ale z montażem nowego sam sobie nie poradzisz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...