Skocz do zawartości

Draganie na kierownicy


pelocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu wymieniałem opony. W mojej okolicy nie znalazłem nic innego, jak firmę typu : Pan przywiezie koła, a my zawozimy i wymieniamy. I tak zrobiłem. Zdjąłem koła, zawiozłem i odebrałem już zmienione. Wczoraj zaobserwowałem, że powyżej 160km/h zaczyna lekko drgać kierownica. Czy powodem może być żle wyważone przednie koło?

 

Dzisiaj pojechałem na weryfikację, ale oczywiście Pana od kół nie było, i rozmawiałem z nim telefonicznie. On twierdzi, że koło na pewno jest dobrze wyważone. Powiedział, że wyrobione może był jakieś łożysko ( tulejka ) Ale przed wymianą nie było nic, żadnego niepokojącego drgania. I dlatego wykluczam taką ewentualność. A może ma rację ?

 

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

 

Pzdrooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sam sprawdzić czy jest dobrze wyważone. Poszukaj tematu o wyważaniu kół na forum. Jak okaże się, że źle to pojedź wyważyć gdzie indziej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zakupie moto miałem przy około 140 drgania które wprawiały lusterka w ruch wahadłowy, telepało bardzo mocno.

Było to niewyważone koło przednie, poprostu ktoś nalał jakiegoś płynu uszczelniającego, po zmianie opon wszystko ok.

 

Poza tym jesli zakładąłeś nowe gumy a felgi są w "normalnym" stanie, tzn. nie poobijane itd. to nawet bez wyważania powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony moga byc z drewna i miec 25 lat. Jak dobrze wywazysz, to nic drgac nie bedzie.

 

Mnie jak zle w TDMie wywazyli, to zaczynal sie cyrk przy 140km/h. Jak sie wychylilem, zeby zobaczyc, to lagi chodzily na koncowkach przod tyl i przenosily drgania na caly motocykl.

Koles, co wywazal, twierdzil, ze felga strzelona i sie nie da inaczej.

 

Pojechalem gdzie indziej i po ponownym wywazeniu moto fruwalo i 200km.h bez zadnych drgan. A nawet przy drugim wywazaniu nie zdejmowano opony z felgi.

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobracaj tymi kołami sprawdź czy nie ma rozwarstwienia kordu w postaci guza. Niestety miałem taki przypadek w NOWEJ oponie. Pomimo wyważenia były podobne wibracje przy określonej prędkości. Dopiero gdy poobracałem koło zauważyłem niewielkiego guzka. Opona trafiła do reklamacji, wymieniono na inną, wyważono i wszystko jest do tej pory ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczn moze byc wiele kumpla walka nadal trwa :)

 

telepanie mial wiec zrobil;

 

- zrobione lagi, panewki wymienione

- zmieniona przednia opona

- wyważona przednia opona

-zmieniona tylna i wyważona

-zdjęta zużyta tarcza hamulcowa

- poodkręcane owiewki

-wymienione łożyska w przednim kole

 

 

i co się okazało to chyba łańcuch napędowy się napina w jednym miejscu plus kola były źle wyważone wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...