Skocz do zawartości

Zabrany dowód za światła...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność spotkać zakompleksionych policjantów z drogówki w Elblągu.

Mimo iż zatrzymali inny pojazd to puścili go i pogonili za mną. Zatrzymali i od razu polecieli oglądać światła.

Od początku zachowywali się w stosunku do mnie agresywnie. Na pytanie o powód kontroli powiedzieli - "tak po prostu".

No i się zaczęło - xenony oraz ledy niebieskie postojowe. Nie spodobały się więc mówi do mnie : "dowód będzie zabrany".

Ja odpowiadam, że nie zgadzam się z tą decyzją, a on na to :"nie musisz się zgadzać!".

Później kazał się podpisać na co również powiedziałem, że tego nie podpiszę. Co zrobił?

Podpisał się za mnie z głupim uśmieszkiem i tekstem "nie musisz się podpisywać, zrobię to za ciebie".

Co najlepsze - już odjeżdżali, a ja cały czas się na nich patrzyłem. Zatrzymali się wstrzymując ruch, cofnęli, szyba w dól i tekst : Co?! Masz jeszcze jakiś problem? Jeszcze chwila i możesz mieć!.

I jak tu lubić/szanować naszą Policję? ^^.

Może jakiś motocyklista dymał jego żonę/dziewczynę? Sam nie wiem ale ewidentnie się przyczepił.

Dodam, że przed zatrzymaniem jechałem 50-60km/h, nie gumowałem itp. Wydech też mam cichy - seryjny.

 

Jakie Wy macie doświadczenia z drogówką? Macie xenony/ledy i byliście zatrzymywani z tego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie światła policjanci mieli prawo zatrzymać Ci dowód i skierować pojazd na ponowne badania po zmianie oświetlenia, jednak ich zachowanie pozostawia sporo do życzenia, ja bym na nich złożył skargę, oraz doniusł o popełnieniu przestępstwa jeśli podpisał się Twoim imieniem i nazwiskiem, trzeba tępić takie zachowania rodem z PRL.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisał się imieniem i nazwiskiem tylko strzelił jakąś kreskę.

 

 

Tym bardziej :)

Jak kolega wyżej pisał - chamstwo trzeba tępić. Miałem podobne sytuacje z tymi panami. Skończyło się w sądzie. Niestety poza pisemnymi przeprosinami nie ponieśli żadnych konsekwencji icon_evil.gif

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miras-Street Fighter

A mogę złożyć takie zawiadomienie jeżeli nie mam już tego pokwitowania?

Dowód odebrałem już dwie godziny po tym incydencie i oddałem im ten świstek z wezwaniem.

 

W jaki sposób tak szybko odebrałeś dowód od Nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po zatrzymaniu poleciałem do domu wymienić żarówki na oryginalne.

Później migiem do stacji diagnostycznej żeby podbili kwit, że motocykl nadaje się do jazdy i "usterka" została usunięta.

Następnie na komisariat Policji, poczekałem z pół godziny aż patrol który mnie zatrzymał podjedzie z moim dowodem.

Później oczywiście formalności i ... osobiście musieli sprawdzić czy czasem nie mam tylko kwitu wypisanego i czy nie jeżdżę nadal z "usterką".

Poświeciłem im mijania, drogowymi i to by było na tyle. Jak wrócę z pracy to od razu do garażu i robię sobie ponownie "USTERKĘ".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z pracy to od razu do garażu i robię sobie ponownie "USTERKĘ".

 

to następnym razem nie przychodź się tu wypłakać, jak znów zabiorą dowód źli panowie w mundurkach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po zatrzymaniu poleciałem do domu wymienić żarówki na oryginalne.

Później migiem do stacji diagnostycznej żeby podbili kwit, że motocykl nadaje się do jazdy i "usterka" została usunięta.

Następnie na komisariat Policji, poczekałem z pół godziny aż patrol który mnie zatrzymał podjedzie z moim dowodem.

Później oczywiście formalności i ... osobiście musieli sprawdzić czy czasem nie mam tylko kwitu wypisanego i czy nie jeżdżę nadal z "usterką".

Poświeciłem im mijania, drogowymi i to by było na tyle. Jak wrócę z pracy to od razu do garażu i robię sobie ponownie "USTERKĘ".

 

Pozdrawiam

Wyszedłeś na pi-de konkretną.To już mogłeś odebrać w wydziale komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w d......ie mam chińskie niby xenony! Wystarczy ,że mam puste wydechy :icon_razz: Jak jeżdziłem z kolesiem,co miał ten badziew,to jak jechał z tyłu,to tak dawał po lusterkach,że w nocy nie dało się jechać.Jak jechał przede mną,to ciągle jadący z przeciwka mu mrugali długimi.Jeżeli na lampie jest napis np h1 lub h4,to takie żarówki powinny być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promulgacja , nastepnym razem :

 

- zrób im jeśeń sredniowiecza z dupy za te myki których policjanci sie dopuścili

- przyjmij na klate mandat czy inne konsekwencje posiadania niehomologowanego oświetlenia

 

Jezeli jest tak jak piszesz to nie odpuszczaj dopuki hujki (bo to nie policja - to jekieś zakompleksione patałachy z przypadku) nie poniosa stosownych konsekwencji .

 

Teraz to sie możesz po jajach podrapać jak świstek oddany .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...