Skocz do zawartości

Szybka zmiana biegów z 6 do 2


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś testowałem motocykl Triumpha, nie dało się zbić biegów z góry na dół na jednym naciśnięciem klamki sprzęgła....

 

Kolega nie ma problemu co do stosowanie której metody przy zmianie biegów, bo w jego moto nawet nie ma klamki sprzęgła :)

 

BMW w nowych maszynach oferuje pewnego asystenta, więc za dodatkową opłatą (pewnie nie małą) można olać klamkę sprzęgła czy kombinowanie z manetką gazu...

 

Jeszcze troszeczkę stara szkoła pójdzie do lamusa... znikną problemy jak zmieniać biegi, jak opanować moto w zakręcie na śliskiej nawierzchni... komputery i systemy bezpieczeństwa same za nas zrobią robotę... tylko wskazać cel podróży.. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW w nowych maszynach oferuje pewnego asystenta, więc za dodatkową opłatą (pewnie nie małą) można olać klamkę sprzęgła czy kombinowanie z manetką gazu...

 

Gearshift assistant. Działa tylko przy zmianie biegów w górę. Oczywiście takie układy oferują również inni producenci motocykli (różnie się to nazywa, ale popularnie: quickshifter).

 

bmw-s1000rr-shifter.jpg

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na ostatniej szykanie SR obroty miałem w górnej granicy w pełnym złożeniu i już chciałem przygotować się do wrzucenia wyższego biegu (mam QS) przed wyjściem na prostą, jak wcisnąłem gire pod dzwignie to mało bym nie wypierdzielił jak primabalerina. Stopa zachaczyła o asfalt i w kombinacji z podnóżkiem zrobiła dźwignię i tył stracił kontakt z podłożem, na szczęście tylko na chwilkę i nie poszedłem w krajobraz zabierając ze sobą tych których objeżdżałem po wewnętrznej. Jakbym miał odwrócone biegi taka sytuacja nie miała by miejsca. Tyle że u mnie trzeba do tego zmieniać sety i kombinować z QS bo wtedy nie wejdzie pod fabryczne mocowanie (przechodzi przez ramę).

 

EDIT: Taki jak na obrazku wyżej, widać jak wchodzi ten pręcik od QS do ramy.

Edytowane przez milosz-RR

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak rusza spod świateł. No chyba że ma skuter.

Wystarczy,że jeździ Aprilią Mana lub nową VFR ze skrzynia DCT.

Chociaz zapewne są też i inne motocykle z takim wynalazkiem ;)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście aspekt "pomylenia nogi" wzięto pod uwagę i dzisiaj motocykle mają hamulec pod tą samą nogą co w samochodzie

Zależy, kto którą nogą hamuje :icon_mrgreen:

 

Gearshift assistant. Działa tylko przy zmianie biegów w górę. Oczywiście takie układy oferują również inni producenci motocykli (różnie się to nazywa, ale popularnie: quickshifter).

To patent, który tylko rozłącza gaz w momencie zmiany biegu, tak? Generalnie fajna rzecz, bo pewnie ten patent rozłącza gaz w ułamku sekundy i to zero-jedynkowo, więc zawsze obroty spadają z maksymalną prędkością, a nie to, co machanie manetką... Właśnie się zastanawiam, jak będzie po zamontowaniui krótkiego rollgazu - bo u mnie zawsze miałem problem z płynną zmianą biegów bez sprzęgła przy maksymalnych obrotach, może z krótkim gazem będzie mi łatwiej i szybciej przymykać przepustnicę do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na ostatniej szykanie SR obroty miałem w górnej granicy w pełnym złożeniu i już chciałem przygotować się do wrzucenia wyższego biegu (mam QS) przed wyjściem na prostą, jak wcisnąłem gire pod dzwignie to mało bym nie wypierdzielił jak primabalerina. Stopa zachaczyła o asfalt i w kombinacji z podnóżkiem zrobiła dźwignię i tył stracił kontakt z podłożem, na szczęście tylko na chwilkę...

Zrobiłem ten sam numer w radomiu GPZtem, jak mi dwójka wypadła :icon_mrgreen: . Tył podskoczył i tylko zapiszczał przy odzyskaniu kontaktu z nawierzchnią, ale nic się nie stao. A mógł być z tego pięęękny highside :bigrazz:

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten sam numer w radomiu GPZtem, jak mi dwójka wypadła :icon_mrgreen: . Tył podskoczył i tylko zapiszczał przy odzyskaniu kontaktu z nawierzchnią, ale nic się nie stao. A mógł być z tego pięęękny highside :bigrazz:

 

Czyli nie jestem sam :) ALe stres mnie trzymał jeszcze kilka sesji, szkoda by mi było zgruzować bete :)

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie zawsze miałem problem z płynną zmianą biegów bez sprzęgła przy maksymalnych obrotach, może z krótkim gazem będzie mi łatwiej i szybciej przymykać przepustnicę do zera.

Przecież nie wolno wręcz zamykać gazu do zera przy szybkiej zmianie biegów. Nawet niezbyt szybka zmiana nie wymaga takiego zamykania przepustnicy.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - przecież dla zmiany biegu potrzebne jest tylko chwilowe zluzowanie nacisku między kłami... Dziwne te patenty dzisiaj wymyślają :)

 

A taki quickshifter faktycznie coś daje?

 

Właśnie się zastanawiam, jak będzie po zamontowaniui krótkiego rollgazu - bo u mnie zawsze miałem problem z płynną zmianą biegów bez sprzęgła przy maksymalnych obrotach,

 

A może po prostu źle to wsyzstko synchronizujesz? Powinno być - najpierw noga, potem gaz...

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - przecież dla zmiany biegu potrzebne jest tylko chwilowe zluzowanie nacisku między kłami... Dziwne te patenty dzisiaj wymyślają :)

 

A taki quickshifter faktycznie coś daje?

 

 

...

 

Daje daje, pełna pyta i bieg w górę bez odpuszczania gazu :)

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...