Skocz do zawartości

Kierowca który chciał zabić motocyklistę


KonTrasT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, przeczytajcie http://www.motogen.pl/artykuly/na-kazdy-temat/kierowca-ktory-chcial-zabic-motocykliste-nadal-jest-bezkarny,art59.html.

Nie opisujcie swojego oburzenia, bo wiem, że w każdym z nas się zagotowało. Może, jakieś pomysły, jak pomóc i co zrobić, aby takie sytuacje się nie powtórzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka, ale moim zdaniem za wolno jechał. Wiem jak to brzmi, ale w ruchu miejskim poruszanie się z taką samą prędkością jak wszyscy wokół jest bardzo niebezpieczne, bo może się okazać że jedziesz obok jakiegoś gaylorda* który w każdej chwili może Cię zdjąć, świadomie lub nie. Najbezpieczniej poruszać się trochę szybciej niż cała reszta, nie dużo tylko trochę, żeby w razie zajechania drogi zdążyć wyhamować.

 

*copyright G3d

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów.. Gdyby zgłosił to do TVN24 lub jakiejś turbo kamery to sprawa by ruszyła w zaskakującym tempie.

 

Zawszę jak jeżdżę moim motorkiem to trzymam się jak najdalej od samochodów.

 

http://www.13sekund.pl/wypadki,1201,p1

Dokładnie, jedynie media mają władzę wykonawczą w tym kraju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że koleś w auto chciał nastraszyć motonitę - co samo w sobie jest debilne - ale przedobrzył i doprowadził do wypadku. Powinno to zaprowadzić go przed sąd z zarzutem usiłowania zabójstwa - przynajmniej na podstawie opisu motonity, tyle że polskie realia są jakie są...

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc u siebie w małej Włodawie nigdy jeszcze nie spotkałem się z taką agresją dla motocyklisty. Nie wiem osobiście, dlaczego ludzie darzą taką nienawiścią motocyklistów.

 

Tu macie kilka przykładów z artykułu http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,nie-ustapil-pierwszenstwa-motocyklowej-quot-elce-quot-,178587.html :

-Niech się dawcy wreszcie nauczą jeździć!

-Pewnie "elka" jechała 150km/h między samochodami!!! Jakby jechała przepisowo, to kierowca miałby szansę ją zauważyć i nie doszłoby do wypadku!!!

-wina motocyklisty,nie ma prawa jazdy ...

 

Także na to nie ma co poradzić. Może, gdyby faktycznie motocykliści przestrzegali przepisy oraz nie "skakali z pasa na pas" to można by było zauważyć zmianę zdania u kierowców puszek. Przypominam: My także nie jesteśmy święci! Aczkolwiek nieuwaga zdarza się u każdego, osobiście uważam, że jeżeli ktoś już popełni raz wypadek prawo jazdy powinien mieć zabrane z możliwością ponownego zdania egzaminu.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to wszystko co mi powiedzą przyjmuję dosłownie, co jest wadą. Ale może to się zmieni :rolleyes:

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to owy poszkodowany jest na forum.Może sie wypowie jak to wygląda od jego strony ;)

Bestia....dawajjakiś opis :)

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Status sprawy jest taki, ze wiem tylko tyle ze sprawa trafiła do sądu. Moje zaniedbanie związane z brakiem czasu. Za kilka dni mam wolne i jadę do swojego adwokata pogadać. Najbardziej wkurza mnie to ze jak myślę realnie, jak to wszystko się toczy, to idzie do "ukręcenia łba" sprawie. Frajer ucieka z miejsca wypadku, a oni go nie zatrzymują... Nie wiem ile kasy na to wydał ale dziwnie to wygląda. Myślę nad skargą na policje i wyjaśnienie dlaczego tak postąpiono. Postaram się osobiście pojechać do Tvn-u i przedstawić im swoją sprawę. Chyba ze ktoś z Was zna tam kogoś, kto mógłby pomóc?

 

Jeśli chodzi o styl jazdy, to jechałem dostosowując prędkość do innych, w tym przypadku do kolegi. Trzymałem odstęp taki, żeby nie wjechać w niego. Jest tu kilka osób z którymi wielokrotnie jeździłem w grupie. Myślę ze idzie mi to dość dobrze. Jak chce pojechać szybko to są drogi ekspresowe. Z ludźmi z tego forum przejechałem wiele tysięcy km i wierze ze będą kolejne. Zresztą ostatnio nawet były. Z przyjacielem którego poznałem na tym forum, w wielką sobotę zrobiłem 450 km jednego dnia. Było super i bez żadnych nie przyjemnych akcji. Tylko lewa ręka bolała od pozdrowień ;), trochę braci wpadło na ten sam pomysł.

 

Stan zdrowia oceniam jako dobry. Pracuje, choć czasem ból który się pojawia potrafi zepsuć całą radość z jazdy. Chodzę na rehabilitacje i muszę zrobić badanie USG. Coś jest nie tak z barkiem. Wiem ze takie urazy długą się goją, ale ja chce być w pełni sprawny. Jestem w kwiecie wieku i nie chce mieć ograniczeń. Dobrze ze stało się tylko tyle. Jak czytam jakie obrażenia mają inni, to mnie ciary przechodzą. Dlatego jak widzę osoby w koszulce na moto, to życzę im szczęścia, Mi zabrakło go na chwile. Nie pomogło doświadczenie nabywane od najmłodszych lat. Jak większość zaczynałem jako dzieciak, dosiadając wszystkiego co się dało. Staram się jednak myśleć pozytywnie. Wiem ze są osoby na które mogę liczyć i cały czas się o tym przekonuje. Ja też staram się dawać od siebie. Jeśli moja sprawa pomoże innym wywalczyć swoje, to będzie to największy sukces.

 

Pozdrawiam Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...