Skocz do zawartości

remont silnika YZF 750 r 96r.


kr1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy wiec jak bym zrobił cos nie tak to prosze o wyrozumiałość. Mam motor yzf 750 r z roku 1996 i po staniu w zimie zaczał mi mocno dymic olejem na niebiesko zastanawiam sie nad remontem silnika wie ktos ile moze kosztowac taka usluga i czesci do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy wiec jak bym zrobił cos nie tak to prosze o wyrozumiałość. Mam motor yzf 750 r z roku 1996 i po staniu w zimie zaczał mi mocno dymic olejem na niebiesko zastanawiam sie nad remontem silnika wie ktos ile moze kosztowac taka usluga i czesci do niego?

 

Sam od siebie nie zaczął dymić na pewno.

Za mało informacji udzieliłeś aby zdiagnozować ten przypadek.

np. ile razy w zimie odpalałeś silnik?

Kiedy był wymieniany olej ? i jaki olej jest w silniku?

czy silnik był przegrzany w ubiegłym sezonie? lub co gorsze w zimie w garażu bo pracował np.10 minut na ssaniu? i wiele innych.

 

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie odpaliłem go dwa razy. olej był wymieniany przed zima na nowy olej castrol mtx. przegrzany raczej nie był nie przypominam sobie ale zauwazyłem ze entylatory załanczaja sie dopiero powyzej 100 stopni. po odpaleniu dymi i pozniej jak sie nagrzeje to jak odpuszczam gaz to tez dymi na niebiesko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remoncik silnika tak na oko ok.5 tys zł, jeśli nie będziesz wymieniał każdego drobiazgu który wygląda podejrzanie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie odpaliłem go dwa razy. olej był wymieniany przed zima na nowy olej castrol mtx. przegrzany raczej nie był nie przypominam sobie ale zauwazyłem ze entylatory załanczaja sie dopiero powyzej 100 stopni. po odpaleniu dymi i pozniej jak sie nagrzeje to jak odpuszczam gaz to tez dymi na niebiesko

 

Uszczelniacze na prowadnicach zaworowych do wymiany ale to też są spore koszty.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o tym sobie pomyslałem, w niskich temteraturach uszczelniacze twardnieja i pusczaja olej po trzonkach zaworów. Po kilku tygodniach stania cos tam sie do cylindrów przeleje i kopci przy odpaleniu. Pomierz cisnienie w cylindrach z próbą olejową, wyeliminujesz mozliwość padniętych pierścieni. Jak próba wyjdzie OK, to masz głowicę do roboty, na pewno uszczelniacze i ew. prowadnice/zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O losie!!

 

Wyjścia masz dwa, remont albo drugi silnik (może od 1000?)

jakiś czas temu przechodziłem podobną przygodę, wpakowałem kupę kasy w remont a w rezultacie kupiłem drugi silnik, który hula jeszcze u drugiego właściciela.

 

Będąc na twoim miejscu (i mając ten bagaż doświadczenia) to...

wymieniłbym silnik na taki od YZF 1000 lub FZR 1000 i tego doinwestował, tzn porobił wszystkie testy, próby, powymieniał co potrzeba i miał moc pierwszych R1 w cenie do 8k.

Jak ja szukałem silnika do swojej YZF750 to silniki do niej były ku**ewsko niedostępne, jak trafił się jakiś to po dwu dniach już go nie było.

 

A temu mechanikowi to podziękuj i zamiast do niego to częściej zaglądaj na Forum.

Zaoszczędzisz kasę i nauczysz się czegoś pożytecznego.....

 

Powodzenia!!

Edytowane przez Zbyszekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...