Skocz do zawartości

Ciekawe spostrzeżenie nt sprzęgła


Egonon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że gdy motor stoi na centralnej podstawce z tylnym kołem uniesionym w powietrzu, przy wrzuconej jedynce i wciśniętym sprzęgłem to koło się obraca. Po postawieniu motocykla na ziemi już tak się nie dzieje i motor nie ciągnie do przodu. Sprzęgło jej hydrauliczne, nie na linkę, jeśli to ma jakieś znaczenie. Nie znam się ale wydaje mi się, że przy wciśniętym sprzęgle i wrzuconym biegu koło nie powinno się kręcić. Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijak... sprzęgło jest mokre, warstwa oleju minimalnie skleja tarcze i przenosi niewielką siłę, która wywołuje ruch koła jeśli nie jest zablokowane

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ma być i mam się nie martwić? Wychodzi na to że na siłę sobie usterki wymyślam, hehe.

 

Prawdopodobnie tak ale jeżeli masz jeszcze wątpliwości to odpal na centralnej podstawce i zapnij jedynkę nie puszczając dźwigni sprzęgła naciśnij tylny hamulec, obroty silnika nie powinny spaść poniżej minimalnych wtedy wszystko jest OK.

Do dzieła :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to samo na luzie i koło też pewnie będzie się obracać, zwłaszcza na zimnym silniku/oleju.

Tylko nie majstruj przy łańcuchu, jak to jeden z forumowiczów :bigrazz:

Pozdrawiam.

 

wspomniany forumowicz to chciał wyczyścić łańcuch na zapiętym biegu :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jakie byly tego skutki :biggrin:

No jak to jakie.Skutki można było przewidzieć. :banghead:

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to jakie.Skutki można było przewidzieć. :banghead:

 

 

 

 

 

Tylko się upewniałem czy to aby prawda jest, te przewidywalne skutki. Zbyt często oglądam program Pogromcy Mitów.

 

Mit potwierdzony. Łańcuch boli. :banghead: Tylko trochę.

https://lh5.googleusercontent.com/_Z2uaPZT7...mezvmlckbm2.jpg

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim....na szczęście nadal możesz kierować wackiem.

Pamiętasz temat (chyba nawet mój) jak kolesiowi rączkę rozje**ło, więc świeżaki powinny uczyć na cudzych błędach. :flesje:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom.Pamiętam. Dlatego wrzucam tą fotkę przy okazji co by inni mieli ostrzeżenie.

 

Jakby ktoś jeszcze pytał to mam tez opracowaną technikę gaszenia palącego się paliwa na motocyklu gołymi rękoma. :biggrin: Wniosek - nie odpalaj Harrego bez filtra powietrza. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.

Daję zx10r na stojak i wbijam 1. Koło rusza i łapę za sprzęgło a koło nawet trochę nie zwalnia. Regulacja na klamce nic nie pomaga. Skończyło się sprzęgło, linka czy to normalne że na wciśniętym sprzęgle tylne koło się szybko kręci przy zapiętym biegu?

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...