Skocz do zawartości

Bielizna termoaktywna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zakupiłam komplet bielizny GRENE na allegro za 60 zł włącznie z przesyłką :icon_mrgreen: Noszę pod kombi skórzany. Spodnie spisują się nieźle, natomiast koszulka zupełnie nie zatrzymuje chłodu wewnątrz przy wysokich temp. ani nie zostawia ciepła przy skórze przy niskich temp. Tak samo jest ponadto wilgotna, jak normalna koszulka bawełniana. Może jest to kwestia skórzanego komi, którego zakładam na tę bieliznę, nie wiem. W każdym razie zadowolona nie jestem :evil:

 

Drugą koszulką, jaką kupiłam, była z firmy HANNAH - model NATALIE. Bardzo fajna, zatrzymuje ciepło i "wyrzuca" pot na zewnatrz :clap: Czasami tylko mam wilgotne plecy :lapad: Ale porównując z tańszą koszulką GRENE, firma HANNAH wypada o wiele, wiele lepiej. No i kosztuje odpowiednio, bo 110zł :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam komplet bielizny GRENE na allegro za 60 zł włącznie z przesyłką :icon_mrgreen: Noszę pod kombi skórzany. Spodnie spisują się nieźle, natomiast koszulka zupełnie nie zatrzymuje chłodu wewnątrz przy wysokich temp. ani nie zostawia ciepła przy skórze przy niskich temp. Tak samo jest ponadto wilgotna, jak normalna koszulka bawełniana. Może jest to kwestia skórzanego komi, którego zakładam na tę bieliznę, nie wiem. W każdym razie zadowolona nie jestem :evil:

 

Drugą koszulką, jaką kupiłam, była z firmy HANNAH - model NATALIE. Bardzo fajna, zatrzymuje ciepło i "wyrzuca" pot na zewnatrz :clap: Czasami tylko mam wilgotne plecy :lapad: Ale porównując z tańszą koszulką GRENE, firma HANNAH wypada o wiele, wiele lepiej. No i kosztuje odpowiednio, bo 110zł :icon_eek:

Hm, czyli wynika z tego, że koszulka koszulce nie równa. Ja mam np. oddychający T-shirt marki Lafuma i jestem z niego zadowolony, podobnie jak z termoaktywnych gatek i golfika Alpinusa, które wkładam (pod skóry/teksy) w chłodniejsze dni.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem koszulke firmy jaxa z coolmax i powiem ze niby sie poce, ale tego nie odczuwam, za to koszulka strasznie chlonie zapach... kiedy ja zdjalem nadawal sie tylko do prania.. zwykla koszulka troche sie przewietrzyla i luz, ta z coolmaksu tak masakrycznie smierdziala ze porazka...czuc z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem koszulke firmy jaxa z coolmax i powiem ze niby sie poce, ale tego nie odczuwam, za to koszulka strasznie chlonie zapach... kiedy ja zdjalem nadawal sie tylko do prania.. zwykla koszulka troche sie przewietrzyla i luz, ta z coolmaksu tak masakrycznie smierdziala ze porazka...czuc z daleka

 

niezbyt czytelnie to przedstawiłeś :buttrock: w końcu z której jesteś zadowolony? bo wpierw napisałeś, że ta z coolmaxu chłonie zapach, a zaraz dalej, ze śmierdzi masakrycznie :biggrin:

 

ja zdecydowanie polecam firmę HANNAH --> http://www.hannah.cz/pl/produkty/produkty-jaroleto-2007/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z coolmaxu - nie odczuwam jakos bardzo wilgosci, ale za to strasznie nieprzyjemna w zapachu juz po jednym uzyciu.... masakra. zapomnialem dodac ze widac inny odcien w miejsc gdzie sie czlowiek poci. czyli nie ma to nic wspolnego co pisza na stronie, ze nie ma sladow wilgosci oraz ze nie przejmuje nieprzyjemnych zapachow...wrecz przeciwnie.... ogolnie jedyna rozniaca miedzy zwykla koszulka jest taka ze nie odczuwam na skorze wilgoci.... reszta taka sama....szczerze spodziewalem sie troche wiecej

 

swoja droga mialem wybor miedzy jaxa ,a hannah - hannah wydwala mi sie bardziej renomowany.. ale znajomy polecil zeby kupic cos z coolmaxu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zestaw Louisa i bardzo chwale.Nic nie śmierdzi ,nie czuje potu i jest bardzo ciepła.A na bardzo gorące dni zakładam krótki rękawek Head-a i jest tez super. Jak smigałem w zwykłem koszulce to po paru minutach jazdy byłem juz mokry i koszulka śmierdzi niesamowicie.A dodam ,ze śmigam w kombi skórzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem jakis miesiac temu bielizne GRENE. Nie mam porownania z innymi firmami, ale

1. Jak jest goraco i jestem w pelnej skorze to nie jestem zlany potem - fakt nie jest mi chłodno, ale nie jestem spocony

2. Ostatnio na Woodstoku chodzilem caly czas w skorzanych ciuchach i ludzie w krotkich rekawkach patrzyli na mnie jak na idote, a mi bylo cieplo - nie goraco i nie bylem mocno spocony

3. Kazda bielizne "termoaktywna" powinno sie prac po ciezkim dniu. Schnie w kilka chwil :)

 

Podsumowujac. Jezdze praktycznie caly czas w tej bieliznie i jak narazie jest to najlepsze rozwiazanie jakie doswiadczylem osobiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehehe :P

1. Od dziecka mam ten komfort, że nigdy sie nie pocę ;) dlatego problemu nie mam z nim :offtopic: natomiast bielizna miała podobno utrzymywać tzw. mikroklimat przy skórze, czego osobiście nie doświadczam. Kiedy jest gorąco, chłodu nie czuję. Może jest lepiej niż w koszulce bawełnianej, ale różnice są małe. Mniejsze, niż się spodziewałam po super bieliźnie TERMOAKTYWNEJ

2. Też miałam jechać na woodstock, ale miałam problemy z motocyklem :P

3. Pranie jest wyjątkowo upierdliwe, bo codzienne :P a czy schnie szybko, czy długo, to chyba mały plus :)

 

Ja mam porównanie z HANNAH i wypada o wiele, WIELE lepiej :P

 

1. Jak jest goraco i jestem w pelnej skorze to nie jestem zlany potem - fakt nie jest mi chłodno, ale nie jestem spocony

2. Ostatnio na Woodstoku chodzilem caly czas w skorzanych ciuchach i ludzie w krotkich rekawkach patrzyli na mnie jak na idote, a mi bylo cieplo - nie goraco i nie bylem mocno spocony

3. Kazda bielizne "termoaktywna" powinno sie prac po ciezkim dniu. Schnie w kilka chwil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zakupiłem komplet bielizny Halvarssons i jestem zadowolony z tego zakupu. Koszulka 150zł, spodnie 120zł ale moim zdaniem opłacało się.

Przekonałem się na własnej skórze że bielizna z coolmaxu bardzo fajnie sprawdza się do codziennego użytkowania w zimowe dni :) Ale na moto to tak średnio, powiem szczerze że następny zakup z tego typu bajerów to będe szukał czegoś z outlastu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coolmax jest tkaniną która oddycha i chłonie wilgoć, natomiast Outlast jest tkaniną które pochłania, magazynuje i oddaje temperatuję w zależności od warunków. I to jest główna różnica jeśli chodzi o te 2 materiały a poza tym outlast jest przyjemniejszy w dotyku niż coolmax:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam kombinezon skorzany i planuje jezdzic motocyklem gdy temperatura wzrosnie do okolo +10st.C i mam w zwiazku z tym pytanie: czy cos takiego http://www.allegro.pl/item294898059_craft_...aniej_m%5D.html pod kombinezon da rade? tzn czy bedzie mi cieplo przy zalozeniu ze zakladam pod kombi tylko to i nic wiecej (nie chce "na cebule")? Seria CRAFT-a "pro-zero" jest co prawda przeznaczona na temp od 0 do +10 ale chcialbym poznac opinie kogos kto ma doswiadczenie z bielizna tej marki.

 

To bylo pytanie o te chlodniejsze dni , a z kolei na upały takie cos http://www.allegro.pl/item294924095_craft_..._kanalow_m.html spisze sie dobrze? tzn bedzie mi w miare komfortowo pod wzgledem termicznym i sucho?

 

zaproponowalem dwie rzeczy , cos na chlodniejsze dni i cos na gorace, poniewaz nie wierze ze ta sam bielizna moze sie nadawac na +10 i +30st.C (przynajmniej za te cene a wiecej wydawac nie chce) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenar , dobre zestawienie,

ja na zimno mam z taka warstwa polaru jeszcze co zatrzymuje cieplo, a na cieple to co pokazales, bo oddycha i nie pocisz sie, zwlaszcza w ruchu.

Pozdrawiam

 

dzieki ale ja caly czas mam watpliwosci czy jesli zaloze TYLKO to http://www.allegro.pl/item294898059_craft_...aniej_m%5D.html pod skorzany kombi to czy bedzie mi cieplo przy temp okolo +10?

znalazlem tez cos takiego (o tyle fajniejsza rzecz ze z golfem)

http://www.allegro.pl/item294917716_craft_...oaktywna_m.html

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...