Skocz do zawartości

Naprawa skrzynki w RF 900


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze brud z dłoni, jakieś drobinki kurzu itp. A po drugie to może o kwas z dłoni czyli pot?

 

Nieważne jak bardzo masz czystą okolicę, części i dłonie. Zawsze jakiś brud się znajdzie. Jak robiłem silnik do Gixxera 750W to wszystko było myte 4 razy, przedmuchane, zawinięte i odłożone. Przed montażem jeszcze jedno mycie i dmuchanie. A brud i tak jakiś był. Narzędzie przed składaniem też myłem wszystkie, stół wyczyściłem, cześć rozłożyłem tak aby nie trzeba było szukać, przekładać, podnosić itd.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o pot (poza brudem oczywiscie), i związki chemiczne które się w nim znajdują, dlatego używam rękawiczek lateksowych.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, starałem się to zrobić jak najlepiej dlatego w ferworze walki nie robiłem zdjęć :(

Skrzynia od GSXRa 1100 WS z 93 roku i późniejsze pasuje bez problemów, tyle że wałek sprzęgłowy jest o jakiś centymetr dłuższy (poza tym nie różni się niczym). Są te same wodziki, pamiętnik, wszystkie rolki, zabezpieczenia itd. Problemy były tylko żeby zachować to wszystko w czystości, kilka razy to czyściłem zmywaczem, potem szmatka, kompresor itd. Kartery składałem na hylomar - mam z nim same pozytywne doświadczenia :D Największy problem, to będzie zdobycie sprzęgła od RF 900 z 94 roku, albo od GSXRa 1100 od 93 wzwyż. RFa z 94 ma identyczne sprzęgło jak GSXR 1100, niestety w 95 zmienili to sprzęgło a wraz z nim wałek (skrócili go). Panewki na szczęście nie powypadały z karteru więc nie było dramatu z ich dopasowywaniem, polałem je olejem przed złożeniem. Mam tylko nadzieję że to będzie pięknie działać, chociaż kwestia sprzęgła mnie trochę niepokoi.

 

PS. Mogę za to wrzucić foty uszkodzonej skrzyni :D

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poka, poka foty tej styranej skrzynki.

 

Pewnie ten dłuższy wałek obciąłeś kątówką, dlatego "zapomniałeś" fotek zrobić. :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...