Skocz do zawartości

Naprawa skrzynki w RF 900


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzony 4 bieg w RF. Dziś zdjąłem miskę olejową i sprzęgła kłowe są zjechane od trybu 3 i 4 biegu. wystarczy wymienić te współpracujące ze sobą tryby, czy coś jeszcze mogło być uszkodzone? Reszta biegów wchodzi idealnie, nie wiem czemu akurat 4 padł ;/ Co jeszcze przy takiej naprawie warto byłoby wymienić w skrzyni?

 

BTW mam teraz 2 RFy, ta właściwa jeździ, spoko :D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodziki sprawdzic i wybieracz biegow ( ten walek od wodzikow)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, mówisz że wodziki będą wyjechane? Jak to sprawdzić? Pojeździłbym ta RFą i chcę ją zrobić żeby dobrze działała, wypada je wymienić czy to nie będzie konieczne?

 

 

PS. wysłałem Ci PW.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodzik prawie napewno też, po prostu będzie wyraźnie wytarty. Przy okazji przyjrzałbym sie trybom drugiego biegu by nie rozbierać dwa razy.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej tak z ciekawości co się stało ze sprzęgła się uszkodziły ?

zuzyly sie bo przyszedl na nie czas :biggrin:

i dokladnie jak pisze baba sprawdz stan trybow drugiego biegu, to ich normalna bolaczka, zwlaszcza dotyczyla mniejszej siostry RF 600

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to se rozebrałem, drugi, trzeci i czwarty bieg do śmieci (uszkodzone sprzęgła kłowe na każdym z nich, zęby ok), wodzik też. Znalazłem na jebaju całą skrzynię do GSXRa 1100, ze wszystkim (zmieniacz, pamiętnik, łożyska, wodziki itd) za 129 jewro. Ciekawe tylko czy kolo wyśle do Polski.

 

wueska, a nie wiem co się stało, zrobiłem 20 tys i się zepsuło. Niższe biegi wchodziły ok, 5 tak samo, a tu mi 4 padła. Był z nią problem wcześniej, potrafiła nie wejść i złapać międzyluz, ale po prostu pewnego dnia ją wrzuciłem i było grrrrrryyy.

 

Janusz, nie sądzę żeby w RF to była jakaś wada, w 600 to tak, bo to był zupełnie nowy silnik. A 900 ma identyczną skrzynię co GSXR 1100 W chłodzony cieczą, pasuje w całości. Zresztą ten silnik to zmodyfikowany 1100 (głównie góra).

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za ta cene skrzynie to sie nie zastanawiaj, stad mize byc tansza ale przesylka bedzie drozsza.

Jak nie bedzie chcial wyslac do Polski, to moze znajdziesz forumowicza czy kolege w Niemczech.

Masz PayPal ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi że wysyłka do Polski to nie problem. Mam PayPala i chyba tylko taka opcja wchodzi u tego sprzedawcy w grę. Napisał też że wysyłka 12 euro. Rozumiem że najlepiej będzie wstawić całość zamiast tego co mam, nie tylko wymienić jeden wałek (z trybami, łożyskami itd) z tym uszkodzonym wodzikiem?

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF600 to nie nowy silnik. To mniejsza kopia GSX-R750W. Różni się pojemnością, kształtem głowicy i gaźnikami. Nawet zawory, prowadni, szklanki są te same co 750. I cała reszta to samo. Swojego Gixxera składałem z serwisówką RF600 w dłoni. :biggrin: Może przełożenia są inne, spisane mam ale nie porównałem obu jeszcze.

 

No i skrzynię wymieniaj całą, nie warto się bawić w pojedyncze elementy. Sam wiesz że komplet to komplet współpracujących części. Ewentualnie skuś się na nowe łożyska, wypadałoby je zmienić skoro już grzebiesz. A skoro już o łożyskach to zdejmij z góry bloku pokrywę i tam jest mechanizm rozrusznika/alternatora. Jedno z łożysk na tym mechanizmie pewnie już telepie się na boki. Jedna śruba tej pokrywy jest bardzo długa i nie wyjdzie gdy gaźniki są na miejscu.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mechanizm rozruchaja już wyjąłem, sprawdzę, sękju ;] Zresztą jego trzeba wyjąć żeby silnik rozpołowić. Wydawało mi się ze RF 600 to silnik zaprojektowany prawie od nowa. Za to RF 900 na pewno ma mocno zmieniony silnik, poza tą skrznią (fenks God).

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eetam. 600-tka to mały Gixxer. Innowacja polegała na głowicy - proste kanały dolotowe, stąd inny kształt, oskrobana z żeberek chłodzących które były pozostałością po olejakach. Przy okazji zmieściła się w ramie RF-ki która jest dość wąska, zwykły Gixxer by nie wszedł. No i te gaźniki inne. Ciekawe co by było gdyby wałki od Gixxera dać do RF-ki. :icon_twisted: Może rózni się pierdołami jakimiś, ale na rzut oka to samo. Wał, skok, pasowania panewek, selekcje, tolerancje, luzy (w tym zaworowe, prowadnic itd), śruby, momenty, dół silnika, węże, sprzęgło, zapłon..... Różni się bodajże sposób liczenia ogniw łańcuszka bo głowica lekko inna.

 

W ogóle to zabawnie im wyszła RF600 - wzięli Gixxera, utuczyli, wykastrowali i zapakowali w ładne ciałko :biggrin: Wuj wie po co sprzęt pomiędzy GSX-F a GSX-R. Choć Gixxef jest paskudny z wyglądu, to fakt. A były też Gixxery 600, to pewnie wiecie, ale...były też Gixxery 825. Rzadkość, mam gdzieś jakąś ulotkę o tym. Chyba nawet olejak jeszcze, choć nie jestem pewien.

 

OT. :biggrin: :notworthy:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Greedo ladujesz caly komplet do siebie. Cena wysylki smieszna.

Jasne ze tylko PayPal wchodzi w gre, bo sprzedawca ma pieniadze prawie natychmiast, a Paypal z kolei gwarantuje ci zwrot pieniedzy gdy nie dostaniesz przesylki.

Plac przez PayPal karta kredytowa, a nie zadne pieniadze z rachunku bankoweg - mniejsza mozliwosc przekretow.

Pytales jaki przebieg ma ta skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...