Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy 600-ką a 1000-ką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Domyślam się, że u większości którzy przeczytali już sam temat, pojawił się mimowolny uśmiech na twarzy :rolleyes: Ale ja z tym pytaniem na poważnie - jak ktoś, kto jeszcze nie jeździł na żadnym motocyklu o poj. większej niż 600ccm.

 

Może tak w skrócie, o co chodzi: Otórz swoją przygodę z motocyklami zacząłem jakby nie patrzeć od zdania prawka (dość dawno temu). Dopiero w zeszłym roku wzbiłem się trochę finansowo i postanowiłem kupić pierwsze moto - a skoro pierwsze to wiadomo: padło na gs500. Przejeździłem bezawaryjnie i ,odpukać, bez żadnych kolizji cały sezon. Zrobiłem nim jakieś 5000 kilometrów.

W tym roku sprzedałem gs'a i postanowiłem, że jednak kupię coś większego. Padło na poczciwą (i rzeczywiście bardzo przychylną i funkcjonalną!) CBR 600f4 z '99r.

Motocykl kupiłem w maju. Zrobiłem nim również nieco ponad 5k km. i wydaje mi się, że opanowałem go na naprawdę przyzwoitym poziomie... Nie mnie siebie oceniać swoje możliwości, ale jeśli chodzi o w/w hondę, to uważam się za naprawdę dobrego kierowcę.

Niestety, w sierpniu miałem, na szczęście nie groźny, wypadek. Nie z mojej winy oczywiście - puszka wyjechała mi z drogi podporządkowanej, kiedy już byłem naprawdę za blisko niego, by zdążyć zrobić cokolwiek. Cóż byłem 100% pewny, że mnie zauważył, zwłaszcza, że chwilę wcześniej czekał przy drodze cierpliwie - po prostu, ni stąd ni zowąd wyjechał kiedy znalazłem się parę metrów obok niego. Mniejsza z tym.

 

Sezon zakończyłem, ale już powoli myślę o nadchodzącym. F4 sprzedałem + odszkodowanie - nie wyszło wcale tak źle ;)

 

I właśnie moje pytanie brzmi: Jaka jest różnica w prowadzeniu takiej F czwórki z rasową tysiączką? Pytam, gdyż przymierzam się do zakupu którejś z R1 z roku od '05-07.

Nie wiem czy warto wydawać na moto ok. 20,000 i... No właśnie - nie wiem czy sobie poradzę,a jeszcze narobię szkody. Z drugiej strony, to ze mnie naprawdę spokojny kierowca jest ;)

 

Na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć (za co być może nie jeden mnie wyśmieje) że R1 bardziej mnie kręci z powodu jej designu, a niżeli osiągów... Nie, nie chcę R6 ;)

 

Warto zaryzykować - czy to jeszcze za wcześnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Domyślam się, że u większości którzy przeczytali już sam temat, pojawił się mimowolny uśmiech na twarzy Ale ja z tym pytaniem na poważnie - jak ktoś, kto jeszcze nie jeździł na żadnym motocyklu o poj. większej niż 600ccm.

 

Może tak w skrócie, o co chodzi: Otórz swoją przygodę z motocyklami zacząłem jakby nie patrzeć od zdania prawka (dość dawno temu). Dopiero w zeszłym roku wzbiłem się trochę finansowo i postanowiłem kupić pierwsze moto - a skoro pierwsze to wiadomo: padło na gs500. Przejeździłem bezawaryjnie i ,odpukać, bez żadnych kolizji cały sezon. Zrobiłem nim jakieś 5000 kilometrów.

W tym roku sprzedałem gs'a i postanowiłem, że jednak kupię coś większego. Padło na poczciwą (i rzeczywiście bardzo przychylną i funkcjonalną!) CBR 600f4 z '99r.

Motocykl kupiłem w maju. Zrobiłem nim również nieco ponad 5k km. i wydaje mi się, że opanowałem go na naprawdę przyzwoitym poziomie... Nie mnie siebie oceniać swoje możliwości, ale jeśli chodzi o w/w hondę, to uważam się za naprawdę dobrego kierowcę.

Niestety, w sierpniu miałem, na szczęście nie groźny, wypadek. Nie z mojej winy oczywiście - puszka wyjechała mi z drogi podporządkowanej, kiedy już byłem naprawdę za blisko niego, by zdążyć zrobić cokolwiek. Cóż byłem 100% pewny, że mnie zauważył, zwłaszcza, że chwilę wcześniej czekał przy drodze cierpliwie - po prostu, ni stąd ni zowąd wyjechał kiedy znalazłem się parę metrów obok niego. Mniejsza z tym.

 

Sezon zakończyłem, ale już powoli myślę o nadchodzącym. F4 sprzedałem + odszkodowanie - nie wyszło wcale tak źle

 

I właśnie moje pytanie brzmi: Jaka jest różnica w prowadzeniu takiej F czwórki z rasową tysiączką? Pytam, gdyż przymierzam się do zakupu którejś z R1 z roku od '05-07.

Nie wiem czy warto wydawać na moto ok. 20,000 i... No właśnie - nie wiem czy sobie poradzę,a jeszcze narobię szkody. Z drugiej strony, to ze mnie naprawdę spokojny kierowca jest

 

Na koniec chciałbym jeszcze powiedzieć (za co być może nie jeden mnie wyśmieje) że R1 bardziej mnie kręci z powodu jej designu, a niżeli osiągów... Nie, nie chcę R6

 

Warto zaryzykować - czy to jeszcze za wcześnie?

 

mógłby ktoś streścić ?

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś streścić ?

Przeczytanie tego tekstu zajęło mi niecałe 2 minuty jedząc jednocześnie kanapkę. Rusz dupę za przeproszeniem i przeczytaj. Ty sobie jeszcze streszczenia życzysz? Bardzo nie lubię takich trolli.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytanie tego tekstu zajęło mi niecałe 2 minuty jedząc jednocześnie kanapkę. Rusz dupę za przeproszeniem i przeczytaj. Ty sobie jeszcze streszczenia życzysz? Bardzo nie lubię takich trolli.

więc możesz mi streścić ? :icon_biggrin:

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żryj przed komputerem bo śmiecisz, a potem matka z odkurzaczem musi sprzątać.

Nie interesuje mnie -szczerze mówiąc-Twoja rada. Ale grzecznie odpowiem. Za własny komputer odpowiadam sam, jem gdzie chcę robię co chcę. Sam go sprzątam i nigdy bym tak tak własnej matki nie uniżył, żeby po mnie musiała sprzątać.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja autorowi tematu odpowiem - moim zdaniem za wcześnie - zrobiłeś raptem 10 tys km i to na stosunkowo słabych maszynach, przesiadka na R1 z tych roczników o których wspominałeś może zakończyć się bardzo szybką glebą bo akurat to moto nie wybacza szkolnych błędów...

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...