Skocz do zawartości

sposób traktowania objeżdżających korki motocyklistów


romulustorun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mkaiser

O, ile jeszcze będziesz wchodził na To forum, to za nim cokolwiek powiesz, to najpierw pomyśl. Myślenie nie szkodzi, a właściwa interpretacja treści pisanej jest zaletą ludzi inteligentnych. Przeczytałem uważnie Twoje posty i wydaje mi się, że nie wiesz , o co chodzi.

1. Nalepki, a raczej ich treść, mają zmobilizować kierujących (wszystkimi pojazdami) do zwiększenia uwagi podczas wykonywania manewrów zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy. Nie wiem, czy wiesz, czy Cię uczono na kursach prawa jazdy, ale istnieje coś takiego, potocznie nazywanego "martwa strefa". Kierujący podczas zmiany kierunku jazdy lub zajmowanego pasa ruchu jest zobowiązany do upewnienia się, czy jego manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tzn. przed wykonaniem manewru ma obowiązek spojrzeć w lusterka i co JESZCZE wg Ciebie? MA OBOWIĄZEK "ZLIKWIDOWAĆ MARTWĄ STREFĘ". Tzn. spojrzeć przez ramię (podbródek do prawego lub lewego ramienia) w boczną szybę!

I musisz uwierzyć mi na słowo, że 50 % kierujących o tym nie wie, a 90 % tego nie robi. Stąd biorą się potocznie nazywane "zajechania drogi". Motocykl, z racji swoich gabarytów jest mniej widoczny niż samochód.

2. Twoje zachowanie na drodze, nie dość, że jest niezgodne z przepisami, to w dodatku przemawia przez Ciebie jeden z najniższych instynktów człowieka (typowo polski) - zazdrość. Dlaczego, zapytasz? Pomyśl.

3. A, ten tekst, że w Poznaniu "musi być porządek". Zacznij od kiboli. Czy, Ty przypadkiem nie jesteś jednym z nich o szerokim karku i w złotych łańcuchach?

Mam nadzieję, że NIGDY Cię nie spotkam i uwierz mi, nie ze względu, że umiesz KravCośTam. Jesteś po prostu "małym" człowieczkiem o niskich instynktach.

Pamiętaj. Włącz myślenie i nie szkodź innym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przyczyną słusznej uwagi Dominika, dyskusja z wątku "naklejkowego" dot. blokowania miejsca w korku została przeniesiona do tego tematu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m07m10

 

Zapraszam do Poznania :) ul. Niepodległości, czasem Solna tam są spore korki i tak robię.

Nie zawsze mi się udaje bo auto np. z lewej stronie jedzie środkiem swojego pasa a to już wystarczy.

 

 

Srebrny mercedes?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkaiser, ile raz straciles juz lusterko? Bo takim frajerom jak ty, blokujacym przejazd motocyklom to co chwile mi sie zdarza. Pewnie juz urwalem z 15. Jesli nikt cie jeszcze nie nauczyl szacunku dla drugiego czlowieka, a mianowicie jak sam gnijesz, to przynajmniej pozwol przejechac innemu. Poki sie tego nie nauczysz to:

 

1) Zycze ci wielu takich motocyklistow jak ja

2) Drogich lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

U mnie w mieście różnie bywa, nie raz się zdziwiłem pozytywnie ale i negatywnie też.

 

Najwięcej próbują kierowcy pseudo "ztjungowanych" samochodów, stare golfy, Civici itd, oni często nie puszczą nie zjadą a nawet zajezdzają.

 

Co do kolego z Poznania, Krav maga, odnosząc się do Twojej wypowiedzi, u mnie też nie masz szacunku, nie tylko przez argument, że prawnie nie możesz zajeżdzać drogi ale i PRAWNIE mamy prawo przejechać obok Ciebie.

 

Krav maga to samobrona mówisz, ja trenuje MMA i jeśli mi ktoś wymusi czy zajedzie droge mam go odrazu "lać" bez przesady kolego. Ale widocznie w sporcie też Ci nie wychodzi :) Człowiek na ulicy nie jest przeciwnikiem do godnej walki.

 

Dokładnie jak czytałem na początku, być kulturalnym, podziękować kierowcom samochodów a w dodatku informować znajomych, rodzinę, o tym że PRAWNIE to jest legalne i bardzo mile odbierane wsród motocyklistów.

 

Wszyscy się zmieścimy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwykła zawiść wychodzi z ludzi - ja stoję, wiec czemu on ma jechać ? - ot cały obraz zawistnych polaczków.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem zdania, że nie łamiący przepisów motocykliści są widoczni pod warunkiem, że nie pojawiją się znikąd ze 150km/h na liczniku :)

nam i tak nie uwierzysz, ale na pewno znasz kogos kto jezdzi motocyklem, zapytaj go ile razy w tym sezonie ktos go nie zauwazyl przy lewoskrecie lub wyjezdzie z podporzadkowanej

Edytowane przez gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwykła zawiść wychodzi z ludzi - ja stoję, wiec czemu on ma jechać ? - ot cały obraz zawistnych polaczków.

 

Pzdr

 

 

Miałem taką sytuację jadąc powoli w korku, że otworzyły się drzwi od kierowcy i pretensje: ON ma stać, a ja sobie pojadę. Na szczęście jest coraz mniej takich "osobników".

 

Tak to niestety jest. Większość nie widzi spokojnie przejeżdżających, ale zauważy(zapamięta), takiego co "czysta" leci pomiędzy puszkami w korku.

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...