Skocz do zawartości

Nowe/stare zimowki do auta- warto kupic?


fabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam delikatny dylemat i mam nadzieje, że pomożecie mi go rozwiązać. Otóż znalazlem w dobrej cenie bardzo fajne zimowki polecane w wielu arykulach oraz przez wielu zwyklych uzytkownikow. Opony sa nieużywane lecz jest mały feler gdyż rok ich produkcji to 2008. I teraz moje pytanie co o tym sadzicie? Na starcie maja prawie 3 lata no a ja chcialbym je pewnie kolejne 3 pouzytkowac. Jak wiek opony wplywa na ich własciwosci? Czy jest to odczuwalne dla przecietnego zjadacza chleba?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma chyba trzyma swoje parametry ok 4 lat

potwierdz u producenta najlepiej

a czym objawia sie stara opona?

otoz jak kupile swoj bolid to mial oponki ktorych bieznik nie byl specjalnie wytarty. na oko wygladal jak po jednym sezonie. ale te opony po prostu na suchym sie slizgaly co o malo nie doprowadzilo do tragedii w gorach gdy po dlugim zjezdzie wchodzilem w ostry zakret (nie mialem zbyt duzej predkosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak były przechowywane, jak zgodnie ze sztuką to bym brał. Guma trzyma swoje właściwości 5 lat, później może (nie musi!) być trochę gorzej. Jeśli opony dobrej klasy i firmy to nie ma się co zastanawiać.

 

Ps. Rok produkcji 2008, a miesiąc? Może są z końca roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są z 2008 i bieżnik ok to się nie zastanawiaj.

A w innych sytuacjach nowe kormoran będą lepsze.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze to tylko pseodooszczednosc ,ktora przeklada sie na bezpieczenstwo,moim zdaniem nalezy dolozyc troche i kupic nowe,bedziesz mial pewnosc ze starcza na 5 lat, ze swojej strony jezeli chodzi o lato moge polecic Barum brillantis 2(cena ok 160 nowa!!)samochod zupelnie inaczej jedzi, watro spradzic oznaczenie na gumach przed kupnem,musi byl tydzien i rok ,np 2308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...