Skocz do zawartości

Płyn hamulcowy - jak długo nadaje się po otwarciu


R1 GO!!!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;]

 

mam takie drobne pytanie o dupie maryni, i myślę że ten dział będzie ok co by nie zaśmiecać forum.

jesienią dolewałem płynu hamulcowego do auta, dolałem może 50-100ml z butelki półitrówki.

płyn to DOT4, z lotosu.

teraz na dniach planuje wymienić płyn w motocyklu, czy mogę zalać ten płyn który stał w garażu przez całą zimę?

płyn był starannie dokręcony i stał sobie spokojnie w kącie.

 

czy może kupić nowy? ale w sumie po co jak mam, tylko pytanie czy po otwarciu taki płyn nie traci właściwości?

 

pozdr :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz go użyć.

Płyn wymienia się co dwa lata...powinno.

Ile razy sprawdzałem urządzeniem płyny w samochodach 10-cio letnich to płyn nadal nadawał się do użytku.

Problem z płynem polega na tym, że pobiera wodę i maleje jego temperatura wrzenia co może być tragiczne w skutkach.Twojemu plynowi napewno nic nie jest.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w płynie, etc.. to ma sens w przypadku motocykli wyczynowych. W przypadku normalnego używania lej spokojnie. Chyba że jedziesz w Alpy, ale wtedy to wypada całościowy przegląd zrobić :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w płynie, etc.. to ma sens w przypadku motocykli wyczynowych. W przypadku normalnego używania lej spokojnie. Chyba że jedziesz w Alpy, ale wtedy to wypada całościowy przegląd zrobić :)

 

Płyn, sam z siebie absorbuje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak był niedokrecony to lipa bo plyn jest higroskopijni i ciągnie wode z powietrza, ale jesli byl dobrze zakręcony to nic mu nie powinno dolegać, a skoro juz mowa o plynie hamulcowym, lepiej dolać czy wymienic ??

 

 

Zawsze lepiej jest dolac o ile plyn zachowuje swoje wlasciwosci. Wymina plynu wiaze sie z jego spuszczeniem, napelnieniem, odpowietrzeniem hamulcy, a wowczas znowu powstanie setka pytan odnosnie jak drenazowac uklad hamulcowy a nastepnie po raz enty jak odpowietrzyc hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej jest dolac o ile plyn zachowuje swoje wlasciwosci

 

Racja, zwłaszcza że dolewając płyn zmniejszamy procentową zawartość wody w układzie.

 

R1Go!!!

Przecież płyn hamulcowy to nie jogurt, nie zepsuje się w tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej jest dolac o ile plyn zachowuje swoje wlasciwosci. Wymina plynu wiaze sie z jego spuszczeniem, napelnieniem, odpowietrzeniem hamulcy, a wowczas znowu powstanie setka pytan odnosnie jak drenazowac uklad hamulcowy a nastepnie po raz enty jak odpowietrzyc hamulce.

Można wymienić nie zapowietrzając przy tym układu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanaje - dlaczego brakuje ci tego płynu ?

Odpowiedź pierwsza : Naturalne zużycie klocków , co powoduje wizualny ubytek płynu.

Odpowiedź druga : nieszczelny układ hamulcowy.

Płyn DOT 4 nie paruje , więc nie ma mozliwości ubytku samoistnego.

Sprawdź czy nie ma nawet drobnych wycieków i czy klocki { szczeki } nie są nadmiernie zużyte. Wtedy warto je wymienić i płyn sam wróci do właściwego poziomu.

Płyn wymieniaj co dwa,. trzy lata. I w samochodzie i w moto. Lej zawsze płyny dobrej marki. Ja używam ATE, lub TRW LUCAS.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...