Skocz do zawartości

Padla panewka Yamaha R1 RN01


wojtekr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myslicie???? oddac tam wal i kupic do tego nowe oryginalne panewki?????

 

chłopaku ile razy mają Ci tu jeszcze napisac że tylko wymiana pieca :).

Chcesz ryzykować naprawe wału?Ok- tylko pochwal się kiedy znowu zacznie stukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powroce jeszcze do tematu,bo znalazlem przez przypadek jakas nowa metode i sporo pozytywnych opini na jej temat- Wibrostykowe napawanie,a oto link :

 

http://www.korczynski.pl/index.html

 

Co o tym myslicie???? oddac tam wal i kupic do tego nowe oryginalne panewki?????

 

 

Do odwaznych swiat nalezy, zadzwonic i zapytac zawsze mozna to az tak drogo nie kosztuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cyt.:

 

" Nasz zakład regeneruje wały korbowe od samochodów ciężarowych, ciągników, samochodów osobowych, maszyn roboczych, kompresorów, sprężarek oraz motocykli..."

 

DYSKRYMINACJA! Nie dałbym im ani złotówki. Jak to? Motocykle na końcu, za kompresorami? :icon_evil: Wuj im w te skompresowane dÓpy!

 

Chcesz ryzykować to daj im do naprawy wał. Ktoś musi w końcu tego spróbować. Pojeździj kilka tys km, spetuj silnik na jakimś torze kilka razy i napisz jak się sprawuje. Chętnie poznam opinię z pierwszej ręki.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba jednak te silniki tak maja

znam 2 przypadki gdzie goście RN04 praktycznie 2 sezony przelatali na kole, plus cały czas palnik i silniki były jak igły. Piec w pierwszych R1 to naprawdę dobra konstrukcja.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem jeszcze ze oddaje tam wal do regeneracji. Napisalem ,bo poprostu jestem ciekaw czy ktos cos o tym slyszal lub juz cos takiego robil. A przeciez po czyms takim byla by mozliwosc zalozenia nowych oryginalnych panewek i dlatego mnie to zaciekawilo. Ale chyba juz zanm Wasze zdanie na ten temat... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o traktory ale o sens tej roboty ile to czasu i kasy a jak kupisz dobry piec nie koniecznie tanio to polatasz kupę czasu dodatkowo stary na części pogonisz ( jak jest co ) i ci wyjdzie ze wcale nie dałeś za silnik tak dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie próbował naprawiać wału, chociaż coraz więcej w naszym kraju przedsiębiorstw oferujących ciekawe rozwiązania. Jak chłopy wiedzą co robić to pewnie są szanse na sukces???

 

Apropo awantur na forum. Wydaje się i nie tylko mi, że coraz częściej spięcia powodują sami moderatorzy! Nie będę wskazywał palcami :biggrin: . Zdarza się, że jeden user może wyhaszować przekleństwo i dostanie ostrzeżenie, a inny pisze legalnie i jest ok.

Przypomina mi się sytuacja z forum dr gdzie zaczęły się dziać podobne jaja i pod naciskiem forumowiczów usunięto całkowicie konta uprzywilejowane, co o dziwo ma do tej pory bardzo pozytywny wpływ na forum...

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też ciekaw jestem. U mnie w okolicy ziomek dawał do robienia gdzieś wał od TDM i śmigała po tym, sprzedał jakiemuś koledze i podobno nadal lata.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa dobrania nwoych oryginalnych panewek glownych do walu????

 

Bo mam teraz szanse zakupu sprawnego walu z Angli,poniewaz kolega wraca za tydzien i moglby mi go przywiezc::

 

http://cgi.ebay.co.uk/Yamaha-YZFR1-YZF-R1-...=item1c10d7930d

 

Co musze zrobic zeby to poskladac do kupy majac juz ten wal??? Jestem w stanie sam dobrac do niego i do karterow panewki glowne????

 

Cena nowej oryginalnej panewki glownej do R1 w serwisie to 89zl.

 

 

 

Wystarczy jak w serwisie podam im tylko nr moich karterow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa dobrania nwoych oryginalnych panewek glownych do walu????

 

Bo mam teraz szanse zakupu sprawnego walu z Angli,poniewaz kolega wraca za tydzien i moglby mi go przywiezc::

 

http://cgi.ebay.co.uk/Yamaha-YZFR1-YZF-R1-...=item1c10d7930d

 

Co musze zrobic zeby to poskladac do kupy majac juz ten wal??? Jestem w stanie sam dobrac do niego i do karterow panewki glowne????

 

Tak,no to pytanie odpowiedzialem juz wczesniej

 

Cena nowej oryginalnej panewki glownej do R1 w serwisie to 89zl.

Wystarczy jak w serwisie podam im tylko nr moich karterow???

 

Bierac pod uwage ze znaleziono srut w twoim silniku nalezy tam wszystko dokladnie przejrzec zeby nie bylo niespodzianek.

 

Na wale sa wytloczone, czy tez w jakis inny sposob naniesione ,piec numerow lub tez liter ( nie pamietam),tak samo na karterach ( nie ma to nic wspolnego z numerem silnika).

Na podstawie tych oznaczen dobieramy panewki glowne.Na wale jest tez seria czterech oznaczen,ale to dotyczy panewek korbowych.

Tak jak zaznaczylem wczesniej potrzebna jest serwisowka do rozpracowania tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...