Skocz do zawartości

Padla panewka Yamaha R1 RN01


wojtekr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sześć (6) oznaczen jest w R1. 5 to w gpz900...

 

Ten szosty mialby byc od czego ? Jest piec panewek glownych w r1.

 

Wlasnie to sprawdzilem,sekwencja na wale ma 9 numerow,pierwszych piec dotyczy panewek glownych pozostale 4 korbowych..Sa one wytloczone na wale z lewej strony.

Dolny karter ma wytloczone piec cyfer z tylu,tak przy wachaczu.

 

Dobor panewek glownych wygloada nastepujaco.Pierwszy numer dotyczy pierwszej panewki od lewej strony,ostatni piaty tej z prawej strony,itd.

Sekwencja na wale moze wygloadac nastepujaco.221112111,czyli numery dotyczace panewek glownych to 22111.Numery na karterze to np.43364.

 

Od odpowiedniego numeru na karterze odejmujemy numer na wale a nastepnie od calosci odejmujemy 2.

 

Np panewka numer 4 to w naszym przypadku 6-1-2=3

 

W zaleznosci od otrzymanego rezultatu panewki dobieramy w nastepujacy sposob.

 

-1 pink/violet rozowo/fioletowa

0 pink/white -:- biala

1 pink blue -:- niebieska

2 pink/black -:- czarna

3 pink/brown -:- brazowa.

 

Czyli w naszym przypadku dobierzemy panewke oznaczona na rozowo brazowo.

 

I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć (6) oznaczen jest w R1. 5 to w gpz900...

Albo coś wiesz albo się ucz nie zabierając głosu bo wprowadzasz zamieszanie.

Właśnie dlatego powinieneś pozostać przy GPZ900 bo tam szybciej można urwać korbę.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieki Tomek za odp :biggrin: pozdrawiam! moze cos z tego wyjdzie:D

 

Czyli jest szansa ze jeszcze ktoras z panewek glownych bd pasowala do mojego nowego walu???? bo 4 poza 1 sa w porzadku. Jak myslicie,bd to wtedy mialo racje bytu po zalozeniu tego walu i dobraniu nowych panewek glownych pod ten wal?? oczywiscie wymiana pompy oleju wchodzi w gre.

 

Na co jeszcze musze uwazac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten PLASTIAUGE do czego sie przydaje??? Bd mi potrzebny??? bo zagladalem teraz do serwisowki na strone 77 i jest tam wykorzystywany przy wale. Patrzylem tez na moj stary wal i jest na nim zielona kreska co ona oznacza????

 

Przepraszam zapewne bd to niebieska kreska,bo zielony nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz guru moderator Piotr Dudek kiedyś napisał :) :P :

 

 

"Pytanie na forum motocyklistów z grupy nietaktownych ale odpowiem Ci w wielkim skrócie.

Na wstępie zaznaczam że osobiście nie mam nic do amerykanów.

A więc do rzeczy - z powodu niedouczenia i lenistwa a może z wygody amerykanie zamiast mierzyć mikromierzem do tego w calach średnicę czopa wału i średnicówką otwór w korbowodzie tyż w calach musieli to jeszcze zapisać a potem matematycznie wyliczyć grubość panewki uwzględniając luz doszli do wniosku że najlepiej złapać pchłę i skręcić korbowód na wale a po rozkręceniu korbowodu przekonać się co z niej zostało czyli jaka duża plama z tego powstała.

Pomysł był dobry tylko skąd nabrać tyle pcheł tej samej wielkości ?

Po namyśle zaczęli produkować b. miękką żyłkę o grubości w/w pchły.

Kawałek tej żyłki( ja stosuję ok.10mm ) wkładamy zamiast stworzonka, skręcamy i rozkręcamy korbowód a szerokość rozgniecionej żyłki porównujemy z kodem paskowym na opakowaniu który gwarantuje nam odczyt z dokładnością do 0.001 mm a w calach to HGW. i w ten oto prosty sposób każdy może sobie teraz zmierzyć luz na panewce. Proste no nie ?"

Edytowane przez emem18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś wiesz albo się ucz nie zabierając głosu bo wprowadzasz zamieszanie.

Właśnie dlatego powinieneś pozostać przy GPZ900 bo tam szybciej można urwać korbę.

Oczywiście, że 5. Przepraszam, osioł ze mnie, zapomniałem o rozrządzie z boku...

 

 

BTW... Ta uszczypliwość nie była nikomu potrzebna i wiesz o tym bardzo dobrze...

CB1100 Super Boldor '83; GSX750S Katana '83; GSXR7/12 '86

CB 750 '75

CCM 604e

F4i, 636, Jozin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 5. Przepraszam, osioł ze mnie, zapomniałem o rozrządzie z boku...

 

 

BTW... Ta uszczypliwość nie była nikomu potrzebna i wiesz o tym bardzo dobrze...

Nie obrażaj się publicznie.

Czytasz uważnie moje wypowiedzi od kilku lat i wiesz że zwracam się tak do każdego, który walnie ewidentnego "babola" bo na naukę nigdy nie jest za późno.

I tak przyznałeś się do błędu co rzadko się zdarza na tym forum :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieki Tomek za odp :biggrin: pozdrawiam! moze cos z tego wyjdzie:D

 

Czyli jest szansa ze jeszcze ktoras z panewek glownych bd pasowala do mojego nowego walu???? bo 4 poza 1 sa w porzadku. Jak myslicie,bd to wtedy mialo racje bytu po zalozeniu tego walu i dobraniu nowych panewek glownych pod ten wal?? oczywiscie wymiana pompy oleju wchodzi w gre.

 

Na co jeszcze musze uwazac???

 

 

wymiana panewek czy wału na moje nie wchodzi w grę. Mogę się z wami wszystkimi założyć że ta r1 nie wytrzyma nawet 5min na prostym odcinku drogi bo złapie, nie ma bata, złapie na milion procęt albo będzie chodził jak "szrutownik"

Z panewkami to ja miałem wiele nauczek przeważnie w Kawasaki i odradzam, tylko i wyłącznie inny silnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu burda się robi. :banghead: Jak P.Dudek się nie podoba to dołączcie do tych którzy już odeszli z forum.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ poprzedni post został usunięty przez moderatora, muszę napisać to jeszcze raz szerzej ponieważ jest to bardzo ważne dla tego tematu- doboru panewek.

A za ostrzeżenie dziękuję:) Powinien pan napisać: za ujawnianie ciemnoty moderatora.

 

I następny usunę ponieważ robisz kolejny raz zamieszanie.

Masz szansę na merytoryczne wytknięcie moich błędów w humorystycznym opisie używania Plasticgage.

Ostrzegam przed robieniem z MECHANIKI portalu GG.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...