Skocz do zawartości

Padla panewka Yamaha R1 RN01


wojtekr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok to juz wiem ze to nie ma sensu.W takim razie co Piotrze radzisz??? wolalbym zrobic ten silnik bo reszta jest ok poza tymi panewkami,a ze znaleziemniem silnika jest spory problem z tego co sie orientowalem.

 

Dzieki Piotrze za rade,tylko gdzie taki silnik kupic?? allegro patrze od 2 tyg. i nic nie ma. Zwlaszcza do tych z lat 98-01. Czyli zakup walu odrzucasz??

Nie odrzucam pomysłu zakupu sprawnego wału tylko kto to poskłada ?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze musze zmienic mechanika to juz wiem,ale co trzeba zrobic kupujac uzywany wal zeby bylo wszystko ok???

 

Komplet uzywanych panewek glownych z walem nie wchodzi w gre???

 

A więc kolejno:

czekam na Twój namiar na mechanika od papieru ściernego

Po co Ci panewki z tamtego wału jak chcesz go wkładać do innego karteru?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz wiem ze to nie ma sensu.W takim razie co Piotrze radzisz??? wolalbym zrobic ten silnik bo reszta jest ok poza tymi panewkami,a ze znaleziemniem silnika jest spory problem z tego co sie orientowalem.

 

Zostaw sobie ten silnik jako dawce lub sprzedaj na części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze musze zmienic mechanika to juz wiem,ale co trzeba zrobic kupujac uzywany wal zeby bylo wszystko ok???

 

Komplet uzywanych panewek glownych z walem nie wchodzi w gre???

 

Panewki glowne dobiera sie do danego walu i danych karterow,reasumujac po znalezieniu dobrego walu musisz dobrac nowe panewki do twoich karterow.Jest 5 grup selekcyjnych na glowne panewki i 4 na korbowe.

Kartery,wal oraz korby maja naniesione oznaczenia,na podstawie ich dobieramy panewki,potrzebana jest wiec serwisowka.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Y24-Yamaha-...ccessories#shId 285$ z przesylka do Polski.

 

Dochodza panewki glowne,jakies 120 $ plus korba z panewka.

 

Czy to robi sens ? Nie wiem,to twoj problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze sam jesteś starym parchem!

 

Dzięki za komplement młody człowieku ale dochodzę do wniosku, że kilku z Was nie traktuje tego działu zbyt poważnie ale tylko do czasu gdy sami nie potrzebują pomocy.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Cb Piotrze jeszcze jedno pytanie.Czy jest wogole szansa zalozyc nowe panewki w moim przypadku??? chodzi mi tu dokladnie o jedna glowna i ta korbowodowa o ktorych pisalem na poczatku. Wal w obu tych przypadkach jest prawie wogole nie ruszony. Czop walu na panewce glownej prawie nie zauwazalne zuzycie,natomiast korbowodowa troszke wieksze. No i korba troche dostala. Jest jakis ratunek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest , wał korbowy z korbami i panewkami podporowymi . Jak nie chcesz rozbebeszac silnika powtórnie , to wymień cały ten zestaw . Albo kup se piec , w sumie bedzie taniej bo czasu mniej stracisz a ze starego jakies częsci jescze opchniesz (dekle , skrzynia, głowica etc.)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, co się tak uparłeś na naprawę? Wyjdziesz na 0 jak kupisz nowy piec a ten na części sprzedasz. No może prawie na 0. A naprawa wyniesie Cie ze 3 koła i nie wiadomo ile to pojeździ. Naprawdę nie warto. Wiele razy było to już przerabiane. Daj sobie spokój i kup silnik a ten sprzedaj częściami.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa tego silnika jest ryzykowna, dorwać wał do tego motocykla to jest już męka. Sama robocizna to nie mały koszt a gdzie tu uszczelki, panewki i inne rzeczy. Teraz nie opłaca się naprawiać pieca w samochodzie a nie dopiero w motocyklu.

 

Oddaj wał do oceny jakiemuś fachmanowi, ale jak szlag trafił 2 panewki to wątpię że będzie ktoś chętny do rzeźby w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj wał do oceny jakiemuś fachmanowi, ale jak szlag trafił 2 panewki to wątpię że będzie ktoś chętny do rzeźby w tym.

 

W Brzozie k.Bydgoszczy jest taki majster co się podejmie. Właśnie poprawiam po nim kolejny silnik. Miał zmienić skrzynię biegów w Gixxerze. Zmienił. Ale po odpaleniu wyszły 3 zawory a jedna panewka kapitulowała. :banghead:

 

Twój silnik da się złożyć ale nie spodziewaj się miodu. Padnie od razu albo po krótkim czasie. Wtedy będziesz musiał kupić inny silnik a części teraz kupione oznacz pieczątką "kasa wyj***na w błoto" i odłóż na półkę. Chcesz mieć zrobione tanio, zapłacisz podwójnie. Tak to wygląda z zajechanymi wałami w japońcach. Tu nie ma dróg na skróty, robisz jak producent każe albo nie robisz wcale.

 

Jeśli P.Dudek pisze że sprawa wygląda tak a nie inaczej to jest tak w rzeczywistości. Jakby istniał tańszy, równie mądry sposób na naprawę to na pewno by Ci napisał jak to zrobić.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...