Skocz do zawartości

wgniotka (wgniecenie) na baku


str_18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to nie jest głęboka wgniotka to wydaje mi się że można to naprawić przy pomocy sprężonego powietrza. Robiłem to kilka razy z kolegą i pomogło. Spróbuj wtłoczyć powietrze przy pomocy sprężarki (najlepiej przez kranik), odpowiednie ciśnienie wewnątrz zbiornika powinno wypchnąć blachę na swoje miejsce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest głęboka wgniotka to wydaje mi się że można to naprawić przy pomocy sprężonego powietrza. Robiłem to kilka razy z kolegą i pomogło. Spróbuj wtłoczyć powietrze przy pomocy sprężarki (najlepiej przez kranik), odpowiednie ciśnienie wewnątrz zbiornika powinno wypchnąć blachę na swoje miejsce. Pozdrawiam.

 

następny raz podczas takiej zabawy z kompresorem nakręć jakiś filmik instruktażowy dla niedowiarków a tak całkiem poważnie to kompresorem możesz tylko narobić więcej szkody w zbiorniku i przy odrobinie pecha nieźle się pokaleczyć

STANOWCZO odradzam takie naprawy z powodu dużego prawdopodobieństwa rozerwania go.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny raz podczas takiej zabawy z kompresorem nakręć jakiś filmik instruktażowy dla niedowiarków a tak całkiem poważnie to kompresorem możesz tylko narobić więcej szkody w zbiorniku i przy odrobinie pecha nieźle się pokaleczyć

STANOWCZO odradzam takie naprawy z powodu dużego prawdopodobieństwa rozerwania go.

.....................holewcia skąd oni biorą takie pomysły!!!!!!!!kompresorem do zbiornika?też co?........doradzasz im a tu ani,groch o ścianę ................... pozdrawiam Bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał dość poważnie wgnieciony bak w Drag Starze, kupił moto po wywrotce. Naprawił go w ten sposób, że na środku wgniecenia przyspawał punktowo drut i wyciągnął wgniecenie za pomocą szczypców umocowując uprzednio zbiornik do stołu. Potem odciął drut i wyszlifował miejsce spawu. Po takiej naprawie zbiornik do malowania więc ma ona sens tylko w przypadku poważniejszych uszkodzeń i nie w każdym miejscu da się ją zastosować. Oczywiście zbiornik podczas spawnia był zalany wodą. Kolega prowadzi warsztat ślusarski z prawadziwego zdarzenia więc miał wszelkie niezbedne narzędzia. Sam też naprawił sobie gmole, które także ucierpiały podczas wywrotki.

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania autora tematu.

Mam taka wgniotke na zbiorniku http://www.misiu.spinet.pl/K2/slides/DSC08958.JPG

Lakier nie jest uszkodzony wiec odpada spawanie, szpachlowanie,cynowanie etc.

Przyrzad z allegro do wyciagania wgniotek po gradobiciu sie nie sprawdzil, bo blacha jest zbyt mocno podbita na rantach.

Wydaje mi sie, ze mozliwe jest wypchniecie tylko od srodka, ale jak mam sobie pogorszyc, to wole tego wcale nie ruszac. Co byscie radzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kupującemu ten motocykl kilka dni później zapomniałeś powiedzieć o tych kilku kilogramach szpachli

 

poczytaj:

http://forum.motocyklistow.pl/ZNIKAJACE-paliwo-t130919.html

 

tzn. że niedlugo mi pęknie bak? Wolę nie chcieć wierzyć, ze tam była szpachla. Moto śmiga super. Ponad miesiąc jak na razie. Nie nagrzewa się za bardzo. A można jakoś sprawdzić czy tam w środku coś jest? Pytam czy ja mogę to zrobić sam ,bez jakiś demonrtaży, po amatorsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania autora tematu.

Mam taka wgniotke na zbiorniku http://www.misiu.spinet.pl/K2/slides/DSC08958.JPG

Lakier nie jest uszkodzony wiec odpada spawanie, szpachlowanie,cynowanie etc.

Przyrzad z allegro do wyciagania wgniotek po gradobiciu sie nie sprawdzil, bo blacha jest zbyt mocno podbita na rantach.

Wydaje mi sie, ze mozliwe jest wypchniecie tylko od srodka, ale jak mam sobie pogorszyc, to wole tego wcale nie ruszac. Co byscie radzili?

 

 

Ja spróbował bym to wypchnąć od środka zaokrąglonym elmentem z drewna przez wlew paliwa. Trzonek od niedużego młotka odpowiednio długi powinien być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tinypic.pl/i/00003/lh6itganpr4l.jpg To zdjęcie mojego baku . Próbowałem troche od środka i od zewnątrz , ale blacha wygląda mi na strasznie grubą.

Ta blacha jest bardzo cieniutka ale ktoś wcześniej ją pogrubił szpachlą w bardzo chamski sposób i dlatego odnosisz wrażenie bardzo grubej blachy.

Ten zbiornik jest do naprawienia tak jak pisałem.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tinypic.pl/i/00003/lh6itganpr4l.jpg To zdjęcie mojego baku . Próbowałem troche od środka i od zewnątrz , ale blacha wygląda mi na strasznie grubą.

 

Mineły czasy Jaw i rusków z pancernymi bakami, po których można było skakac i nic im nie było.

Kiedyś musialem awaryjnie hamować i w miejscu styku klejnoty-bak mam mała wgniotkę więc raczej solidny on nie jest.

Co do napychania to proponuje drut stalowy na fi 10-12 mm, zawinięty w izolację lub włożony w wężyk i metoda prób i błedów dobrać kąt zagięcia.

Przydatny będzie wziernik zrobiony np z lustereczka z takiej małej temperówki zamocowany na drucie, np za pomocą poxiliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyć grubość lakieru. Jest taki miernik do mierzenia, mierzy Ci on grubość lakieru w mikronach. 100 mikronów równa się 1 mm.

 

Raz mierzyliśmy auto, to zabrakło skali tak nawalone było szpachlu. A wygląda to tak http://www.sprowadzanieaut.pl/mierniki-lak...nik-lakieru-4b/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineły czasy Jaw i rusków

Kiedyś musialem awaryjnie hamować i w miejscu styku klejnoty-bak mam mała wgniotkę więc raczej solidny on nie jest.

:icon_biggrin: raczej masz stalowe pisanki, :icon_razz: to jest niemożliwe, no chyba że ważysz 150 kilo

Edytowane przez bikerider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...