Skocz do zawartości

wgniotka (wgniecenie) na baku


str_18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh zbliża się sylwester to można by petardę jakąś konkretną wrzucić, wgniecenia raczej nie wyprostuje ale za to jak kolorowo może być:D

 

Dzięki wszystkim, jeszcze jedno... opłacało by się brać? bo mi się bardzo podoba, silnik am6 tylko że odemnie to troche daleko (400km)

 

http://otomoto.pl/yamaha-tzr-50-rs-gpr-dna-mito-matrix-M2983082.html

 

dlaczego te lagi wystają tyle za półkę a motocykl wcale nie leży na glebie??

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysowane i pocharatane z kazdej strony. Ze zdjec ciezko ocenic czy to tylko niegrozne rysy czy pozostałosci wiekszej gleby. Takiego ............ trzeba dokladnie obejrzec na zywo ale igiełka to to nie jest :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczylem ten temat na wiosne tego roku. Ja mialem duzo gorsze wgniecenie zrobione jajami w wypadku. Niestety nie udalo mi sie tego wyprostowac. Bylem w serwisie Renault gdzie maja taki zestaw do tego. Sprawa polega na tym, ze przyklejaja w tym miejscu haczyki specjalnym klejem i za nie probują to wyciagnac. U mnie nawet nie drgnelo a haki sie pozrywały. Mozna probowac od wewnarz jesli wlew pozwala na jakis manewr. Niestety wtedy od srodka niszczy sie powłoki i taki porysowany bak zaczyna rdzewiec w srodku. Sa jeszcze inne metody mniej lub bardziej partyzanckie. Sypia groch do srodka i zalewaja woda, pecznieje i wypycha. Niestety czesto wypycha nie tam gdzie trzeba. Pompuja powietrzem ale ryzyko takie samo co z grochem. Blacharze robia to tak, ze wycinaja spod baku, prostuja i znowu wspawywuja dno. Oczywiscie taki bak do malowania po tej operacji. Dlatego....

 

W twoim przypadku to albo to polubic albo zaszpachlowac i pomalowac. Blacha na baku jest cholernie twarda i bardzo ciezko ja wypchnac. Tak jak patrze to ci sie jeszcze jakas fala na tym zrobila. Nie widze innego wyjscia jak szpachla i lakier. Mozna tez kupic fajny pokrowiec na bak ze skory i nie bedzie widac a mozna do tego mocowac rozne rzeczy. Powodzenia :lalag:

 

Bardziej profesjonalny sprzęt robi mikrospaw (nie pamiętam nazwy) i maszyna ciągnie uszkodzone miejsce tym spawem. Potem całość się rozcina i maluje. Jednak tutaj wgniecenie idzie przez tłoczenie, więc szczerze wątpię żeby coś z tego wyszło. Chyba szpachlówka będzie tańsza.

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik jest do naprawy ale po usunięciu lakieru w miejscu zagniecenia.

Robi się to metodą na cynę która nie odparza wewnętrznego zabezpieczenia antykorozyjnego.

Po takiej naprawie nie trzeba szpachlować bo w trakcie naprawy do wykończenia powierzchni używa się miękkiej cyny. Niestety koszty naprawy cyną nie są niskie i czasami warto szukać używki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po pierwsze taki zestaw na allegro kosztuje 10 razy mniej: http://allegro.pl/pops-a-dent-ding-king-zestaw-naprawczy-wgniecenia-i2025625655.html

Po drugie czasami mozna takim zestawem wyciagnac wgniotke na zbiorniku, ale musi byc na plaskiej powierzchni a nie na rancie.

Mnie sie udalo uzyskac taki efekt przy pomocy Ding Kinga:

rysunek2r.th.jpg

 

rysunek1je.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze taki zestaw na allegro kosztuje 10 razy mniej: http://allegro.pl/pops-a-dent-ding-king-zestaw-naprawczy-wgniecenia-i2025625655.html

Nosz kurde, mają rozmach k***wiszony z tą ceną.

 

Ale moja wgniota jest bardziej skomplikowana więc chyba spróbuję z jakimś prętem zawiniętym w izolację.

 

Dzięki :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem sobie pret w ksztalcie litery C , na jego koncach przyspawalem kuliste zakonczenia (śruby do drewna) i na kuliste zakonczenia przykleilem miekka gume. Czasami mozna takim przyrzadem wypchnac wgniotke przez wlew paliwa, ale mozna tez narobic wiecej szkod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...