Skocz do zawartości

Najwięszy Chopper / Cruiser 125


ariwederczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób chłopie prawko kat.A a zobaczysz jaki będziesz miał wybór wśród motocykli. Mają prawię 2 m każde 125 będzie wyglądało jakby kółko z d...py Ci wystawało. Moim zdanie tematy tego typu są bez sensu...ktoś ma za Ciebie wybrać motocykl dla Ciebie? Jakoś nie pamiętam bym kogokolwiek się pytał czy dobrze będę wyglądał na CZ350 19 lat temu. Czy teraz młodzież nie ma już własnego zdania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po prostu problem ze znalezieniem większego motocykla. Już mnie to irytuje dlatego napisałem ten temat, zdjęcia podesłałem tylko po to aby było widoczne jak to wygląda przy moim wzroście. Zrób sobie kat.A ale żeby zrobić pełne A to trzeba mieć teraz odpowiedni wiek (24lata) no i kasę... Potrzebuję porady a nie nic niewnoszących odpowiedzi, że taki temat jest bez sensu. Uwierz to nie jest takie wcale proste przy takim wzroście, aby znaleźć odpowiednio wielki motocykl. Przykładowo na tym chopperze wyżej nie czułem się wgl. komfortowo ani tym bardziej pewnie. Miałem tam trochę styczności z motocyklami, ale dopiero teraz mam okazję mieć swój własny. Moje zdanie jest takie, że potrzebuję większej 125, albo chociaż czegoś sprawdzonego pod taki wzrost, nie byle motocykla tak jak 19 lat temu, kiedyś to kiedyś, teraz mamy inne czasy i większe możliwości, oraz wybór ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy motocykl w tej kategorii do Honda Varadero ale musisz sie przymieżyć.Wydaje mi sie że to jedyny rozsądny wybór do twojego wzrostu.Tu masz stronke gdzie możesz zobaczyc jak wyglądasz na moto http://cycle-ergo.com/

Edytowane przez Daras699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem do czego potrzebujesz porady??? Szukasz motocykla, przymierzasz się i wiesz czy Ci leży czy nie.Proste. Przy Twoim wzroście to i 600 będzie wyglądała na małą. Tak jak wyżej 125 viadro jest chyba najwyższą 125 ale i tak nadal malutka. Co innego DR800, GS, Varadero... ale to już kat A. Więc nie obrażaj się, ale nie znajdziesz 125, która przy takim chłopie jak dąb nie będzie wyglądała komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że lepiej zrobić prawko na A. Możesz też przerobić podnóżki i wynunąć je do przodu. Nie będzidsz siedział jak na klopie. Musisz najpierw popytać o możliwości przeróbki użytkowników wybranej maszyny. Nie zawsze hamulec i dźwignia zmiany biegów dadzą się w prosty sposób przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam motocyklistow!!

 

 

Zaczne od tego, ze jest swiezakiem jezeli chodzi o motocykle. Jakis czas temu narodzil sie w mojej glowie pomysl spelnienia sie w tej roli i teraz chialbym to osiagnac :)

Licze sobie 30 wiosenek, 183cm wzrostu i ok 76kg wagi. Jak narazie posiadam prawo jazdy kat B i dlatego pomyslalem sobie, ze zaczne od 125 Hondy. Z czasem po jednym sezonie na bank prawko. Wtedy juz bede w miare wprawiony i bede mial ogolne rozeznanie.

Moje pytanie do Was. Czy ten motocykl nie bedzie dla mnie za maly (jak na moje gabaryty) ?? Slyszalem, ze jest najwiekszy z choperow. Wymogi szybkosciowe i dynamika jak najbardziej mi odpowiadaja. Poniewaz bede jezdzil nim do pracy i ewentualnie do rodzinki za miasto.

 

 

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich użytkowników. Jestem świeżutki i początkujący jeśli chodzi o świat motocykli, jednośladów, ale odkąd wprowadzono możliwość poruszania się tymi pojazdami pod warunkiem posiadania prawa jazdy kategorii B tak też chęć rozpoczęcia przygody nabiera smaków. Pół roku temu zmieniłem samochód na trochę większy, jeżdżę nim przez 80% czasu w miesiącu dom - praca - dom, a stanie w zatłoczonym mieście dzień w dzień mija się z celem, robi się nudne i stratne ku memu czasowi. Poczytałem troszkę żeby się rozeznać(nie za dużo aby nie dowiedzieć się wszystkie bo zgłupieję :)) i wybór padł w kierunku choppera/cruisera.

Jak wiadome celuję na początek w pojemność 125 cm3 aby się poduczyć, nabyć doświadczenia za sterami tego krążownika szos. Jestem młodą 22 letnią osóbką mającą 194 cm wzrostu, 72 kg wagi - wysoki i chudy ;). Nie poszukuję demona prędkości tylko czegoś co pozwoli mi się trochę poduczyć, a jednocześnie nie będzie psuć - budżet około 4 tys zł + 2 tys zł na pakiet startowy. Oczekuję od choppera przede wszystkim dobrej współpracy w prowadzeniu, w miarę komfortowej jazdy, o ekonomii przy tej pojemności to chyba nie trzeba wspominać.

Przygoda z pojemnością 125 cm3 traktuję jako rozpoczęcie i szlifowania umiejętności na drodze, nie wykluczone, że w przyszłości przymierzę się do czegoś mocniejszego.

 

Mam nadzieję, że uzyskam należytą odpowiedź.

Pozdrawiam ze słonecznego śląska :P

Edytowane przez Yeavinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne koledzy to potwierdzą, że przy Twoim wzroście jedynym sensownym wyborem jest Varadero 125. Nie chopperowe, ale dość duże i wygodne do jazdy po mieście.

Okej, dziękuję kolego za szybką odpowiedź.

Słynne "wiaderko" mówisz, patrzyłem wcześniej na portale otomoto/tablicę to za taki motocykl chcą grubo ponad 7 tys i to jedno z najtańszych na aukcji - pewnie też szroty. A jak ten motocykl znosi trasy powiedzmy 200 km na wypad w góry - taka odskocznia o której nie wspomniałem w temacie?

Czekam na dalsze wypowiedzi kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej z tym wzrostem jedyny sluszny 125 to Varadero.Z trasami nie ma problemu przelotowa 100-110 max 120km/h.Właśnie lecimy nad morze 360km a użytkuje ja moja małżonka.

O.O Jestem bardzo mile zaskoczony recenzjami na temat owego motocykla. Demona prędkości nie szukam, no ale takie v-max w zupełności mnie satysfakcjonuje.

Powiedzcie mi jeszcze jeżeli chodzi o taką eksploatację sezonową - wiadomo pakiety startowy jak oleje, filtry to normalna w każdym pojeździe. Motocykle pokonują o 3-4x krótsze przebiegi roczne od samochodów, no ale jak z trwałością części? Skoro Daras699 masz z tą maszyną styczność to może też powiesz jakieś przybliżone koszta jakichś tam zabiegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 L oleju ja zalewam Castrolem filtr 20zł,środek do czyszczenia łańcucha plus smar do łańcucha.Wiecej kosztó na razie nie było.Żona dopiero zaczyna jezdę motocyklem ale wydaje mi sie że nie będzie zmieniać bo w naszej grupie nikt szybciej jak 100-110 nie lata a Varadero nie odstaje z tyłu.Na starcie do nawet mojego VN900 przegania bo lekka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...