Skocz do zawartości

Najwięszy Chopper / Cruiser 125


ariwederczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

KTOŚ COŚ SŁYSZAŁ O TYM Daelim daystar 125 to jest japoniec i nie wiem czy nie rozleci się po roku użytkowania.

 

masz racje nie kupuj nic japonskiego bo rozpadnie sie bardzo szybko kup rometa lub cos chinskiego ( romet zreszta tez ma chinski silnik) sa tanie i niezniszczalne :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam serdecznie.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że posiadam jedynie prawo jazdy kat. B oraz 194 cm wzrostu. Ważne informacje ze względu na pytanie, które zadam. Otóż chciałbym wybrać swój pierwszy motor, który sprawi zarówno "frajdę" z jazdy, jak i wyciągnie to minimalne 80-90km/h. Pod lupę podeszły następujące modele:

 

- Yamaha Virago 125

- Romet R 125

- Zipp Raven

- Kymco Zing II

 

To jedyne, które, według mnie, jakoś się prezentują ( wiadomo, każdy ma inny gust ), jak i nie są kosmicznie drogie.

 

Który z nich polecacie wybrać ? Jakieś osobiste doznania z jazdy na owych modelach ? Jakieś przemyślenia, uwagi ? Chciałbym prosić w tym miejscu o wzięcie pod uwagę w/w wzrostu, abym nie kupił motocykla, na którym będę wyglądał jak hmm.. wieloryb w akwarium ?

 

Serdecznie pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz japońca!

 

Potraktuj ten motocykl jako przejściowy. Jest takie powiedzenie: z motocyklem jak z wódką. Zaczynasz od setki, ale zabawa zaczyna się od pół litra. Pod koniec sezonu będzieszjuż wiedział, że jest za mały. Jeżeli Ci się motocyklizm spodoba to kupisz większego i zrobisz A. Jeżeli uznasz, że to nie to, moto japońskiecszybko szprzedaż i bez lub z niewielką stratą. Nie inwestuj w tuning. Wejdziesz w koszty a zyskasz najwyżej pół konia. Zmiana moto na większe + prawko A może być porównywalne kosztowo a różnica w mocy kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Spojrzałem na tą Varadero 125, ale doszedłem do wniosku, że jednak interesują mnie jedynie Choopery (nie twierdzę, że jest brzydka bo przypadła mi gustowo, ale jednak to nie to). Sprawdzę jak będę wyglądał na tym R125, ponieważ blisko mam sklep, a co do pozostałych okaże się to wszystko już po wizycie w sklepie (jeżeli nie będę pasował na R125, to na żaden nie będę). Dzięki jeszcze raz ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo zastanawiała mnie opcja kupna motocykla o pojemności 125cm (ze względu na możliwość poruszania się takim motocyklem posiadając prawo jazdy kat. B od 3 lat).
Problem jest taki, że mam 194cm wzrostu i za bardzo nie potrafię znaleźć nic ciekawego w tej kategorii, jedynie Keenway Superlight, który jednak i tak jest za mały.
Do dyspozycji mam 14.000zł, ale rozważam opcję zdawania prawa jazdy kat. A2.
Rozglądam się za turystykami lub chopper'ami. Z tego co znalazłem podchodzi mi jedynie:
Honda Shadow, Junak M16, ROMET Malibu 320i by Johnny Pag - zainteresowałem się mocno tymi dwoma ostatnimi pozycjami, lecz opinie na ich temat są podzielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody, to się nie wypowiem. Niezawodność to japoniec. Dwudziestoletnią Shadowką pojeździsz dłużej niż nowym Junakiem czy Rometem. Z tych co wymieniłeś polecam Hondę. Co do wzrostu, to musisz sam dosiąść i się przejechać. Wiem, że na VT-600 jeżdżą i wyżsi od Ciebie, ale mi był za mały (182cm). Wiele osób przesuwa podnóżki do przodu. Jest to jakieś rozwiązanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem przypadkiem ostatnio właśnie te dwa modele w jednym z salonów: Junaka M16 i Rometa Malibu 320i by Johnny Pag. Nie miałem niestety okazji przejechać się na żadnym z nich, ale mogłem się do każdego przymierzyć Junak ma wygodną pozycję, ale Romet jakoś bardziej do mnie trafił - podoba mi się również jego geometria. Znajdzie się coś w podobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Nazywam się Adrian mam 21 lat i mieszkam na Mazurach. Mam zamiar kupić swój pierwszy motocykl i potrzebuję pomocy. Chodzi o to że jestem bardzo wysoki i przez to mam problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Jako że dopiero zaczynam to poszukuję jakiejś 125-tki najlepiej Cruiser/chopper (ostatecznie jakiś szosowo-turystyczny lub ścigacz). Stawiam na wygodę jazdy, nie interesuje mnie prędkość i po pierwsze muszę się nauczyć dobrze jeździć zanim przesiądę się na coś większego w przyszłości. Byłbym bardzo wdzięczny za każda pomoc. Motor najlepiej używany, nie stać mnie na nówki, po prostu nie dysponuję dużą gotówką :P . Do tej pory nie znalazłem na forach internetowych modeli które by mi pasowały. Dlatego proszę o radę, wreszcie mam okazję kupić swój pierwszy motocykl o którym marze od malucha, pomożecie? ;) .

 

Podstawowe informacje:

Wzrost: 199cm

Waga: 93kg

Poszukuję: NAJLEPIEJ: Cruiser/chopper // OSTATECZNIE szosowo-turystyczny lub ścigacz.

Pojemność: 125cm3

Pieniądze: Dysponuję 4000 PLN.

 

Poniżej dwa zdjęcia z przymiarki na motocyklach znajomego, jedno na chopperze 250cm3 a drugie na ścigaczu 600cm3:

post-82615-0-33225300-1437329029_thumb.jpgpost-82615-0-07529200-1437329031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...