Skocz do zawartości

amortyzator tylny-jak rozebrać?


GEN 250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam go przed soba ale na 99,9 jest nierozbieralny (inaczej mowiac jest rozbieralny tylko raz i pozniej nieskladalny;))

Dzięki za profesjonalną odpowiedź, choć mzrzyłem że jest rozbieralny tylko nie znałem punktu G :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bardzo mi przykro, ale nie mówicie prawdy. Nierozbieralny amortyzator centralny jest rozbieralny, naprawialny i składany z powrotem wg wzoru producenta. Składa się z części spawanych z sobą, które odpowiednio rozebrane, można złożyć z sobą w taki sam sposób, jak wykonał to jego producent. Sztuka polega na tym, aby wiedzieć, co i jak zrobić, w jakiej kolejności, jakim spawem, etc. Co kosztuje. Niemniej jest wykonalne i kosztuje znaaaacznie mniej niż nowy oryginalny amortyzator, a tym bardziej kolejny rozwalony szrot z allegro i kolejny.

 

Reszta to zwykle standardowa procedura (przypomnę, że mamy za sobą kilkaset zregenerowanych amortyzatorów, z czego 5-6 wróciło na naprawy - jeden Pan Inżynier chciał poprawić producenta, czego nie byliśmy w stanie spełnić). Jest też problem z amortyzatorami z zakrytą kielichem sprężyną. W kilku przypadkach regeneracja się udawała, w kilku była niewykonalna. Najgrosze jest to, że nie możemy zrobić bazy danych amortyzatorów naprawialnych i nienaprawialnych, bo nikt nie wysyła danych motocykla, z których pochodzą naprawiane sztuki. W rezultacie naprawiamy, ale nie wiemy z czego co pochodzi... A szkoda, bo jakbym taką bazę założył, to po rękach całować...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...