Skocz do zawartości

kask enduro/ cross


Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz dobry kask? szukaj z certyfikatami Snell http://www.smf.org/cert.html jak ci nie zależy to kup tiger cross albo max i też będzie dobrze,w końcu po co przepłacać za kask nie włochaty?...pozdrowionka...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niesram pieniędzmi tak jak Ty!! niestać mnie na leprzy :banghead: Gdy bym miał pieniądze to bym kupił :banghead: Mi niedaje na nic tatuś jak Tobię, musze sam sobię zapracować!! i Nie stać mnie na taki motocykl i strój jak Ciebie, no przykro mi bardzo.

Mam taki kask wiec wyraziłem o nim swoją opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niesram pieniędzmi tak jak Ty!! niestać mnie na leprzy :banghead: Gdy bym miał pieniądze to bym kupił :banghead: Mi niedaje na nic tatuś jak Tobię, musze sam sobię zapracować!! i Nie stać mnie na taki motocykl i strój jak Ciebie, no przykro mi bardzo.

Mam taki kask wiec wyraziłem o nim swoją opinie.

 

:clap: Kurde,nie wiedziałem że mi tatuś daje kasę,jestem w szoku... :icon_mrgreen:

Przecież my mamy takie same motocykle-więc Cię stać

Tylko nie wprowadzaj ludzi w błąd że kask za 200zł to bardzo dobry kask...

 

 

Bardzo dobry kask to kask posiadający certyfikaty DOT,ECE i Snell M

 

O ECE

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6384bb962772d36

 

 

Co do standardu Snell-Co pięć lat pojawia się nowy,aktualnie jest już Snell M 2010 i ten będzie aktualny przez najbliższe 5 lat

 

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tez jeździłem w takim kasku za 100, ale po tym jak kiedyś ociekło mi kolo w winklu przy nie dużej prędkości ( początki z mx ) i rozbiłem sobie nos o szczękę kasku, stwierdziłem ze jednak lepiej dołożyć i kupić coś lepszego. Co do certyfikatów to jeżeli chcesz startować w jakichkolwiek zawodach czy to CC czy to MX jeśli masz kask bez nich to cie nie dopuszcza (pamiętam jak w Mielnie nie chcieli Czachora dopuścić do startu właśnie z powodu kasku ). Według mnie nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie , zwłaszcza na kasku bo głowę ma się jedna a współczesna medycyna jej nie "naprawia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale nie mam stałego źródła dochodów... Potrzebuję w miarę dobrego kasku w dość niskiej cenie... Tak do 300 zł... Nie jeżdżę z prędkościami światła ani też w super hard terenie... Dopiero zaczynam przygodę z enduro. A moje pytanie brzmiało: co sądzicie o kaskach Naxa i MAX? Więc nie róbmy OffTopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale nie mam stałego źródła dochodów... Potrzebuję w miarę dobrego kasku w dość niskiej cenie... Tak do 300 zł... Nie jeżdżę z prędkościami światła ani też w super hard terenie... Dopiero zaczynam przygodę z enduro. A moje pytanie brzmiało: co sądzicie o kaskach Naxa i MAX? Więc nie róbmy OffTopa

Moje zdanie jest takie-są marki bardziej sprawdzone(nolan,uvex,lazer,airoh,shark,shoei...)...kask jest najlepiej przymierzyć,bo może się okazać że będzie uwierał,albo że kupisz zły rozmiar(kupując w necie)

proponuje http://www.allegro.pl/item875343800_uvex_s...owy_matowy.html

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyżej bez emocji proszę :biggrin: a Co do kasków po 200zl Nie polecam !!! Miałem taki jeden coś na A jakąś chińszczyznę kumpel też mial podobny. On gdzieś się zapatrzył gałęzią dostał w łeb i pękł :icon_eek: Moj po prawie backflipie gdy poleciałem z podjazdu do tyłu i uderzyłem głową o korzeń który wystawał z ziemi tez pękł :icon_eek: ( nowy i jedno uderzenie niezbyt silne go załatwiło) Więc pomyślcie co by się stało przy mocniejszej glebie :icon_eek: Tak więc panowie zamiast kupować koszulki żeby ładnie na enduro wyglądać to lepiej 150 dołożyć do kasku i kupić np http://www.4bikes.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=2882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi do dzisiaj nie zdażyło się walnąć głową w ziemię ale za to w napływie nerwów przez DT rzuciłem z cały pary jaką miałem w łapie o chodnik. Mojemu MAX 606 w kolorze black nic się nie stało ale za to mogę powiedzieć, że bardzo ładnie się odbija i lata :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym ?

http://allegro.pl/item868729550_thor_force...lack_white.html

gogle do tego

http://allegro.pl/item897277301_thor_hero_...flat_black.html

 

cena dość wysoka ale chyba się skuszę na taki zestawik

 

 

:icon_mrgreen: Wypas,startujesz w jakiś zawodach? bo mimo że na wypasie SNELLM2010 nie ma,a to chyba sprawdzą...

 

Może ktoś powie mi jakieś słowo i pomoże w wyborze,na dzień dzisiejszy AIROH DOME VS O'neal Monster 8

 

Za monsterem

zrobiony z ,,policarbonu"

certyfikaty (snell10

 

przeciw monsterowi

pewne części skorupy identyczne jak w moim chińskim madheadzie

 

ZA airohem

wygląd

firma sama w sobie

malowanie

dobre opinie

 

przeciw

brak snell,dot (airoh tłumaczy się tym że kaski są w europie robione i certyfikaty ECE wystarczają)

zrobiony z ,,termoplastiku"

 

no i mam dylemat... :icon_mrgreen: zasłyszane opinie przeważają minimalnie szalę zwycięstwa na airoha....

chętnie usłyszę jakiś głos poparcia dla któregoś z kasków :flesje:

 

 

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia w Berlinie szukałem kasku i przymierzałem oba w/w modele.

Mi lepiej podpasował Airoh głównie ze względu na wygodę i jakość wykonania. Monster też jest ok ale na zasadzie porównania przegrywa w moim odczuciu z Airohem Dome. Airoh wydał mi sie ciut cięższy ale czy tak jest faktycznie to należało by sprawdzić.

Ja na wiosnę kupuje Airoha Road Runera :biggrin:

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten pierniczy o snellach ;] a po co komu na początek zabawy certyfikat na zawody FIM??

 

Poza tym najczęściej na Europę kaski mają europejską normę.. DOT jest typowo amerykański podobnie jak SNELL, producenci którzy dany model ślą na amerykański rynek robia certyfikaty wszystkie potrzebne natomiast modele robione na lokalny europejski rynek nie muszą tych certyfikatów posiadać i rozumiem czemu ich może nie mieć airoh.... po prostu to kosztuje a po co dodawać koszta w postaci certyfikacji produktu który na stany nie był robiony?

 

Prawdą jest też że ECE jak i SNELL są ogólnoświatowe i obowiązują wszędzie zatem -> nie ma potrzeby dublować certyfikacji.

 

 

 

Są tanie i dobre kaski, jednym z nich jest MAX 606... mnie łeb uratował przynajmniej 3 razy w tym raz wyje*ałem o drzewo przy 40 na godznę .... ;] to coś o nim jednak mówi...

 

Drugim kaskiem który polecam jest tani jak barszcz LS2 .... te kaski nie sa zbyt popularne.. ale z kumplem mieliśmy okazję je przetestować, mocny dobrze wykonany kask, wbrew pozorom wygodny i w masie mniej więcej Maxa może odrobinkę lżejszy, trochę może mógłby mieć wentylacje lepszą... za to ma wyciągana cała wyściółkę. LS2 jest Hiszpański. ma oznaczenie certyfikatu ECE E9 051345/P-12.076.277

 

niemniej jeżeli kogoś stać na kaski za 400 czy 600zł niech je kupuje... powyżej pewnej ceny już tylko wygoda jest dodawana (no i marka oczywiscie za która jakiś procent się płaci) natomiast dla ludzi nie startujących w zawodach wyższej klasy i nie dysponujących pokładami gotówki polecam dwa powyższe jako sprawdzone...

 

(Naxa nie lubie :P)

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...