Skocz do zawartości

Jaki samochod? Co byscie polecili...


zipfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podłącze się pod temat. Jaki samochód byście polecili też za około 20- 25 tys? Interesują mnie w miarę świeże roczniki, najlepiej coś trochę większego np: w sedanie.

 

Co myślicie o takim mondeo mk3 np: coś takiego: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11366670

 

 

Ok dzięki, z tym że diesel jest wrażliwy na jakość paliwa to też coś słyszałem dlatego celuje bardziej w benzynę 1.8 , 2.0

 

Przejezdziłem takim fordem w kombi cały zeszły rok. Miałem rocznik 2003 z silnikiem 2.0 TDCI 130KM. Wygodniejszej fury za tą cene nie znajdziesz, szczegolnie jak dorwiesz wersje Ghia X, z pełna elektryką, skórą i całą resztą bajerów.Miałem własnie taką na pełnym wypasie. Auta jest bardzo obszerne i przestronne.

Ale - nie ma róży bez kolców. Zapomnij o dieslu TDCi jak nie chcesz kłopotów. Bezawaryjne sa za to benzynówki 2.0 i diesel TDDI (to zwykły TD z tradycyjną pompa wtryskową i wtryskiwaczami) ktory jest jednak słaby. Poza tym, rdza bardzo lubi fordy i mondeo nie jest tutaj wyjątkiem niestety. Poza wtryskami to zadnych problemów wiecej nie było, elektronika działała bez zarzutu i ogolnie ok.

Pilnuj sie, żeby kupic egz. z niewyruchanym kołem dwumasowym bo te sporo kosztuje jak przyjdzie do wymiany. W kombi trwalsze zawieszenie z tyłu jest.

 

PS>po ktorymś roczniku zmieniono wtryski w silniku TDCI z Delphi ktore były gówniane na jakies inne, i tylko z opinii juz słyszałem że problem z nimi ustał. Możliwe, że ten rocznik co w aukcji jest juz własnie po tej zmianie. Ale szukasz benzyny wiec problem Cie nie dotyczy.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba jednak odpuszczę sobie takie mondeo. Pogadałem trochę ze znajomym mechanikiem i lakiernikiem i mówi to samo że zawieszenie z tyłu bardzo skomplikowane i problemy z korozją :banghead: Kolejna sprawa której też się boje to że takie mondeo strasznie szybko traci na wartości :rolleyes:

 

Chyba zacznę się rozglądać za jakimś audi A6 C5 1.9 tdi lub 2.4 benzyna, choć nie wiem czy w tej cenie coś sensownego kupie :icon_twisted: A może Wy macie jeszcze jakieś propozycje :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spalaniem to jest różnie :-)

Mój ojciec miał kiedyś Vectrę z 2.0 w benzynie i jarała mu około 9 litrów. W pewnym momencie stwierdził, że za duża i za droga w utrzymaniu i kupił Polo 1.0. A, że lubi choć trochę przydusić to pali mu 7,5 - 8 litra. I taka to oszczędność :-)

 

Współczesna 2.0 wcale dużo nie palą, a dają już komfort podróżowania.

 

A może Wy macie jeszcze jakieś propozycje :icon_question:

 

Każdy Ci napisze coś innego, dlatego kieruj się zasadą, że każda marka będzie dobra pod warunkiem zakupu zadbanego i niezakatowanego egzemplarza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę polecić Honde Accord taką http://otomoto.pl/honda-accord-stan-idealn...-C11953314.html , bo auto dynamiczne, skromne, ale eleganckie i raczej można na nim polegać. U mnie w rodzinie jest wczesniejszy model i nie mam mu nic do zarzucenia.

 

Oprócz tego Subaru Legacy lub forester, bo nie slyszalem chyba glosów niezdowolenia na ich temat

 

 

 

...no i oba auta dadza radosc z jazdy

Edytowane przez straycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trwałe zawieszenie to Ci polecę swoje, czyli to co mi polecił znajomy mechanik (też swoje polecał) - Opel Astra II. Ja dopiero kupiłem, więc póki co to wrażeń negatywnych nie zdążyłem mieć ale on jeździ swoim już chyba czwarty rok i w zawieszeniu jedno łożysko wymienił. Polecane przez niego silniki to 1.6 8V w benzynie i 1.7 DTI od Isuzu i Oplowski 2.0 DI jeśli chodzi o diesle. Natomiast odradza 1.7 DTL mimo, że taki ma :P bo jak sam nie naprawisz to serwisy Cię zjedzą.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accorda Vi mam już w rodzinie i nie chce kolejnego, nad C klasą się zastanowię ale tu też słyszałem że występuje korozja :banghead:

 

A co myślicie o Vectrze C np : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11955001

 

Albo taka mazda : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11692003

Edytowane przez Wymiatacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

odswiezam

co polecacie na auto co do ktorego mam wmagania:

raczej do miasta ale raz na rok trzeba gdzies pojechac dalej

tanie w eksploatacji (czesci, paliwozernosc)

benzyna zeby podpiac LPG

klima

wspomaganie

budzet ok 10 tys

 

ja myslalem o czyms w rodzaju Astry II, 1,6 lub 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Całkiem nie dawno szukałem podobnego auta i skupiałem się na Hondzie Civic polecanej przez brata, który zjeździł takie trzy. Z każdej był bardzo zadowolony. Mało awaryjne i oszczędne.

Ja zdecydowałem się na Nissana Almera N15, jeszcze składany w Japonii na co warto zwrócić uwagę, którego kupiłem „okazyjnie”. Jestem z niego również bardzo zadowolony, leje paliwo i zmieniam olej przez dwa lata eksploatacji.

Najważniejsze jednak to wnikliwa ocena auta, moja „okazja” ma cofnięty licznik około 100tyś (obecnie wskazuje 160tyś), zamiast śruby mocującej wahacz były spawy, które popękały (ale to wynik uderzenia kołem auta, do którego przyznał się poprzedni właściciel).

Musiałem też zrobić poprawki lakiernicze , almera z 1996 roku.

Młodszy brat kupił w tym roku Astre Classic od pierwszego właściciela 2000rok, auto fajne jednak zdecydowanie bardziej awaryjne, już miał kilka przygód, np. całkowita strata świateł podczas jazdy nocą…i coś jeszcze.

Sumując, polecam japońską małą benzyne. Będzie pan zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Almerą N15 przed kupnem Astry. Odstraszyły mnie trochę wyniki testów zderzeniowych:

http://www.autocentrum.pl/euroncap/nissan/almera-1.4-gx-1999

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...