Skocz do zawartości

Przygotowanie motocykla do sezonu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu o olejach boze

a ja leje co mam pod reka, ale staram sie w miare dobre nie patrze na marke, zmieniam co 4-5 tys i mam to gdzies.

 

ja na twym miejscu zrobil bym zawory gazniki filtry swiece plyn chlodnicy, hamulcowy i mial spokoj na dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno do tej pory zalewałem półsyntetyk motul 10w40 teraz zakupiłem orlen 10w40 różnica prawie 40zł,wiem ze już po fakcie,ale czy na takim orlenie skrzynia może inaczej chodzić myślę tu o biegach,sprzęgle itp

Gratulacje już po fakcie. Patrząc na różnice cen to sprzęgło może działać inaczej a skrzynia może po jakimś czasie przestać działać..!

Jesli jestes az taki nieufny to specjalnie dla Ciebie nakrece filmik z wymiany :bigrazz:

Gratulacje za pomysł.

i znowu o olejach boze

a ja leje co mam pod reka, ale staram sie w miare dobre nie patrze na marke, zmieniam co 4-5 tys i mam to gdzies.

A jak byś miał roślinny pod ręką to też byś go zalał, albo napchałbyś smalcu do silnika?

Ogarnijcie się ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen Platinum Moto 4T 10W40 -/14,2/ 160/ 250/ -30 /- API SL; JASO MA

Przewidziany do mokrego sprzęgła + smarowanie skrzyni.

 

Według wskaźników lepszy od matula 5100 10W-40…wiec, czemu ma być z nim cos nie tak bo polski?… czy tak z zasady :icon_eek: …

Chyba, że ktoś ma jakieś udokumentowane zdarzenia..ślizganie się sprzęgła, zatarcie i inne cuda :bigrazz: …czy to tylko takie biadolenie…no i jako sponsor.. ciekawe co jest lane do KTM-ow oren team…(ja mam inf, że właśnie "Orlen"….) może ktos wie cos więcej….

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do kateemów leją pewno szela ;]

 

 

IMO to się patrzy na jakość oleju, oznaczenia itp. A to czy sie nazywa Motul 300V factory czy Zenek daj kamienia to mniej ważne

Ale zazwyczaj jest tak, że decyduje zaufanie do marki, i mało kto patrzy na oznaczenia...ważne że Castrol i kosztuje 200,więc musi być pozdro

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes az taki nieufny to specjalnie dla Ciebie nakrece filmik z wymiany :bigrazz:

 

Starasz się odpowiadać wymijająco. Prosiłem abyś podjechał do ASO i poprosił o zalanie Twojego silnika tym olejem itd.

A po co mnie Twój filmik? chcesz się pokazać jak sam wymieniasz olej?

Zeszliście z tematu założonego przez autora i zmierzacie do nikąd.

Nikt nam nie płaci za reklamę danego producenta środków smarnych jak również za antyreklamę.

Prowadząc serwis nie odważę się nalać klientowi taniego oleju ( mimo że prowizja z niego jest większa niż z drogiego) ryzykując swoją reputację. Dlatego właśnie podpowiadam Ci abyś robił testy na własnym silniku i pochwalił się co pierwsze padło.

Zanim zalałem pierwszy silnik olejem CHEVRON klientowi testowałem go na swoim silniku CB900 20 lat temu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się odpowiadać wymijająco. Prosiłem abyś podjechał do ASO i poprosił o zalanie Twojego silnika tym olejem itd.

 

Nie odpowiadam wymijajaco. Po co mam jechac do kogos wymienic olej skoro moge u siebie?

 

A po co mnie Twój filmik? chcesz się pokazać jak sam wymieniasz olej?

 

A do czego potrzebne jest Ci to, zebym wymienil w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje już po fakcie. Patrząc na różnice cen to sprzęgło może działać inaczej a skrzynia może po jakimś czasie przestać działać..!

 

Gratulacje za pomysł.

 

A jak byś miał roślinny pod ręką to też byś go zalał, albo napchałbyś smalcu do silnika?

Ogarnijcie się ludzie...

Po pierwsze olej nie jest jeszcze zalany,po drugie mam drugie mniej wymagające moto do którego mogę go zalać,po trzecie pisałem z nadzieją,że ktoś może użytkował ten produkt i mógłby się podzielić doświadczeniami czy warto go zalewać,bo już sam nie wiem-nie chce mieć w sezonie problemów z moto.W końcu orlen to chyba nie jest już takie kompletne badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze tego zalał http://moto.allegro.pl/item954406076_olej_..._hit_tanio.html ;)

 

a co do tematu to takie czynnosci robi sie co okresloną ilosc km, jesli nie wiadomo kiedy byly robione trzeba zrobic natychmiast.

to ze regulacje zaworow przeprowadza sie co np. 20tyś km nie znaczy ze luzy nie beda w normie po tych 20tyś km.

to ze zaworów nie słychac, nie znaczy ze jest ok, może są podparte? a wiadomo czym to grozi

Właśnie taki olej posiadam,a tak w ogóle jak polatałem po forum to jedni są za inni przeciw orlenowi i chyba go zaleje - napiszcie mi tylko jakie mogą być oznaki że olej jednak nie daje rady w silniku chodzi mi np.oto czy biegi mogą gorzej wchodzić,sprzęgło się slizgać itp.W końcu wrazie czego zawsze można zmienić w sezonie na inny olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...