Skocz do zawartości

młodzi mają problem - nowe prawko, nowe przepisy kat. a


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe kategorie to dopiero 2013 rok, zaś w przyszłym sezonie zmienią się zasady egzaminowania, na pewno w części teoretycznej egzaminu.

 

Niestety, zamiast wziąć się za szkolenie, państwo postanowiło pozamiatać śmieci pod dywan: stopniowanie prawa jazdy z uwagi na wiek, zamiast wziąć za ryj "instruktorów".

Łatwiej utrudniać obywatelowi życie, niż właściwie selekcjonować potencjalnych kierowców. Czemu selekcjonować? Otóż egzaminowanie jest selekcją. Na razie kompletny dyletant jest w stanie przejść egzamin państwowy z wynikiem pozytywnym, nie mając pojęcia o jeździe na motocyklu.

Egzaminatorzy nie potrafią jeździć, a często dopuszczają się oszustw patrząc abiturientowi prosto w oczy. Przykłady:

- Skierniewice, abiturientka jedzie po ósemce na drugim biegu, za co zostaje "oblana",

- Warszawa, abiturient omawiając motocykl podczas realizacji zadania nr. 1 omawia najpierw wylosowane światła a potem łańcuch (element obowiązkowy), zostaje "oblany" za złą kolejność omawianych elementów,

- znów Skierniewice: osoby egzaminowane omawiając łańcuch muszą znaleźć zapinkę i stwierdzić czy jest właściwie założona...

- większość ośrodków egzaminacyjnych: podczas hamowania awaryjnego wymaga się zablokowania koła.

Tak długo, jak długo szkolenie będzie prowadzone przez dyletantów, a egzaminowanie przez oszustów, na drogach nie będzie bezpieczniej, zaś stopniowanie prawa jazdy nic nie da.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo, jak długo szkolenie będzie prowadzone przez dyletantów, a egzaminowanie przez oszustów, na drogach nie będzie bezpieczniej,

 

Tu sie zgodze

 

stopniowanie prawa jazdy nic nie da.

 

 

A tu sie zapytam - jakie masz z tym doswiadczenie ?

 

Smiem twierdzic, ze ZERO'we.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety, zamiast wziąć się za szkolenie, państwo postanowiło pozamiatać śmieci pod dywan: stopniowanie prawa jazdy z uwagi na wiek, zamiast wziąć za ryj "instruktorów".

 

Tak długo, jak długo szkolenie będzie prowadzone przez dyletantów, a egzaminowanie przez oszustów, na drogach nie będzie bezpieczniej, zaś stopniowanie prawa jazdy nic nie da.

 

 

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Należałoby zaostrzyć kryteria, jakie powinien spełniać kandydat na instruktora, bo samo posiadanie prawa jazdy danej kategorii przez minimum 3 lata, to stanowczo za mało. Sama robiłam kurs w towarzystwie gówniarzy, którym właśnie upłynęło 3 lata od zrobienia prawka i wydawało im się, że są genialnymi kierowcami. A ile mogli przejeździć kilometrów? Czyli jakie mają doświadczenie i co z praktyki mogą przekazać swoim kursantom? Boję się, że bardzo niewiele. To raz. Druga sprawa, to kontrola pracy instruktorów. Tu oczywiście problem jest większy, bo trudno to weryfikować. Ale w interesie każdego właściciela szkoły powinno być to, aby jego instruktorzy dobrze szkolili, a nie "leżeli" rozparci na fotelu, podczas gdy kursant "popyla" 40 km/h lewym pasem jadąc wisłostradą... A takie obrazki sama widuję.

Co do egzaminatorów - temat rzeka i wszyscy wiemy jak to jest...

No i wreszcie stopniowanie prawa jazdy. Też jestem zdania, że niczego to zmieni, bo mogłoby to mieć sens tylko pod warunkiem, że każdy robi poszczególne stponie i faktycznie kupuje słabsze motocykle, jeździ nimi, po czym przesiada się na mocniejsze. A jak to z weryfikować? Delikwent robi AM, czy A1, po to żeby zrobić, nie jeździ niczym, po czym jak osiąga odpowiedni wiek robi A, kupuje litra, który i tak jest jego pierwszym motocyklem w życiu. Może tylko oficjalnie trochę później niż dotychczas.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem jakimś Doświadczonym motocyklistom bo nabiłem dopiero 2500 tys. Ale mi się wydaje że jakie by przepisy nie dali..... to i tak Polak będzie albo narzekał na nie, zrobi prawko będzie śmigał a inny będzie jeździł bez prawa jazdy.To taka polska mentalność jak by nie patrzeć."A co mi tam przecież policja rzadko jeździ,może dziś się uda....... 500zł to też jakoś się załatwi." Nasila się to jeszcze bardziej w dzisiejszych czasach "CHWDP,jp na 100% itd." Młodzi nie znają konsekwencji jazdy bez uprawnienia albo po prostu zgrywają bohaterów...Sam jestem młody bo dopiero 18 lat na karku.....Czasami się gdzieś "karneło na pole" bez prawka....... ale to nie sztuka jeździć bez prawka,konsekwencje są bardzo dotkliwe.....jak się człowiek na własnej skórze przekona to dopiero zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knedlomaniak, skoro uważasz, że tak to wygląda (swoją drogą to jednak masz chyba nieduże pojęcie), to masz szansę nie wpisywać się w tę popieprzoną rzeczywistość.

 

Aha, i jeszcze jedno: matura chyba przed Tobą, więc zwracam uwagę: nie "motocyklistom" a "motocyklistą"; nie "jakie przepisy by nie dali" a "jakie przepisy by dali" :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kategorie to dopiero 2013 rok, zaś w przyszłym sezonie zmienią się zasady egzaminowania, na pewno w części teoretycznej egzaminu.

Według większości stron jest jednak inaczej:

 

http://www.szkolajazdypila.pl/index.php/aktualnosci/58-nowa-ustawa-o-kierujacych-pojazdami-wyjasnienia.html

 

http://www.www.kodeksdrogowy.com.pl/dodatki/kategoriePrawJazdy2012.html

 

Aczkolwiek tutaj jest napisane co innego: http://regiomoto.pl/portal/prawo-jazdy/prawo-jazdy-duze-zmiany-w-testach-kategoriach-i-egzaminach

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiadomościach właśnie gadali ,że nasi mędrcy tak zmienili prawo ,że następne egzaminy mogły by się odbywać dopiero w 2013 roku.Na szczęście idzie zima i jest czas na ponowną zmianę przepisów.

Nurtuje mnie jedna rzecz: jaki poziom IQ mają nasi posłowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to przeżytek i bezużyteczne urządzenie

 

Wielu kierowców samochodów już dawno tak uznało. Widać codziennie na ulicach. Jedzie jeden z drugim, ani kierunkowskazu nie włącza, ani ręki przez okno nie wystawia. Całkowity brak poszanowania... wszystkiego i wszystkich ;)

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programu rozrywkowego "Polskie Ustawodastwo" ciąg dalszy:

link1

link2

:huh: :ohmy: :blink:

Mam nadzieję, że tak się nie stanie....

 

Chciałbym być optymistą ale wydaje mi się, że ciąg dalszy będzie taki że za niewystawienie graby przy skręcie niedługo jeden misiek z drugim wlepi nam mandat banghead.gif

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...