Skocz do zawartości

Zakręt...


marzka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pitersky, udzieliłeś jako pierwszy prawidłowej odpowiedzi,więc nie bądź taki skromny. :clap:

Tu chodzi głównie o to nieszczęsne hamowanie, które skutkuje wyprostowaniem moto.

Edytowane przez marzka

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał zaparkować ale się nie wyrobił z hamowaniem i zżarła go panika.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_eek:

Film jest przestrogą dla innych.

Ja, po wyjeżdżeniu 20kilku h na kursie też niewiele umiałam i baaardzo niewiele jeszcze umiem. Ale gdzie? mam się tego uczyć jak nie w realnych sytuacjach i na drogach publicznych?

 

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na wprost była konsekwencją nie złożenia się w zakręt i braku redukcji w odpowiednim czasie,a hamowanie to już tylko jego ratunek żeby nie przydzwonić zbyt mocno.Często zdarza mi się lekko dohamowywać w złożeniu i aż tak mnie nie prostuje :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na wprost była konsekwencją nie złożenia się w zakręt i braku redukcji w odpowiednim czasie,a hamowanie to już tylko jego ratunek żeby nie przydzwonić zbyt mocno.Często zdarza mi się lekko dohamowywać w złożeniu i aż tak mnie nie prostuje :bigrazz:

 

Z jedynki nie da się zredukować!! Poza tym do jakiego kolwiek pochylenia trzeba mieć więcej niż 2km/h :bigrazz:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na wprost była konsekwencją nie złożenia się w zakręt i braku redukcji w odpowiednim czasie,a hamowanie to już tylko jego ratunek żeby nie przydzwonić zbyt mocno.Często zdarza mi się lekko dohamowywać w złożeniu i aż tak mnie nie prostuje :bigrazz:

Dokładnie. Chyba dużo zależy od świadomości/umiejętności/intencji bajkera. Kwestią też jest, którego hebla używamy. Nie jest tak, że pochylając się w zakręcie, aby go zacieśnić (tor jazdy) zaciskamy troche tylny hebel? Poprawcie mnie jeśli źle prawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kolei ciąg przyczynowo skutkowy:

-gapienie się w barierkę,

-panika, że nie wyda,

-napinka,

-brak działania na kierę,

-jazda prosto w barierkę

 

i w zasadzie nie ważne jest na którym biegu jechał, na dwójce też można było przelecieć ten winkiel

w momencie gdy koleś wcisnął sprzęgło i chwycił za hebel i tak było już po ptokach - on już zamierzał wycedzić

 

Ajrisz - kolo na filmie podchodził do winkla (już składał sprzęta) ale gapiąc się na barierkę zmienił zdanie - postanowił wycedzić

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmik z szósty raz i chyba ślepa jestem. Pierwszy winkiel - dobra, niech będzie, z drugiego już wyszedł właściwie, na moje się chciał zatrzymac zwyczajnie, ale mu nie wyszło. Dlaczego zatrzymać? Bo kamera (ktoś z nią) jest na wprost niego. :) Chciał nagrać tylko pierwszy zakręt i EWENTUALNE złożenie, a nie jechać dalej. Parkowanie mu na poboczu nie wyszło - nawet ledwo się gibnął i wstał, więc prędkość była żadna (ktoś tu wspomniał już o parkowaniu zresztą).

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...