Skocz do zawartości

Tylnie zawieszenie w NX 650.


Hipolit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Hondy NX 650 Dominator z 90r. Przed rozpoczeciem sezony musze wprowadzic w nim kilka modyfikacji pod siebie czyli obnizyc wysokosc kanapy o jakies 50-100mm dla poprawienia komfortu jazdy, Przednie lagi wysunalem nad gorna polke prawie 50mm ale nie zmienilo to znacznie wysokosc kanapy. W jaki sposob moge bardziej zblizyc tyl motocykla do podloza? Czy regulacja napiecia sprezyny moze pomoc?? Czekam na wasze pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem tylko temet na scigaczu gdzie ktos poszukuje tych elemntow do gs 500. Może ktos mi objasni do czego dokładnie sluza te dodatki. Domyślam sie ze montuje sie gdzies do uchwytow dolnych tylnego amorka, niech mi ktos przyblizy temat i objasni bo z tego co zobaczylem to moglbym zaprojektowac sobie cos takiego i dac do wyciecia jesli nigdzie tego nie znajde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem tylko temet na scigaczu gdzie ktos poszukuje tych elemntow do gs 500. Może ktos mi objasni do czego dokładnie sluza te dodatki. Domyślam sie ze montuje sie gdzies do uchwytow dolnych tylnego amorka, niech mi ktos przyblizy temat i objasni bo z tego co zobaczylem to moglbym zaprojektowac sobie cos takiego i dac do wyciecia jesli nigdzie tego nie znajde.

 

Jest to element z systemu dźwigni zawieszenia(pooglądaj u siebie okolice amora od dołu) masz tam pewnie cos takiego http://burkhartcycle.com/store/images/l1.jpg lub podobnego tylko krótsze,zmieniając to zmieniasz ,,wysokość",ale może na początek spróbuj zmniejszyć napięcie wstępne sprężyny,moto po tym jak na nim usiądziesz powinno bardziej usiąść na samym amorku,niższa opona też sprawi że będzie minimalnie niżej,z tym że może to wpłynąć jakoś na jazdę.

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw pojeździć.

Mam XT i też mi się wydawało że znaczne obniżenie jest konieczne. Myślałem o zestawie obniżającym od Louisa (czyli zestawie dźwigni do niższego mocowania sprężyny) chciałem też odchudzić kanapę co może zrobić każdy tapicer.

Ostatecznie ustawiłem najpierw napięcie wstępne tylnej sprężyny na możliwie najmniej ściśniętą, pojeździłem i stwierdziłem że właściwie jest Ok, po pół roku zmieniłem nastawę na średnią i jest dobrze. Mam też o rozmiar niższą oponę.

 

Uważam że obniżenie o 100 mm o którym piszesz nie jest możliwe, właściwie jest bez sensu w motocyklu enduro.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem tym motocyklem juz 4,5 tys kilometrow tak ze wiem co i jak... Rozmawialem z kims kto obnizal juz dominka i kilka centymetrow mozna uzyskac na regulacji amorka, jesli to jest za malo to trzeba zrobic sobie przedlozki elementu ktory idzie od wachacza do tego do ktorego przykrecony jest amor(przepraszam za okreslunia ale nie znam konkretnych nazw, oto link http://priv.socjum.pl/galeria/foto/27/7 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

W motocyklu są dwa koła i wszelkie druciastwo jest be - i to serio bo od tego może zależeć Twoje życie. Jeśli już coś robić to zmienić dog bones, ewentualnie zmienić amora na krótszy. Człowieka z takim patentem w pierwszej kolejności pierdyknął bym w łeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie zrobił czegos takiego w ten sposob w moim wlasnym motocyklu... a tym bardziej nie wydał bym 500zł na dwa mocne kawalki blachy zespawane z tulejka! Zobacze jak zloze Domiego w calosc po malowaniu jesli lekka regulacja miekkosci nie pomoze to sam cos takiego zrobie kosztem 100zł... Tego linka dalem bo nie wiedzialem czy wszyscy zrozumia to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżanie motocykla, jak by nie było, enduro to wg mnie psucie motocykla

wpuszczenie 50mm rur przedniego zawieszenia w półki to gruba przesada

jak opuścisz motocykl 100mm na glebę to jakimi właściwościami będziesz dysponował?

ani nie będzie dobrze zachowywał się w terenie, ani na szosie

jeśli nie dajesz rady to może po prostu zmień motocykl?

a może po prostu naucz się z tym żyć!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przerabiam czegos w motocyklu tak by nie dalo sie wrocic do oryginalnych ustawien, nawet gdy zasluzyl na malowanie to robie go na oryginal...

Z tymi 50mm to troszeczke przesadzilem,obecnie lagi sa 25mm ponad gorna polke. Gdy wczoraj siedzialem w garazu to doszedlem do wniosku ze wystarczy gdy zmniejsze przeswit o 5cm. A tak szczerze mowiac o powodzie tej przerobki to tydzien temu mialem operacje barku i przez najblizszy rok ciezka jada czy to w terenie czy na szosie jest wykluczona, ten sezon bedzie dla mnie bardzo spokojny, wiec jesli nie bede jezdzil w teranie to duzy przeswit pod silnikiem nie bedzie mi potrzebny a tak male jego zmniejszenie nie wplynie negatywnie na umiejscowienie srodka ciezkosci. Dodam tez ze gdy jezdze z pasazerem lub innym obciazeniem motycykl siadzie na tyle ze jezdzi mi sie znacznie lepiej przy wiekszych predkosciak a tym bardziej przy mniejszych. W sezonie 2011 z pewnoscia wroce do ustawien fabrycznych.

P.S Kondradzie; nie musze zmieniac motocykla!

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...