Skocz do zawartości

Honda CB 650 sc (CB650) Nighthawk RC13 CBX 650


Gość Otic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam. Długo myślałem gdzie to umieścić - chopperach czy tutaj. Ostatnio jednak pośmigałem trochę chopperami i widzę, że CB ma więcej z nakeda :-).

 

Problem nie jest łatwy. Mam CB650 Nighthawk RC13. Wpisując rózne kombinacje w wyszukiwarki (cb650, nighthawk, RC13 itp. nawet łącząc je w różne kombinacje na pomocą +) mało się dowiedziałem. Mam serwisówkę, ale w niej jest wszystko o tym jak naprawić, ale nie ma danych technicznych - moc, monent, osiągi. Jak ktoś ma info na ten temat to proszę o pomoc. Moja CB poszła dzisiaj (2 razy dla pewności) 180 na 5 biegu (jest jeszcze 6, ale to nadbieg). Vlaad jeździł podobnie- też miał 180. Chchiałbym to jakoś sknfrontować z danymi. Moc podana w książce pojazdu to 73 KM. Dodam jeszcze ciekawostkę - licznik Hondy chyba nie oszukkuje, bo na zegarze mojego kumpla na Suzi GSX-f było prawie 190 !

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w archiwum pl.rec.motocykle trochę szukałem czegoś na temat tego motocykla i ktoś pisał że europejska wersja nighthawka to cbx 650, może to ci trochę pomoże w poszukiwaniach czegokolwiek bo w końcu silnik pewnie ten sam (a na pewno musiał być podobny) więc osiągi chyba też powinny być porównywalne :P na www.bikez.com w danych cbx 650 pisze tylko że moc to 75 KM@9500 rpm a Vmax to 202 km/h, momentu niestety nie ma... (albo go nie zauważyłemgo 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wreszcie coś koknretnego. Zastanawia mnie ta prędkość - mam trochę do nadgonienia - musze potestować. Dzisiaj przeglądałem kopie zagranicznych dokumentów - moc się w miarę zgadza (53 KW) ale z masą to sobie ktoś chyba w cula polaciał - 280 kg - tak mam w dokumentach jako masa. Wiadomo że sprzęt tyle nie waży, te podane tutaj 220 jest jak najbardziej OK. A przyspieszenia od 0 do 100 też nie znam. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły i adresy na ten temat ?

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek24

hm nie wiem czy ta srona jest taka wiarygodna twierdza ze suzi gsx 750 z 86 ma 5 biegow a on ma 6 biegow wiec hm nie wierygodna za bardzo parametry silnika sie zgadzaja ale biegi nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisjaj był dzień parktyczny testów. Z moim kumplem Sławkiem na GSX-F 600 z 2000 r. wybraliśmy się na podbój Trasy Toruńskiej i parkingów pod M1 (fajne ronda). Efekty mnie samego zaskoczyły - przeszlifowałem podeszwy butów na winklach - na róznym stara Cb potraco całkem fajnie śigać, traci trochę pewności na nierównościach na zakręcie. Chyba to nie kwestia miękiej ramy, co samego przedniego zawieszenia. W kazdym razie z takimi sugestiami się spotkałem. Co więcej, w bezpośredniej konforntacji z znacznie nowszym i około 10 koni mocniejszych Suzuki Noghthawk wyszedł całkiem OK. Do 100 prawie łeb w łeb (kumpel miał trochę wczesniejszy start i odskoczył na początku. Po 100 do około 150 przewaga Suzi zaczęła powoli rosnąć do około 10 m. Potem oczywiście Suka odjechała - Jak nam się konczyła prosta ja miałemtrochę ponad 180 a kumpel przekroczył 200. Dipiero w tych zakresach było widać wyraźną różnicę, ktrej tak na marginesie się spodziewałem już od 1 biegu. Ciekawe tylko co jaka była dokładność liczników, bo CB ma tandencję to zaniżania (albo Suzuki zawyża, bo przy 180 jadąc obok siebei różnica dochodzi do 10 km/h. Ogólnie ma dużo frajdy, że ponad 18-to letni sprzet nie daje się tak łatwo pożreć przez motocykl nowszyt o około 15 lat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ostatnio zachowanie motocykla w trasie. Jest ok, wyprzedzanie nawet na 6 biegu idzie płynnie, a spalanie wyniosło 5,1 litra na 100.

 

No to może jeszcze potestujesz na trasie Katowickej.Mógł bys w końcu mnie odwiedzić a przy okazji sprawdzilibysmy nasze liczniki. 8) Może i sznowny Pan Vlaad by się zechciał pofatygować razem z Tobą:?: ( ale z Vlaadem raczej licznika nie chce sprawdzać .Niech najpierw kupi słabszy motocykl ;) )

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest takiego fajnego w tych rondach pod m1?

osiagi sprawdzic mozna przy pomocy licznika rowerowego,ale tego drozszego,markowego. przydaje sie funkcja samoczynnego wlaczania sie stopera.w ten sposob milo mnie zaskoczyl moj cbx.

 

nasze maszynki maja juz wiele lat na karku i dalej sie dobrze prowadza i zaskakuja osiagami, jestem ciekaw jakie wrazenie robil taki motocykl te 18 lat temu..? musial byc obiektem marzen wielu ludzi, tak wiec przez te lata niebardzo rozwinela sie technika motocykli....skoro bryka z lat 80tych mozna ganiac wspolczesne kilku letnie maszyny i to jest czad> za niska cene motocykl oferuje bardzo wiele....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec przez te lata niebardzo rozwinela sie technika motocykli....skoro bryka z lat 80tych mozna ganiac wspolczesne kilku letnie maszyny i to jest czad> za niska cene motocykl oferuje bardzo wiele....

 

pozdr

oj grubo sie mylisz :!: :!: kwesti to umiejetnosci kierowcy ,a roznica jest bardzo spora , Pawel porownywal z suka ktorej silnik rodem jest z lat 80 :!: nic specjalnego strata mocy ok30-40 % :!: , :!: roznice w zawieszeniu sa kolosalne niemowiac o hamulcach czy masie ,ktore udao sie osiagnac przez te 15 lat :!: , dgree nazbieraj kasy dorosnij siadz na pozadnego plastika ,to odazu cbx-a bedziesz chcial zezlomowac :mrgreen:

ja mialem takie wrazenie jak majac xj dostalem do potestowania cbr1100xx ,a to bylo pare ladnych lat temu ( pierwszy xx w bielsku)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...