Skocz do zawartości

Honda CB 650 sc (CB650) Nighthawk RC13 CBX 650


Gość Otic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może otworzysz temat dla niebieskich moto bo dla czerwonych to chyba już jest.A Twoje moto to cruiser czy chopper?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Marzył mi się CX 500 ale pewnego dnia znalazłem cb 650 za nie wielką kasę więc go wziąłem. Miałem zamiar motor odpalić i sprzedać z zyskiem lecz po kilku dniach i przejażdżkach postanowiłem go zostawić. Do zrobienia mam jeszcze ładowanie. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat np. kaprysów tego motorku, wadach, zalety też są mile widziane. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy starych hond. :)

 

 

 

 

http://www.jasonkent.ca/cb650manual.htm

 

http://www.myhonda650.com/cb650problems.htm

Polecam lekture.

Mam takie cudenko z 79 roku.Polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada to napinacz łańcuszka i ładowanie :(

To że twój tak ma, to nie znaczy że inne tak też mają... ;)

 

Wg. mnie to jest motocykl bezawaryjny - bo mój tak ma.... :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada to napinacz łańcuszka i ładowanie :(

 

 

To że twój tak ma, to nie znaczy że inne tak też mają... ;)

 

Wg. mnie to jest motocykl bezawaryjny - bo mój tak ma.... :D

 

Podejrzewam, że obaj mówicie o dwóch różnych motocyklach.........

Gregor2010 ma zapewne na myśli Honde CB 650SC (w Europie inaczej nazywaną CBX 650E RC 13 - czyli taki sam motocykl jak mój),

Przykładowe zdjęcie - http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/H...2082%20%201.jpg

Podobno w niektórych modelach występowały problemy z ładowaniem i napinaczem łańcucha wstępnego przeniesienia napędu.....(pojawiały się głosy, że alternator nie ładuje na wolnych obrotach i ogólnie są z nim problemy.....czego ja osobiście nie mogę potwierdzić - bo u mnie działa super. Jeśli chodzi o napinacz - to sam doświadczyłem tego, że przy obrotach rzędu 1000/min. słychać w okolicy alternatora stukanie - natomiast po zwiększeniu obrotów nawet o 300/min stukot ustaje);

 

Natomiast Buber pewnie miał na myśli Hondę CB 650Z - czyli coś takiego - http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/H...CB650Z%2081.jpg

 

Jest to całkiem inna konstrukcja, nie mająca takich "drobnych bolączek" jak CB 650SC (ale za to CB 650SC - lub inaczej mówiąc CBX 650 ma bardziej nowoczesny silnik);

 

Niech kolega lucjan12345 podrzuci jakieś zdjęcie swojego motocykla, żeby można było powiedzieć coś bliżej o konkretnym modelu....

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem co jest CBX, ale patrzą c na szczegóły, to jest po prostu mój silnik z inna głowicą....

JA tam wolę 8 zaworowy, bo prostszy i samemu można wszystko zrobić, a różnice w osiągach do 16 zaworowego sa minimalne.

 

I tak będę kupował jeszcze jakiegoś lytra... :D jak będę chciał poczuć moc.. :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten łańcuch przeniesienia napędu to fakt. hałasował we wszyskich CB które miałem. ale urwał mi się tylko w CB400F.

w większych pojemnościach lubi jeszcze pukać sprzęgło zrywu na koszu sprzęgłowym. rzecz do wyeliminowania, ale roboty trochę przy tym...

generalnie zgadzam się z przedmówcami: moim to zdaniem najlepsza seria motocykli!

 

ale patrzą c na szczegóły, to jest po prostu mój silnik z inna głowicą....

 

pomijając oczywiście to, że alternator masz w CBX za cylindrami a nie na wale i nie było w nim już łańcucha przeniesienia napędu..... :D

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... sorki. Ale to jest naked w wersji custom. Szersza kanapa nie robi z nakeda cruisera.

Ale skoro lubisz go tak nazywać...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do CB 650 sc Nighthawk z 83r. uniwersalne świece to :

 

NGK DPR8EA-9

 

Do Cb 550 sc Nighthawk 83-84r.(PC09e)

 

uszczelnienie przedniego zawieszenia :

 

rozmiar 37 x 50 x 11

 

Pasuje :

 

uszczelnienie firmy TOUR MAX nr.7346364. Według firmy HORNET kod towaru 5210006

czyli można szukać jak do HONDA VT 500 83-85

 

Do cb 650 sc Rc13

 

Uszczelnienie lag : 39 x 52 x 11

Edytowane przez gregor2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CB 650 sc Nighthawk z 83r. uniwersalne świece to :

 

NGK DPR8EA-9

 

Heh - do 1983r tak - ale dalej już jest inaczej - po tym roczniku zalecano montowanie DPR-9EA-9

Ps;

Tak jak pisał Pawel - jest już temat o tym motocyklu (niestety troszkę ogólnikowy);

Zdaję sobie sprawę, że nie ma już zbyt wielu posiadaczy tych sprzętów, ale wdzięczny byłbym za podawanie wszelkich informacji o tych motocyklach (w odpowiednich tematach oczywiście :bigrazz: );

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

witam dzieki za odp. nie będę tu częstym bywalcem bo jeżdżę samochodem ale szwagier jeździ motorem i chce zrobić remont silnika . A że jest noga z komputerem to prosił mnie żebym coś znalazł , lepiej gdyby było w jezyku PL ale dobre i to . DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naszemu nic nie znajdziesz. No tak to jest...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...