Skocz do zawartości

PRZESTROGA!!! ....


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

egzamin zdaje się obligatoryjnie, jeśli zatrzymanie prawa jazdy trwa powyżej roku

jsz

 

 

On miał kilka kategorii na prawko,a zdawać będzie musiał bodajże tylko kategorie B.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie piszę SMSów w czasie jazdy i nie rozmawiam przez komórkę. Nawet przez głośnomówiący. Jak ktoś ma sprawę to albo zadzwoni później, albo ja oddzwaniam jak się zatrzymam. Po co sobie tworzyć dodatkowe utrudnienie w czasie jazdy, albo problem w życiu jak widać na przedstawionym filmiku...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w zeszłym roku wszystkim w rodzinie pozakładałem zestawy głośnomówiące bo zaczęło mnie denerwować jak ktoś grzebie w telefonie podczas jazdy i szczerze mówiąc nie wiem jak mogłem wcześniej żyć bez takiego drobiazgu (rodzinka z resztą ma identyczne zdanie) :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale przeginasz.

 

Ja przeginam ?

Czy te myslace inaczej osoby gadajace przez telefon, piszace smsy, czy jadace na podwojnym gazie ?

Juz nie mowiac o kwiatkach ze ktos jedzie z wlaczonym kierunkowskazem ze skreca w lewo a ..... jedzie prosto i ... BUM !!!!

Albo przy obecnych warunkach atmosferycznych ..... okienko strzelnicze z przodu i taki artysta wyjezdza na ulice !!!!

Jadac ulicami chcialbym sie czuc bezpiecznie i wiedziec ze dookola mnie tez jada myslacy ludzie jadacy bezpiecznie ...

Dlatego napisalem ze problem tkwi w mentalnosci i wychowaniu spoleczenstwa a jakie kary stosowac ..... no to juz jest wiekszy problem jak to rozwiazac.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że w niektórych stanach nie ma konkretnego limitu poziomu alko we krwi. Policjant w razie wątpliwości sprawdza w jakiś sposób sprawność motoryczną i jeśli jest ok. a mimo tego zieje od delikwenta to może go puścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że w niektórych stanach nie ma konkretnego limitu poziomu alko we krwi. Policjant w razie wątpliwości sprawdza w jakiś sposób sprawność motoryczną i jeśli jest ok. a mimo tego zieje od delikwenta to może go puścić.

 

Jednego razu jechalismy na dyskoteke samochodem, pasazerowie rzecz jasna pod wplywem, a kolega ktory prowadzil, notabene Turek, zatrzymany przez policjanta, ktory juz zdazyl zauwazyc ze chlopaki pijani zapytal go czy tez pil a on mu na to: "not yet" ten tylko machnal reka i pajechali...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że w niektórych stanach nie ma konkretnego limitu poziomu alko we krwi. Policjant w razie wątpliwości sprawdza w jakiś sposób sprawność motoryczną i jeśli jest ok. a mimo tego zieje od delikwenta to może go puścić.

 

 

Limit jest.Natomiast, w pierwszej kolejności,policjant sprawdza motoryczność i koordynację ruchową.Dopiero jak tu wtopisz, to cię zabierze na alkomat na posterunek.Podsuwanie alkomatu zaraz po zatrzymaniu jest naruszeniem wolności osobistej.

Tak trochę OT ja osobiście uważam iż jest to b.dobry sposób sprawdzania trzeźwości.Pokazuje faktyczny stan i uwierzcie,nigdy nie robiłem takiego testu przed policjantem,ale jest on naprawdę trudny i ktoś,kto faktycznie nadużył raczej ma małe szanse na jego wykonanie,a co za tym idzie ,na dalszą jazdę i o to przecież chodzi. Moim zdaniem jest to uczciwe.

P.S.

Aha,żeby nie było, jestem zwolennikiem całkowitego zakazu wsiadania po alko.0,2prom.jest wskazaniem za niskim żeby ryzykować :crossy: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypominacie sobie sprawę Macieja Zawiszy?

180 zł grzywny i rok w zawiasach ...

Czy dalej co poniektórzy sądzą że kary są wysokie?

bo jak dla mnie są śmieszne

takie filmy powinny byc puszczane na kursach Prawa Jazdy

od początku wpajane powinno byc że % +auto czy moto = Smierc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypominacie sobie sprawę Macieja Zawiszy?

180 zł grzywny i rok w zawiasach ...

 

Dziewczyno, warto w tym samym dziale zerknąć kilka tematów niżej i masz:

 

http://forum.motocyklistow.pl/mierc-motocy...zl-t123504.html

 

 

Wszyscy sprawę znają.

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ilu z nas nie reaguje jak ktoś znajomy czy z rodziny wsiada za kierownicę po kilku kieliszkach?

 

co z tego że sam nie wsiadam po alkoholu za kierownice jeśli pozwalam na to innym?

to jest to "społeczne przyzwolenie"

z drugiej strony takie rzeczy się dzieją bo skuteczność prawa jest kiepska. nawet najlepsze prawo jest do dupy jeśli nie ma skutecznych narzędzi do jego egzekwowania.

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...