Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko powiedzieć- parametry pracy silnika wg. odczytów z VAGa były prawidłowe.

 

EDIT: Pasuje żeby dla porównania któryś z Rocketowców też tam zajrzał i wrzucił fotę.

Edytowane przez Tapir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Może w najbliższy weekend uda nam się umówić ?? Może być na jeden dzień, dwa dni? Pogoda pewna nic tylko pojechać - Panowie ze śląska i nie tylko?

Może kolege z Opola odwiedzimy?

Edytowane przez lucky_nitrox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wybieram się do Ojcowa a potem do Bobolic ( tam nocleg ) ruszam w sobotę.

A co do awari - trzy dni temu mój Rocket odpalił przejechałem na nim z 300 m i zgasł, zero reakcji żadna kontrolka ani nie mrugła!!

Okazało się że zwarcie wenątrz akumulatora :banghead: , naszczęście awaria bliko domu i Boostera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam trochę temat. Sporo w tym sezonie dłubnąłem w swoim Rakiecie. Nowe sprzęgło Barnett, dekolektor, filtr K&N, nowe mapy itd. Zdecydowaną większość czynności wykonuję sam. Jednak po ostatnim zlocie zauważyłem wyraźny spadek mocy. Poszukuję dobrego mechanika ogarniętego w czeluściach śilnikowych i specyfice tego motocykla. Najlepiej Warszawa i okolice. I nie chcę się bawić w ASO, za dużo słyszałem co wyrabiają na Łopuszańskiej z Rocketami, a w szczególności z tymi trochę już po tuningu. Znacie może jakiegoś godnego polecenia mechaniora co będzie wiedział do czego służy czujnik wyprzedzania kąta zapłonu i że Rocket ma 3 kurki spustowe... Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a zawory ustawiałes?

 

Przyznam że nie. Da się to ustawić komputerowo czy to już mechanika?

 

Znalazłem już Twój wątek na ten temat : http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/151413-plytkowa-regulacja-zaworow-wyciaganie-plytek-triumph-rocket-iii/

 

Kurde sam się nie podejmę takiej czynności... Raz że się boję że wysadzę wszystko w powietrze, a dwa że nie mam na to miejsca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory komputerowo???a to dooobre :biggrin: ...........Zawory sie reguluje płytkami i trzeba to koniecznie robić co 16tys km. Jak to przegapisz to zawory moga zupelnie stracic luz i zderzyc sie z tłokiem a wtedy po silniku :cool: Ten spadek mocy u ciebie jest niepokojacy wiec lepiej nie jezdzij tylko poszukaj przyczyny. Good Luck !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory komputerowo???a to dooobre :biggrin: ...........Zawory sie reguluje płytkami i trzeba to koniecznie robić co 16tys km. Jak to przegapisz to zawory moga zupelnie stracic luz i zderzyc sie z tłokiem a wtedy po silniku :cool: Ten spadek mocy u ciebie jest niepokojacy wiec lepiej nie jezdzij tylko poszukaj przyczyny. Good Luck !!!

 

No się właśnie zdoktoryzowałem z tematu. I jak napisałem, nie podejmę się tego sam :/ Powiedz co może być jeszcze przyczyną? I na co zwracać uwagę na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc duzo. Ja mechanikiem nie jestem. Staram sie unikac mechanikow i co moge robie sam ale w twoim przypadku to nie wiem. Najpierw musi byc serwis zrobiony a pozniej szuka sie dalej jesli to nie pomoglo. Pewnie trzeba podpiąc pod komputer i sczytac dane, usunac błędy. Sciagnij sobie serwisowke, tam sa podane terminy róznych wymian i regulacji. Na pewno zawory, swiece, płyny, filtry trzeba wymienic zanim zabierzesz sie za szukanie innych przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście może kiedyś o zestawie części do starszych Roketów? T1000008 lub T1000009.

 

http://www.worldoftr...php?xProd=15527

 

Jest to zestaw wielu części do rozrządu, sprzęgła, skrzyni biegów, instalacji. Zawiera ponoć wszystkie poprawki wprowadzone w późniejszych modelach.

 

Mój numer się w to łapie. Zastawiam się czy warto w to inwestować. Sam zestaw nie jest nawet taki drogi (około 600 PLN), ale masa pracy z wymianą tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...