Skocz do zawartości

Allegro - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z jednym allegrowiczem.

Gosc wygrał moja aukcje 22 listopada ( 520 zł do zapłaty)

Do dzisiaj nie dostałem pieniedzy 0 kontaktu przez maila , telefon.

Co mam teraz z tym zrobic ?? Jak skontaktowac sie z allegro zeby zajeli sie jakos tym gosciem ??

Z gory dziekuje za pomoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro z reguły zlewa takie sprawy, oni troszczą się tylko o swoja prowizję. Co najwyżej uda ci się wynegocjować u n ich anulowanie prowizji od tej transakcji. Co do gostka to możesz mu postawić negatywa, ale licz się z odwetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec tylko takie problemy z allegro :) tak jak chopaki mowia, zwrot prowizji, przedmiot na aukcje i wyjebany negatyw i walic to ze ci napisze odwetowy:) ja tez takie dostaje :)

 

mialem ostatnio czarna serie na allegro, kupowalem stacje dokujace do laptopow... przychodzil albo posuty szmelc z paragonem i gwarancja albo stacja nie zgodna z opisem-nie do mnie do kompa mimo ze, w aukcji bylo wyraznie napisane ze jest do tego modelu, niestety stracilem czujnosc i nie poprosilem o nr. akcesorium.... natomiast koles mnie rozwalil mailem :D

 

ja:

 

witam! coz... okazalo sie, ze ma pan bledy w opisie aukcji................., stacja zgodnie z numerem fru oraz tym ze nie pasuje do mojego T43, pasuje tylko i wylacznie do modeli:

Product Details: IBM Thinkpad Port Replicator for SERIES A20 A21 A22 T20 T21 T23 T30 R30 R31 R32 X20 series

 

P/N 02K8668

 

FRU P/N 02K8669

 

moja propozycja jest taka, odesle panu stacje, natomiast prosze o zwrot kosztow stacji i przesylki w obie stony. Czekam na odp. Pozdrawiam! Radosław Dopita

 

on:

U mnie pasuje bez problemu do T43 więc o co chodzi?

 

natomiast druga pryszla poprostu polamana i zepsuta... na maila mi nikt nie odpowiedzial, gadalem przez telefon z jakis de...bilem "to jest nie mozliwe, stacje byly sprawdzane przed wysylka, pan sie niezna i nie potrafi uzywac"

 

 

 

negocjacje trwaja.......

 

 

jakies poj**ane czasy nastaly... kazdy orze jak moze i wciska kit gdzie sie da, ja rozumiem ze cos moze nie wyjsc ale zeby klamac i sie migac.... szkoda slow....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karny tez, przedmioty odsylam i czekam na zwrot kasy, jak nie to ide na paly i niech oni sie tym zajmuja a ja poczekam na odszkodowanie z allegro... ale mam nadzieje ze skonczy sie to wmiare normalnie, niby kwota nie duza ale sa zasady...

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się jakiś przysłowiowy "Stefan" który po złości albo dla kaprysu negatywa wystawi.

 

A niektórzy handlarze częściami do aut,to już w ogóle pomylili giełde z allegro... kręcą i ściemniają jak na giełdzie w poznaniu ale na allegro to nie przechodzi na dłuższą mete.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek HONDA

Ostatnio modne jest na allegro takie działanie sprzedajacych ;kupuje towar za 10 zł place za przesylke 9 zł i przychodzi mi totalny bubel.Oczywiscie pisze do goscia ze przysłał mi szmelc a on odpisuje ze mam prawo do reklamacji i powinienem odeslac towar na swoj koszt.a on mi przysle dobry jezeli towar nie jest uszkodzony mechanicznie(a przyslalmi mechanicznie rozpieprzony towar)i jestem w dupie albo 19zł albo 9zł

a wnajgorszym wypadku 28zł.I wszystko jest zgone z regulaminem aukcji.mialem juz tak ze trzy razy.

:banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: Acha i niemam towaru ze 3 tygodnie w najlepszym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A mnie wkur*ia na allegro gdy ktoś sprzedaje np bieliznę czy perfum i zaznacza opcje jako nowe a później w opisie czytam tekst : tylko raz założone,albo tylko raz używane...nosz kuźwa to przecież nie nowe.

Jak można sprzedać założone raz bokserki jako nowe... albo skarpety jako nowe,przecież raz założyc wystarczy żeby jakieś grzyby przenieść czy cuś tam.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkur*ia na allegro gdy ktoś sprzedaje np bieliznę czy perfum i zaznacza opcje jako nowe a później w opisie czytam tekst : tylko raz założone,albo tylko raz używane...nosz kuźwa to przecież nie nowe.

Jak można sprzedać założone raz bokserki jako nowe... albo skarpety jako nowe,przecież raz założyc wystarczy żeby jakieś grzyby przenieść czy cuś tam.

 

a jak przymierzasz w sklepie to myslisz, ze nikt tego nie dotykal :) albo bardziej motocyklowo, przymierzasz kask z pulki, tez uwazasz ze nie jest nowy bo ktos go przymierzal godzine wczesniej? niema co przesadzac.....

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przymierzasz w sklepie to myslisz, ze nikt tego nie dotykal :) albo bardziej motocyklowo, przymierzasz kask z pulki, tez uwazasz ze nie jest nowy bo ktos go przymierzal godzine wczesniej? niema co przesadzac.....

 

 

Owszem ale część sprzedających na allegro nadwyręża słowo "nowe",zaznaczają tą opcje nawet wtedy gdy widać ślady używania. Kupiłem na allegro książke niby nowa,faktycznie pachniała nowością i wyglądała jakby wyszła świeżo z drukarni,dopiero gdy kilka dni później zacząłem czytać w połowie książki było widać że ktoś spożywał jakieś czekoladki przy czytaniu i jeszcze odcisk kciuka zostawił.

Albo buty oczywiście nowe w opcji ale używane tylko raz...taaa akurat wszyscy używają tylko raz,jeszcze widać zgięcia na butach że noszone przynajmniej kilkanaście razy.

Jak mamy coś nowego to sprzedajemy jako nowe a jeśli używane to wypada uczciwie zaznaczyć że używane chociażby 1 raz.

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Jak mamy coś nowego to sprzedajemy jako nowe a jeśli używane to wypada uczciwie zaznaczyć że używane chociażby 1 raz.

 

Mnie bardziej denerwuje zaznaczanie "pierwszy właściciel" przez handlarzy złomem samochodowym z zachodu - że niby to, że pierwszy właściciel W POLSCE (pomimo nie wiadomo ilu na zachodzie) się łapie w tą kategorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...