Skocz do zawartości

Dodanie możliwości odpalania na kopniak


szelbisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tamten był dedykowany do innego, najlepiej by było jakby jakiś mechanik się wypowiedział czy da radę to tak przerobić. A jak da to za ile :P

 

A co do trudnych momentów z odpalaniem z kopniaka to widziałem takie co mają i przycisk i kopniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do trudnych momentów z odpalaniem z kopniaka to widziałem takie co mają i przycisk i kopniaka.

Wow! serio :icon_mrgreen: , kopniak może i fajna rzecz ale zazwyczaj dal kogoś kto go nie ma :biggrin: , w pewnych warunkach ma się go czasami serdecznie dość. :banghead:

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Mam Goldwinga 1000 z 1978r. W tym właśnie roku zaniechano stosowania "kopniaka" i zdano się całkowicie na łaskę elektryki. Odpalanie z kopa było dla mnie wyznacznikiem "prawdziwości" motocykla. Zapragnąłem przerobić swojego sztrucla na prawdziwy motocykl. Przeglądając serwisówki nie wiele wywnioskowałem, oprócz tego, że na pewno musiał bym wymienić tylną pokrywę jednostki, oraz założyć cały rozrusznik wraz ze sprzęgiełkiem. Pytanie: czy wraz z założeniem ustrojstwa od kopnika będę musiał zmienić coś w skrzyni biegów lub w przeniesieniu napędu z silnika? Jeśli tak to co? Czy istnieją jakiekolwiek inne różnice w tej kwestii między wcześniejszymi rocznikami a moim? Jeśli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, kolega kiedys probowal zapalic BMW - stara 90 S-ke - (ma kopniak i starter) - po dluzszym postoju. Chcial sie pochwalic jak to pracuje.

Zaczal od kopniaka i szybko skonczyl na rozruszniku.

Przy odpalaniu mozna spokojnie sobie postac na starterze i nie przelamie sie kompresji - dopiero jak skoczysz.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Palić duży silnik z kopa to nie lada wyczyn fizyczny. Kiedyś "bawiłem się" Harleyem znajomego, silnik EVO 1340ccm i kopniak. Dźwignia długości z 15cm może, skakałem na nim tak mocno a silnik robił tylko jedno "plum" i za wuj nie chciał odpalić. :banghead: Masakra. Dopiero później skumałem że niepotrzebnie machałem gazem przez co zalałem silnik paliwem z pompki przyspieszacza. :banghead: Później obcykałem odpalanie na kopa, luz blues. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś da się zrobić, tylko jak koledzy wyżej napisali to trochę kosztuje.

Jak sie ma trochę wiedzy to samemu mozna takie coś zrobić, ale to za dużo zachodu i mało opłacalne jak pali z guzika to niema co się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez presady, rozrusznik nie wazy 10kg... u mnie jest to i to, kopniak sie czasem przydaje, np. jak sprzet troche stoi to brucenie walem 2-3x i silniczek odpala, rano rzecz pobudzajaca :D co do pytania autora tematu to mysle, ze jest to malo sensowna przerobka i szkoda na to pieniedzy...

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAGO

XL 600 R 134kg sucha, 145kg zalana

XL 600 RM (z rozrusznikiem) 153kg sucha, 169kg zalana

 

sam silnik waży ok 5kg (zgadza się że starszej techniki) z tego co pamiętam, mogę na jutro podać masy, rozrusznika, i porównać masy akumulatorów, do tego jeszcze dochodzi pokrywa z przekładnią

 

 

Pomyliłem te 5kg tyle waży akumulator 14Ah podczas gdy zwykły 3Ah tylko 1kg,

silnik waży 2kg, a pokrywa 4kg to jest jakieś dwa razy więcej niż normalna tak więc na tych trzech elementach: silnik, aku i pokrywa znalazłem zaledwie 8kg do tego dochodzi modyfikacja ramy i air boxa żeby wszedł większy aku, przekaźnik rozrusznika, grube przewody prądowe tak więc wychodzi że rozrusznik w singlu Hondy 600ccm to dodatkowe ok 9kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...