Skocz do zawartości

Pytanko odnosnie EXC?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odpaliłem dzis kata, pieknie ćwierka, w zasadzie to co mogło się w silniku zuzyc jest nowe, dałem mu igłę ząbek w górę na czas docierania co moze go trochę zamulić i 1:40 mieszankę, nie dawałem mu za bardzo po obrotach, ale z dołu dobrze zbiera, wolne obroty równiutkie, wcześniej lubil zgasnąć, moze sie nie rozleci

 

jak tam 200stka na żeliwie? dotarla się?

ja może w tym tygodniu poskładam mojego 300 exc niestety na żeliwie i boje się dlugo na tym pojeżdze. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam 200stka na żeliwie? dotarla się?

dopiero 5l przepaliłem bo nie mam czasu, a poza tym zdąrzyłem rozwalić dyfuzor na pniaku i zerwało mi tylną dętkę, wiec sie nie dotarła, za tydzień coś więcej bede mogł napisać,

ale powiem ci, ze moc wydaje sie spora, na 4ce mozna podnoscic koło bez proszenia , fakt, ze wcześniej miałem zuzyte membrany, zawór działał jak mu sie zachciało i teraz dałem cylinder 0.25mm nizej i lepszy olej, myslę ze po dotarciu, po przejsciu na normalny skłąd mieszanki(uboższy) i mniejszą dawkę oleju bedzie się dobrze jezdzić, o ile coś nie wybuchnie, bo szczerze mówiąc, moto nie pracuje jakoś specjalnie "czysto", jakieś dzwięki tam czasem słychać, ale mam wszystkie łożyska nowe, więc byc moze coś wpada w jakiś rezonans, cr 125 duzo kulturalniej pracuje po kapitalce, no ale to nie kwesta tuleja-nicasil

 

Katsumoto, szkoda ze teraz piszesz, bo sam bym łyknął :D Jak z całym osprzętem cylek to spokojnie 500zł albo wiecej mozesz wołać

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katsumoto, szkoda ze teraz piszesz, bo sam bym łyknął :D Jak z całym osprzętem cylek to spokojnie 500zł albo wiecej mozesz wołać

 

ja już dawno temu pisałem ze robiłem full general remont :D i było tam mówione ze kupuje nowy cylinder :) co masz na myśli z całym osprzętem?

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaworem wydechowym, dekielkami itd, ale to pewnie masz stare

 

ile wyniosł cie remont? i co porobiłeś? chyba, ze to tajemnicia handlowa czy cuś?

 

 

to goły cylinder...

a co do remontu, cylinder z tłokiem, korba, łożyska, uszczelki, kosz sprzęgłowy pierdoły pierdoły pierdoły - coś kolo 6 tys złotych

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda nieźle, ktoś grubo poszedł z tymi półkami, ciuchy pogodnisz za 600zł i masz w niezłej cenie ten sprzęt, za exc 250 wołają w tym rocznikku dobre 2,5K więcej, więc nawet jak co nieco trzeba będzie dołożyć(w ten remont nie ma co wierzyć za bardzo) i tak się opłaca, popytaj co lał do paliwa, co do filtra, co ile zmieniał w skrzyni, bedziesz mial jakieś info o tym jak był uzytkowany

 

ten "wahacz rentala" :icon_mrgreen:

 

panowie czy te trzymaki po 20-30zł z allegro nadadzą się?

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładalem wczoraj mojego 300 exc odpalil bez ssania i zalewa go na całej skali obrotow.ustawiłem poziom paliwa ksiazkowo, dysza główna odpowiednia do temp na dworze, iglica tak samo, jedynie podnioslem ją o jeden ząbek na czas docierania, ale to nie powinno mieć skutku na całej skali obrotow.

ktoś przerabiał taki temat? Obniżyć poziom paliwa na mniej niż zaleca serwisówka i keihin? Dysza wolnych tez się zgadza, a mieszanka 1:50. Swieca nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak Ci się nie wiesza czasami?

, nie bo by sie lało. wczoraj zmniejszylem poziom paliwa opuściłem iglice i jest dużo lepiej, cos nie tak albo z wagą plywaka, bo zawór jest szczelny, wg serwisowki plywak powinien byc rownolegle do gaźnika dla poczatku zamknięcia zaworu, u mnie jest już na kącie ok 30 st i jeszcze jest za bogato.

Wrzuce dzisiaj pływak do wachy i zobacze na ile pływa.

 

mam też inny problem, otuż starter uderza mi o pokrywę sprzegła gdy kopie, a do stopki o którą ma uderzyć ma jeszcze z 3 cm jak już wali o pokrywę. Myślalem że mam nieoryginalny, ale przegladam zdjęcia 300tek i wygląda identycznie.

Edytowane przez bully
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...